Twarze TVN
Powrót do listy

Adam Kornacki

Adam Kornacki

Prowadzi "Zakup kontrolowany" i "Moto-On".

Dziennikarz TVN Turbo, a zarazem wielki pasjonat wyścigów samochodowych oraz motoryzacji. Debiutował w motorsporcie, a dokładniej w wyścigach, w roku 1997. Następnie przeniósł się do rallycrossu. W tej niezwykle kontaktowej i interesującej dyscyplinie jeździł przez kolejne 6 lat. Sezon 2005 to powrót na tory wyścigowe. Po dwóch latach Kornacki spełnił swoje marzenia i zasiadł za kierownicą Porsche 997 GT3. Pozostaje temu wyścigowemu modelowi 911-ki wierny do dzisiaj. W sezonie 2008, startując w barwach zespołu Lukas Motorsport, ukończył zmagania w cyklu DSMP na 4. miejscu. Styczeń 2009 roku to dla Kornackiego udział w słynnym 24-godzinnym wyścigu w Dubaju i ukończenie tego maratonu na dobrym, 20. miejscu.

Z kolei w październiku 2009 roku Adam Kornacki startując w załodze z Robertem Lukasem, wywalczył pierwsze w karierze tytuły mistrzowskie, zostając dwukrotnym Mistrzem Polski w zmaganiach trzygodzinnych (klasyfikacja generalna i klasa 4). Rywalizację w Grand Prix Polski dziennikarz TVN Turbo ukończył z kolei na 4. pozycji.
Sezon 2010 Adam Kornacki rozpoczął od wielkiego sukcesu w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. Dziennikarz TVN Turbo razem z zespołem Lukas Motorsport zajął 5. miejsce w klasyfikacji generalnej i 3-cie w klasie A6.
W tym samym wyścigu, ale już w 2011 roku, Kornacki zajął wraz z zespołem Förch Racing wartościowe 8. miejsce.

Kacper Jeneralski
Następna osoba:

Kacper Jeneralski

tvnpix