Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Uliczne wyścigi

  Wyścigi uliczne są kosztowne, niebezpieczne i nielegalne. Program ukazuje losy dziesięciu kierowców, którzy aby uplasować się na jak najwyższym miejscu w rankingu, są skłonni poświęcić zdrowie, pieniądze, a także wolność, gdyż wielu z nich jest na zwolnieniach warunkowych. Między rywalami często dochodzi do utarczek słownych, a nawet rękoczynów. Autorzy zaglądają też za bramy warsztatów, gdzie samochody są modyfikowane i testowane.
 • Mistrzowski garaż Chada

  Mechanik pasjonat Chad Hiltz specjalizuje się w budowaniu samochodów od podstaw przy użyciu części znalezionych na złomowiskach. W ten sposób powstają jego unikatowe maszyny. Nie robi tego sam. Do pomocy ma ekipę mechaników z warsztatu Green Goblin Customs w Canning w Nowej Szkocji. Wspólnymi siłami potrafią np. stworzyć za niewielkie pieniądze hot roda. Poza tym znakomicie znają się na odnawianiu klasycznych aut. Dla nich potencja drzemie niemal w każdym wraku i dobrze wiedzą, jak go wydobyć.
 • Operacja załadunek

  Operator-praktykant Nathan Moore przejdzie arcytrudny chrzest bojowy podczas prac przy kryciu dachu przy mocnym wietrze. Weteran Dave Horobec poradzi sobie bez problemu, a J.P. Chiarot otrzyma zlecenie przeniesienia wanny z hydromasażem. Na budowie autostradowego mostu Dan Alig z Regional Crane stoczy frustrującą walkę o prymat z innym operatorem dźwigu.
 • A2 – autostrada na Zachód 2

  A2 - autostrada prowadząca z Berlina do Dortmundu jest jedną z najbardziej ruchliwych dróg w Niemczech. Jak pogodzić 24-godzinny ruch na tej trasie z jej remontami, nieuniknionymi wypadkami samochodowymi i awariami pojazdów? W drugiej serii poznamy ludzi odpowiedzialnych za płynność ruchu na jednej z ważniejszych europejskich tras łączących wschód z zachodem.
 • Raport Końcowy

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia, a w programie: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą.
 • 101 napraw 4

  Grzegorz Duda pokaże, jak zamontować dynamiczne kierunkowskazy w Audi A6, wyczyści filtr cząstek stałych, wymieni uszczelkę kolektora wydechowego i porówna kilka typów podnośników.
 • 101 napraw 9

  Grzegorz Duda zamontuje obrotomierz w Fiacie Seicento, doradzi jak dobrać akumulator do samochodu, przetestuje preparaty woskowe do zabezpieczania lakieru i sprawdzi, jak działa płukanka silnika w Fordzie Focusie.
 • Automaniak 23

  Za sprawą BMW 850i, Forda Mustanga Bullitta i Porsche 911 zasmakujemy legendarnej motoryzacji sprzed kilku dekad, a następnie sprawdzimy, co oferują współczesne odpowiedniki tych kultowych modeli. Adam Kornacki wsiądzie do najnowszego Porsche 911, Patryk Mikiciuk przetestuje limitowanego Forda Mustanga Bullitt, natomiast Łukasz Bąk sprawdzi, ile prawdziwej „ósemki” jest w najnowszym BMW M850i Coupe.
 • Mechanicy

  W Jabłonnie Adam i jego pomocnik zamontują nietypowe zawieszenie w Jaguarze roadsterze V12 - od precyzji wpasowania części w odbudowane blacharsko nadwozie zależeć będzie zachowanie poprawnej geometrii i prowadzenia auta. Blisko półwieczny model w swoich czasach był niezwykle nowoczesną konstrukcją, dlatego Tomek wykorzysta okazję by podczas tej operacji podszkolić nowych pracowników. W Skarżysku-Kamiennej na serwis trafi Seat, którego właściciel uskarża się na niedogrzany silnik i brak ciepłego nawiewu. W zajezdni w Warszawie ekipa pod nadzorem Krzysztofa będzie naprawiać gigantyczny silnik Diesla - zanim zostanie on wyciągnięty na światło dziennie celem diagnostyki, w ruch pójdą wózki widłowe i niemal 40-letni Ikarus w roli holownika.
 • Absurdy drogowe 11

