Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Samochody Jaya Leno 3

  Jay Leno złoży należny hołd ojcom i samochodom, którymi jeździli. Spotka się z legendarnym duetem "ojciec i syn" w NASCAR - Richardem i Kyle'em Pettymi, w Riverside Country Fair pozna tajniki tractor pullingu dzięki ojcu i jego córce oraz trafi na dziewczynę, która wraz z tatą odrestaurowała Forda Mustanga i... samolot! Prezenter będzie też świadkiem zaskakującego odnalezienia ojcowskiego Cheveroleta Corvette i skorzysta z zaproszenia rodziny Shelby, która udostępni mu jeden z najrzadziej spotykanych egzemplarzy swoich wyrobów!
 • Gwiazdy czterech kółek 2

  Przejedziemy się jednym z Packardów, aut znanych z filmów o czasach prohibicji, między innymi z "Nietykalnych" Briana De Palmy. Porozmawiamy także o filmach, w których sporą rolę odegrały samochody marki Ferrari, a na koniec przyjrzymy się najsłynniejszym filmowym motocyklom.
 • Największe konstrukcje ZSRR

  Imponujące i tajemnicze budowle z okresu świetności ZSRR rozsiane są po całym terenie dawnego bloku wschodniego, szczególnie wiele z nich znalazło się na terenach Ukrainy. Dwójka eksploratorów z Kijowa pokaże nam te, które nadal są używane, jak i te które dawno już podupadły: schrony przeciwlotnicze i atomowe, tajne skarbce, opuszczone fabryki, tunele kolejowe, mosty. Nasi przewodnicy nie zawahają się, nawet, gdy trzeba wejść na szczyt wysokiego mostu, czy też na teren skażony radioaktywnie.
 • Strażacy z Ruhry

  Kiedy stawką jest ludzkie życie, nie ma czasu do stracenia. Strażacy zjawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, od pożarów po wypadki samochodowe, często są pierwszymi na miejscu zdarzenia i muszą wykazać się nie tylko siłą i odwagą, ale też umiejętnością niesienia pomocy medycznej, czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed przybyciem innych służb. Zobacz jak radzą sobie z wyzwaniami strażacy z niemieckiego Zagłębia Ruhry.
 • Wypad z kraju 3

  Stolica najgorszych kierowców Europy, wyspa słynąca z bezwzględnych mafiozów – Sycylia. Kuba Bielak na własnej skórze doświadczy sycylijskiej gościnności i sprawdzi, czy na drogach jest rzeczywiście tak źle, jak wieść niesie. Italia to oczywiście także włoska motoryzacja – piękna, wyjątkowa i uwielbiana przez Włochów, co widać również na Sycylii. Poza tym zwiedzimy stoki czynnego wulkanu, udamy się śladami "Ojca chrzestnego" i spróbujemy złapać polski nowoczesny pociąg podróżujący po sycylijskich torach.
 • Niezwykłe rozbiórki

  Brendan Moar trafi do Somerset niedaleko Bath w Anglii - mieści się tam jedna z największych cementowni w okolicy. Na skutek chemikaliów używanych w procesie produkcji część budynków koroduje i trzeba je wyburzyć, mając na uwadze przebiegające w pobliżu tory kolejowe.
 • Raport Końcowy

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia, a w programie: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą.
 • 101 napraw 5

  Grzegorz Duda pokaże, jak wyczyścić przepustnicę, doposaży Citroena C5 w elektryczną roletę bagażnika, założy kolorowe nakładki ochraniające ranty felg do Citroena DS3 i zainstaluje transmiter Wi-Fi w Hondzie Jazz.
 • 101 napraw 8

  Grzegorz Duda zamontuje chłodnicę oleju i wymieni olej w Hondzie Civic, zainstaluje diodę sygnalizującą wypalanie filtra DPF w Fordzie Mondeo, dołoży stację multimedialną do BMW E90 i na szybie Skody Octavii przetestuje preparaty zwane niewidzialnymi wycieraczkami.
 • Garaż Dudy

  Grzegorz Duda wpadnie na szalony pomysł budowy repliki Ferrari California - projekt rozpocznie od kupna zdezelowanego Nissana 350Z jako bazy. Na podstawie trójwymiarowego skanu karoserii oryginału ekipa rozpocznie prace nad bodykitem, zaś sam pomysłodawca pojedzie zamówić tapicerkę do Janusza i Ani, czterokrotnej mistrzyni Polski w muay thai. Z pomocą specjalisty od przerabianego modelu pochylimy się też nad kwestią wymiany skrzyni biegów z automatycznej na manualną.
 • Automaniak 22

  Patryk Mikiciuk, Adam Kornacki i Łukasz Bąk - oto nowy skład prezenterski najdłużej emitowanego programu motoryzacyjnego w Polsce. Od ponad 20 lat pokazujemy w nim najciekawsze testy samochodów, łącząc profesjonalne dziennikarskie podejście z poczuciem humoru, nieszablonowymi pomysłami i zawadiacką bezkompromisowością. Zamiast suchych danych technicznych skupiamy się na emocjach generowanych przez sprawdzane pojazdy, szukając we współczesnej motoryzacji czegoś więcej niż racjonalnego podejścia koncernowych księgowych.
 • Absurdy drogowe 10

  Historię trzech mostów i jednej drogi opowiemy w miejscowości Stróżna, a w Krakowie zajmiemy się tematem miejsc parkingowych. Wrocław zaskoczy nas bogactwem ścieżek rowerowych, a w Jaworze zastanowimy się nad dziwnym umiejscowieniem latarni na drodze prowadzącej do parku. Kamil i Krzysiek na pokładzie Syreny Vosco S106 udadzą się też do Słupcy, Cieszyc oraz Poznania, a w Tomaszowie Mazowieckim pokażą wyjątkowe zabezpieczenie pewnego muru.
 • Megatransporty 6

  Ekipa transportująca elementy dźwigu na trzech zestawach będzie kontynuować zmagania z ciasnym wyjazdem z terenu załadunku zlokalizowanego na Węgrzech. Zespół wiozący zbiornik na mleko o imponującej pojemności 300 tysięcy litrów przejedzie przez Białystok, mierząc się z wyzwaniami w postaci znaków i niskich punktów pomiarowych. Dwa zestawy przewożące elementy suwnicy kontenerowej napotkają na problemy na skrzyżowaniach - kierowcy i piloci będą musieli nadrobić opóźnienie.
 • Nowy Gadżet 12

  Kuba Klawiter stoczy nierówny pojedynek sam ze sobą na rowerze wyposażonym w opony z suwakiem błyskawicznym. Sprawdzi też, czy osłonki w kształcie zwierząt skutecznie zabezpieczą kabel do ładowania smartfona przed zniszczeniem, przetestuje wzmacniacz słuchawkowy, zakręci rekordowym bączkiem, spróbuje zaprogramować klocki i nagra film za pomocą inteligentnej kamery z gimbalem.
 • TRWA

  Wojny samochodowe 7

  Ustalona kwota 8 tysięcy złotych zaprowadzi handlarzy w rzadko odwiedzane rejony motoryzacji - Przemek rozważy egzemplarz francuskiego minivana, a Paweł obejrzy koreańskiego SUV-a. Przekonamy się, czy Renault Scenic z maską otwieraną przy pomocy skrobaczki do szyb pozwoli zarobić więcej niż SsangYong Musso - wyróżniająca się oryginalną urodą krzyżówka Jeepa z Mercedesem na miarę ówczesnych azjatyckich ambicji.
 • Klimek kontra Duda

  Warsztatowy pojedynek dwóch najlepszych mechaników znanych z naszej anteny: Adam Klimek i Grzegorz Duda kupią, a następnie zmodyfikują ten sam model samochodu w określonym czasie - każdy z nich otrzyma jednakowy budżet, a reguły rywalizacji zostaną ustalone dżentelmeńską umową na początku każdego odcinka. Jakie pomysły podsunie mechanikom wyobraźnia i czy uda im się je zrealizować? Tu liczyć się będą umiejętności i patenty wypracowane podczas wieloletniej warsztatowej praktyki - obaj fachowcy chętnie podzielą się nimi z widzami. Sprawdzimy, kto wykaże się większą pomysłowością i doświadczeniem - zwycięzca w nagrodę otrzyma na własność zrealizowany projekt przeciwnika!
 • Wyburzacze 5

  W Jeleniej Górze rozpocznie się rozbiórka dawnego zakładu przemysłowego: ekipa Jerzego musi wyburzyć część dachu kotłowni oraz wyrwać potężny przewód instalacyjny ze skrubera, czyli maszyny służącej do odsiarczania spalin. Do usunięcia tak wielkiej rury potrzebna jest lina, której sam koniec waży ponad 30 kilogramów, a jej precyzyjne zamocowanie wymaga niemałej sprawności. W Zielonej Górze demontujący stary żuraw wieżowy będą mieli problemy z operatorem wynajętego na jeden dzień dźwigu kołowego, co przy ciężkich betonowych płytach balastowych może zwiastować niebezpieczeństwo. W Poznaniu pod koniec rozbiórki hali suwnicowej postawiony pod presją czasu Panczo podejmie decyzję o wyburzaniu jedynie za pomocą koparki - spowoduje to niestabilność obiektu i sprawi, że składowane w pobliżu granitowe płyty warte niemal milion złotych mogą ulec uszkodzeniu.
 • Pomoc drogowa 24h 3

  Pokażemy, jak wygląda praca pomocy drogowej - będziemy uczestniczyć w wyjazdach holowników do najtrudniejszych akcji w całej Polsce. Tajniki zawodu przybliżą pracownicy obsługującej m.in. autostradę A1 i rejon Trójmiasta pomorskiej firmy Dahlke, rodzina Ruckich z Góry Kalwarii, zakopiański serwis holowniczy Misiniec i zarządzany przez Ryszarda zespół ratownictwa drogowego Sztyrlic ze Świdnika.
 • Służba więzienna

  Spędzimy dzień z oddziałowym na bloku dla więźniów niebezpiecznych i zaburzonych psychicznie - pokażemy, jak wygląda praca w miejscu odosobnienia skazanych za morderstwa czy przestępstwa seksualne. Prześledzimy też procedurę uruchamianą w przypadku znalezienia grypsu.
 • wieczór
 • Najlepsze samochody XXI wieku

  Subiektywne zestawienie najlepszych samochodów trwającego stulecia - dziennikarska podróż przez ostatnie 18 lat historii motoryzacji, okraszona anegdotami, wspomnieniami i wrażeniami z jazdy dziennikarzy TVN Turbo. Na naszej liście znajdą się najdroższe, najszybsze i najbardziej przełomowe pojazdy: Tesla Model S, Subaru Impreza STI, Maybach czy Porsche 918. Nie zabraknie też aut, które odniosły rynkowy sukces na całym świecie: Opel Astra, Skoda Octavia czy Volkswagen Passat.
 • Składaki z Las Vegas 4

  Weteran marynarki wojennej zamówi u Steve'a gassera - połączenie hot roda z dragsterem do wyścigów na 1/4 mili, bardzo popularne w szalonych latach 70. Szef Welderup poszuka też zarobku na szybkiej sprzedaży ciężarówki z czasów prohibicji - Model A zainteresuje pewnego wysoko postawionego policjanta z Las Vegas.
 • Mistrzowie wpadek 2

  W drugiej serii programu pokażemy najśmieszniejsze klipy z wielu różnych kategorii. Oprócz typowych wyczynów kaskaderów–amatorów będą też wyróżniające się filmiki z nie do końca udanymi naprawami domowymi, doświadczeniami pseudo-naukowymi, a nawet ujęcia z niezwykłymi zachowaniami zwierząt domowych. Wszystkie one zostaną celnie skomentowane - czasem uszczypliwie, ale zawsze dowcipnie.
 • Wojny samochodowe 4 AD

  Przemek Szafrański wychodząc na spacer z psem natrafi na zaniedbanego Chevroleta Caprice z kartką "sprzedam" oraz numerem telefonu - amerykański klasyk zainteresuje go na tyle, że wykona telefon i umówi się z właścicielem. Paweł Miszta wytropi Mini Coopera na ładnych pięcioramiennych felgach - jego posiadaczka nie ukrywa, że auto miało przygodę z przodu, ale nie musi to oznaczać, że nie da się na nim godziwie zarobić...
 • Automaniak 22

  Patryk Mikiciuk, Adam Kornacki i Łukasz Bąk - oto nowy skład prezenterski najdłużej emitowanego programu motoryzacyjnego w Polsce. Od ponad 20 lat pokazujemy w nim najciekawsze testy samochodów, łącząc profesjonalne dziennikarskie podejście z poczuciem humoru, nieszablonowymi pomysłami i zawadiacką bezkompromisowością. Zamiast suchych danych technicznych skupiamy się na emocjach generowanych przez sprawdzane pojazdy, szukając we współczesnej motoryzacji czegoś więcej niż racjonalnego podejścia koncernowych księgowych.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 15

  Do warsztatu Adama Klimka trafi liczący sobie ponad 60 lat Mercedes W120, czyli legendarny "Ponton" - egzemplarz przeszedł już remont blacharsko-lakierniczy, ale wnętrze, tapicerka, mechanika i chromy wymagają wiele pracy, a przede wszystkim skompletowania potrzebnych części, których ceny zmuszą naszą ekipę do szukania nieszablonowych rozwiązań. Zajmiemy się między innymi szczękami i przewodami hamulcowymi, mostem oraz tulejami wahaczy.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 15

  Adam Klimek dokończy renowację Mercedesa W120 zwanego "Pontonem" - skupi się na tapicerce, zamontuje brakujące listwy, przywróci blask chromom i polakieruje komorę silnika. Wiekowe auto przejdzie też rutynową wymianę płynów eksploatacyjnych, otrzyma nowy przewód paliwowy i układ wydechowy.
 • Zakup kontrolowany 27

  Adam Kornacki spotka się z fotografką Pauliną i motolotniarzem Karolem - dysponującą budżetem 35 tysięcy złotych parą poszukującą auta, które pomoże im w pracy i realizowaniu pasji. Sprzęt fotograficzny, lampy studyjne czy motolotnia to przedmioty, które nie zmieszczą się do pierwszego lepszego bagażnika - skupimy się więc na nadwoziach typu van.
 • Wypad z kraju 3

  Stolica najgorszych kierowców Europy, wyspa słynąca z bezwzględnych mafiozów – Sycylia. Kuba Bielak na własnej skórze doświadczy sycylijskiej gościnności i sprawdzi, czy na drogach jest rzeczywiście tak źle, jak wieść niesie. Italia to oczywiście także włoska motoryzacja – piękna, wyjątkowa i uwielbiana przez Włochów, co widać również na Sycylii. Poza tym zwiedzimy stoki czynnego wulkanu, udamy się śladami "Ojca chrzestnego" i spróbujemy złapać polski nowoczesny pociąg podróżujący po sycylijskich torach.
 • Auta Danny'ego 2

  Count's Kustoms wcześniej pomogli Shane'owi w zaskoczeniu jego narzeczonej Tanyi spersonalizowanym klasycznym pick-upem - tym razem role w związku się odwrócą: to kobieta zadba o przywrócenie Forda Mustanga z 1970 roku do dawnej chwały, o ile jej budżet okaże się wystarczający... Danny i Kevin znajdą też rzadkiego Plymoutha Roadrunnera.
 • Auta Danny'ego 2

  Danny znajdzie rzadko spotykany dostawczy model z lat 60. XX wieku - zaprezentować pojazd zamierza na wystawie Viva Vegas. Po tym, jak Mike napyta sobie biedy, chłopaki postanowią zrobić szefowi niespodziankę, budując... krzyżówkę kanapy z trumną!
 • Automaniak 18 AD

  Jak obietnice producentów SUV-ów mają się do rzeczywistości? Sprawdzimy to testując trzy auta wyposażone w dwulitrowe silniki Diesla sprzężone z automatyczną przekładnią: Jarek Maznas poprowadzi Hyundaia Santa Fe, Patryk Mikiciuk - Skodę Kodiaq, a Rafał Jemielita - Forda Edge. Zbadamy właściwości terenowe, precyzję układów kierowniczych, pakowność bagażników, skuteczność systemów bezpieczeństwa i łatwość parkowania. Nieodzowne będą też testy napędów i torowy pojedynek w warunkach asfaltowo-szutrowych.
 • Zakup kontrolowany 22 N

  Adam Kornacki i Krzysztof Róg pomogą 32-letniemu Hubertowi, który poszukuje rodzinnego i pakownego kombi. Samochód służyć ma zarówno do codziennych dojazdów do pracy, jak i do dłuższych wyjazdów, a także do przewożenia różnego rodzaju ładunków potrzebnych do prowadzenia gospodarstwa rolnego, którym hobbystycznie zajmuje się nasz bohater. Budżet przeznaczony na zakup auta to około 45 tysięcy złotych.
 • Zakup kontrolowany 21 N

  Filip z Bydgoszczy jest menedżerem i szuka samochodu do jazdy na co dzień. Do wydania ma około 40 tysięcy złotych. Auto musi mieć przynajmniej 150 KM - bohater jeździ na co dzień Saabem 9-3 1.9 TiD 180 KM, ale chciałby zobaczyć nowszą generację tego modelu.
dalej
Zobacz program innych kanałów: