Powrót do listy

Ciężarówką przez Route 66

Ciężarówką przez Route 66

Legendarna Route 66 była jedną z najważniejszych dróg łączących zachodni i wschodni brzeg Stanów Zjednoczonych - w 1985 roku została skreślona z listy autostrad, a obecnie stanowi znaną na całym świecie atrakcję turystyczną. Dawid Andres pokona niemal 4 tysiące kilometrów jadąc nią z Chicago do Los Angeles. Jak ta kultowa droga wygląda z jego perspektywy?

Wspólnie z Dawidem przemierzymy aż 8 stanów - w każdym z nich na prowadzącego czeka wiele niespodzianek. Jego podróż zacznie się w Chicago, gdzie eskortę zapewni mu klub samochodów z PRL-u. Po drodze czekają na niego między innymi: dziwaczne motele, stary bar w XIX-wiecznym wagonie tramwajowym, muzeum Route 66, kino samochodowe działające od 1949 roku, a także chrześcijańskie Las Vegas czy największa przydrożna restauracja w USA.

W Amarillo Dawid podejmie próbę zjedzenia najbardziej znanego steku w Teksasie, który waży około dwóch i pół kilograma. Jego ciężarówka trafi także na słynną Hollywood Boulevard i przejedzie po Beverly Hills, jednak wymarzony odcinek drogi czeka na Dawida wśród skał i osad indiańskich w okolicach rezerwatu Puebla de Laguna. Ważnym punktem jego wyprawy będzie także odwiedzenie wszystkich miejsc, które znalazły się na grafice namalowanej na naczepie jego ciężarówki, w tym mostu Rainbow Arch Bridge, jednego z symboli Route 66, Arkadii, gdzie znajduje się okrągła, namalowana na jego "troku" stodoła, czy pustyni Mojave.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
tvnpix