  W Bydgoszczy posłuchamy pieśni przyszłości o jeszcze niewidzianym rondzie turbinowym, w Tychach przekonamy się, że nie wszyscy potrafią liczyć do czterech, a we Władysławowie sprawdzimy, jakie ułatwienia zaproponowano jego mieszkańcom. Kamil i Krzysiek odwiedzą też Gliwice, Połajewo, Szczecin, Myszków, Kiełczew Smużny Pierwszy oraz Troszyn.
 • Nietypowe Transporty 2

  Kto dowozi materiały do budowy ogromnych konstrukcji w trudno dostępne krańce świata? Jaką technologię wykorzystuje się do transportu ponadgabarytów? Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedź w programie. Przyjrzymy się zmaganiom ekip transportujących ładunki, których przewiezienie to ogromna logistyczna układanka. Nad każdym transportem czuwa wysoko wykwalifikowany ekspert starający się przewidzieć wszystko, co może spotkać jego ekipę na trasie. Często jednak zdarzają się rzeczy niespodziewane, a wtedy trzeba zrobić wszystko, żeby dowieźć ładunek na czas. Taki transport wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ścisłą współpracą całej ekipy, nawet najmniejszy błąd czy rozkojarzenie może mieć katastrofalne skutki. W drugiej serii zobaczymy transport elementów mostu w okolice koła podbiegunowego, przewiezienie sekcji statku na pełnym morzu czy innowacyjną metodę transportu stalowej konstrukcji przy pomocy siłowników, węży strażackich i... powietrza.
 • TRWA

  Wojny samochodowe 8

  Każdy z handlarzy dysponować będzie dość skromnym budżetem 10 tysięcy złotych. Przemek sprawdzi, czy opłaca się zainwestować w średnio udany model Mercedesa W203 z 2002 roku, który przy pierwszym kontakcie wręcz odstrasza brudnym i mocno wyeksploatowanym wnętrzem. Paweł spróbuje szczęścia z pierwszą generacją Suzuki Grand Vitary z rocznika 1999 - podczas oględzin odkryje niesprawność układu wydechowego i konieczność wykonania fachowych napraw blacharskich.
 • Klimek kontra Duda 2

  Adam dokończy demontaż Poloneza i wystawi na sprzedaż silnik, a podczas wizyty u fryzjera wpadnie na pomysł odwiedzenia Tomka, specjalisty od starej polskiej motoryzacji, który opowie mu o rozwiązaniach napędu zastosowanych w oryginalnym Analogu - rozmowa zainspiruje mechanika z Wołomina do zakupu Suzuki Vitary. Grzesiek zaprosi do garażu rysownika Tomka, który pomoże mu przelać na papier jego wizje - po otrzymaniu szkicu mechanik z Ryglic wyruszy do Łodzi po szyby, listwy i uszczelki z Opla Rekorda, które mają wyznaczyć linię dachu budowanego coupe. Nieuchronnie przyjdzie też czas na pierwsze cięcia nadwozia Fiata.
 • Wyburzacze 6

  W Tczewie podczas rozbiórki kamienicy pojawią się wątpliwości, czy budynek został odłączony od sieci energetycznej, a tylna ściana pustostanu grozić będzie zawaleniem się na słup pod napięciem. W Sosnowcu na kilka minut przed detonacją komina starej cegielni ekipa Krzysztofa Dymka będzie zmuszona wstrzymać prace. W Poznaniu demontaż żelbetowej hali utrudni bliskie sąsiedztwo zakładu kamieniarskiego, z którego wbrew zapewnieniom nie zostały usunięte drogie granitowe płyty. Na bezpieczeństwo operatora wpłyną też nieodcięte media. W Pawonkowie po precyzyjnym zdjęciu fragmentu dachu hali ekipa spróbuje dostarczyć przez otwór pięćdziesięciotonową prasę hydrauliczną - przy wzmagającym się wietrze operator praktycznie nie będzie miał marginesu błędu, a do tego w kluczowym momencie otrzyma sprzeczne komedy.
 • Klasyczny Amerykański Sen

  Sprawdzimy, jak wygląda popularne w Kalifornii meksykańskie śniadanie i przekonamy się, czy zmysł negocjacyjny Asi pomoże jej w osiągnięciu atrakcyjnej ceny za Chevroleta. Seba i Bartek wybiorą się po Mercedesa 560 SL kupionego na aukcji za 6 tysięcy dolarów, a Andrzej odkryje prawdziwy skarb na przydomowym składowisku.
 • Służby ratownicze 3

  Załoga karetki z Opoczna natknie się na zjawiska paranormalne - pacjent, do którego zostaną wezwani, będzie utrzymywał, że został porwany przez kosmitów. Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Giżycka wyruszy do młodej żeglarki, która została uderzona w głowę bomem, LPR z Kielc poleci udzielić pomocy rowerzyście poszkodowanemu w wyniku zderzenia z autem, a strażacy z Niepołomic będą usuwać skutki nawałnicy, która przeszła przez ich region.
 • wieczór
 • Auta Danny'ego 3

  Warsztat wreszcie zabierze się do pracy przy słynnym Cadillacu Super Fly z 1971 roku należącym do Danny'ego. Dziadek wygra sporą sumę w pokera, ale nie wyjdzie mu interes z nowym motocyklem.
 • Auta Danny'ego 3

  Danny wyda nieco więcej niż zamierzał na auto, które Ryan uważa za gwarantowaną inwestycję. Count's Kustoms staną też do brudnej rywalizacji - szalony inżynier Gordon zaprezentuje swój koncept futurystycznego motocykla z czterema silnikami.
 • Uwaga! Pirat 23

  Funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w w Zgorzelcu zatrzymają do kontroli kobietę w Mercedesie, która bardzo spieszy się na samolot oraz przeprowadzą wnikliwą kontrolę Opla w stanie technicznym wołającym o pomstę do nieba. Sprawdzimy też, dlaczego pewna Skoda beztrosko wyprzedza na skrzyżowaniu i poznamy kierowcę Audi, który na jakiś czas będzie zmuszony rozstać się z blankietem prawa jazdy.
 • Światowe kraksy 2

  Od czasu wynalezienia kamer instalowanych na przedniej szybie samochodu życie kierowców zmieniło się diametralnie. Rejestratory jazdy stały się samochodowymi "czarnymi skrzynkami", dzięki którym obiektywnie wiadomo, kto zawinił w razie kolizji. Kamery te rejestrują nie tylko stłuczki i wypadki - ich pamięci pełne są zdarzeń, do których nie doszło o przysłowiowy "mały włos", a te bywają nawet bardziej przerażające niż zderzenie ciężarówki z motocyklistą. W nowym sezonie zobaczymy zdarzenia nie tylko z Rosji ale także z USA, Kanady, Australii, Chin, z Dalekiego Wschodu i całej Europy. Od tych zdjęć włos się jeży na głowie!
 • Raport Końcowy

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia, a w programie: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą.
 • Wojny samochodowe 4 AD

  Przemek upoluje rzadki okaz na polskim rynku - Forda Escorta Mark III z 1987 roku w wersji amerykańskiej. Pierwszym wyzwaniem będzie samo uruchomienie auta, które od dziesięciu lat stoi nieodpalane. Paweł pojedzie po Toyotę Corollę z 2005 r. z silnikiem Diesla o pojemności 1.4 - ten mający opinię solidnego model rzadko pojawia się w ogłoszeniach, bo zadowoleni użytkownicy nieczęsto pozbywają się swoich egzemplarzy. Handlarz zacznie od weryfikacji deklarowanego przebiegu mocno wyeksploatowanego hatchbacka.
 • Automaniak 23

  Za sprawą BMW 850i, Forda Mustanga Bullitta i Porsche 911 zasmakujemy legendarnej motoryzacji sprzed kilku dekad, a następnie sprawdzimy, co oferują współczesne odpowiedniki tych kultowych modeli. Adam Kornacki wsiądzie do najnowszego Porsche 911, Patryk Mikiciuk przetestuje limitowanego Forda Mustanga Bullitt, natomiast Łukasz Bąk sprawdzi, ile prawdziwej „ósemki” jest w najnowszym BMW M850i Coupe.
 • Zakup kontrolowany 28

  Agata i Bartek szukają rodzinnego kombi w jak najwyższej wersji wyposażenia - im więcej gadżetów tym lepiej. Planując wydatek w kwocie 100 tysięcy złotych oczekują też, że auto będzie miało odpowiedni zapas mocy - Adam Kornacki zaprezentuje naszym gościom maksymalnie czteroletnie auta używane, zarówno benzynowe, jak i z silnikami Diesla.
 • Klasyczny Amerykański Sen

  Sprawdzimy, jak wygląda popularne w Kalifornii meksykańskie śniadanie i przekonamy się, czy zmysł negocjacyjny Asi pomoże jej w osiągnięciu atrakcyjnej ceny za Chevroleta. Seba i Bartek wybiorą się po Mercedesa 560 SL kupionego na aukcji za 6 tysięcy dolarów, a Andrzej odkryje prawdziwy skarb na przydomowym składowisku.
 • Zakład karny

  Przekonamy się, jacy osadzeni mają w więzieniu najtrudniej i w jaki sposób reaguje na to dyrekcja zakładu karnego. Pokażemy też jeden z najnowocześniejszych samochodów do transportu więźniów, wyposażony w ukryte pedały, stały kontakt z wartownią i miejsca na ostrą broń - poznamy zasady, które towarzyszą transportom osadzonych. Zajrzymy do więziennej kuchni - sprawdzimy, dlaczego pracują tam głównie skazani za najcięższe przestępstwa, kto ich pilnuje i jak zapewnić bezpieczeństwo, kiedy każdy z nich dostaje do ręki ostry nóż. Przyjrzymy się też z bliska ciężkiej pracy funkcjonariuszy doprowadzających - na każdej zmianie robią oni po 12 kilometrów dziennie!
 • Zakład karny

  Więzienne noce owiane są złą sławą - pokażemy, co się dzieje za murami i w celach kiedy gasną światła. Nad ranem do więzienia przybędzie dyrektor, który ogłosi alarm generalny - wszyscy zatrudnieni strażnicy dostaną SMS z informacją, że mają pilnie stawić się w pracy. Razem z alarmem zostanie przeprowadzone generalne przeszukanie całego więzienia – strażnicy jednocześnie sprawdzą 14 budynków więziennych, razem około 500 pomieszczeń, w tym prawie 1000 więźniów i ponad 300 cel. Sprawdzimy też, jak młody strażnik zareaguje na próbę skorumpowania.
 • Wszystko co naj...

  Wejdziemy na najwyższy ziemski szczyt, a następnie - dla równowagi - zanurkujemy w najgłębszym miejscu na naszej planecie. Policzymy też liczbę pasażerów największego lotniska na świecie, obejrzymy najdłuższy serial w dziejach, zwiedzimy największy statek wycieczkowy i przejedziemy się najszybszą ciężarówką.
 • Zakup kontrolowany 22 N

  Adam Kornacki i Krzysztof Róg spotkają się w Łodzi z aktorem Sławomirem Sulejem, który po sprzedaży swojej Nexii szuka samochodu zwracającego uwagę otoczenia. Głównym warunkiem jest to, aby do auta wygodnie się wsiadało, a budżet to 15 tysięcy złotych.
 • Raport Końcowy

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia, a w programie: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą.
 • Zakup kontrolowany 21 N

  Marta i Paweł ponownie zwracają się do programu aby znaleźć pojazd dostosowany do nowych wyzwań, z jakimi przyjdzie im się zmagać - koniec urlopu macierzyńskiego i nowa praca Marty, oddalona o ponad trzydzieści kilometrów, a po drodze odstawienie dzieci do żłobka i do przedszkola... Miejski, ekonomiczny samochód oprócz łatwości mocowania fotelików i kompletu poduszek powietrznych, ma mieć elektryczne szyby, zamek centralny i komputer pokładowy. Adam Kornacki i Krzysztof Róg poszukają takiego auta w cenie do 19 tysięcy złotych.
 • Automaniak 16 AD

  Rafał Jemielita w Volkswagenie Polo GTI, Jarek Maznas w Oplu Corsie OPC i Patryk Mikiciuk w Citroenie DS3 Racing - te trzy niewielkie, ale gorące autka porównamy podczas krótkiej próby sprawnościowej w łódzkiej kontenerowni, na gdyńskiej hamowni oraz na Autodromie Pomorze, gdzie sprawdzimy, jak przyspieszają, jak hamują i jak szybko można nimi jechać po okręgu. Nie zabraknie również tradycyjnej torowej czasówki i... przednionapędowego driftu!
dalej
Zobacz program innych kanałów: