Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Pomoc drogowa 24h 4

  Marek zostanie wezwany przez policję na parking, na którym złodzieje porzucili cenny łup: ukradziony w Niemczech zestaw z niskopoziomową przyczepą, na której podróżowała nowoczesna koparka. Odholowanie ciężarówki nie będzie proste - gabaryty zestawu oraz brak kluczyków znacznie utrudnią akcję. Wiesiek wyruszy do wypadku cysterny z busem, którym jechali obcokrajowcy - na miejscu okaże się, że działania policji i prokuratury mogą opóźnić holowanie. Ryszard wraz z pracownikami wyciągną z rowu samochód, którego kierowca w wyniku nadmiernej prędkości nie opanował poślizgu.
 • Zakup kontrolowany 23 N

  Marcin poszukuję niezawodnej terenówki, którą wybierze się w podróż dookoła świata. Samochód ma być nie tylko mało awaryjny, ale także łatwy w naprawie nawet w krajach trzeciego świata. Ważnym aspektem jest oszczędność i wygoda, ponieważ nasz bohater ma prawie dwa metry wzrostu. Auto powinno być w stanie pomieścić dwie osoby z dużą ilością bagażu, ważna jest też możliwość przespania się w nim w sytuacji awaryjnej. Przewidywany budżet na off-roadowe cacko to 25-30 tysięcy złotych.
 • Militaria na warsztat 5

  Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą znakomitych projektów.
 • Wstęp wzbroniony

  Jacek Podemski odwiedzi opuszczone wiezienia i szpitale psychiatryczne. Zakład karny w Łęczycy, nazywany "Małym Shawshank", był jednym z najcięższych wiezień w Polsce. Zwiedzimy tez areszt w Ostrołęce, który kryje przerażające historie z czasów opozycji antykomunistycznej. W ramach wizyty w „miejscach bez klamek” zgłębimy tez historię szpitala psychiatrycznego w Gdańsku.
 • Mistrzowie wpadek

  Rowerzysta, który nie zdążył zahamować, przebierańcy straszący ludzi i koty, kobieta znokautowana przez szlaban, mężczyzna trzymający indyka i zjeżdżający po schodach na desce do prasowania - w tej galerii osobliwości nie zabrakło mistrzów wpadek!
 • Obsesja 4 kółek

  Były zapaśnik Chuck Palumbo i legendarny guru hot rodów Rick Dore założyli do spółki zakład blacharski "SLAM". Panowie podróżują po całych Stanach Zjednoczonych w poszukiwaniu klasycznych amerykańskich samochodów. Namawiają ich właścicieli, by tymczasowo przekazali maszyny w ich ręce. Następnie remontują je i z powrotem oddają lśniące całkowicie nowym blaskiem.
 • Złodzieje

  Nieprzypadkowo osoby podróżujące koleją często stają się ofiarami kradzieży. Dworzec i peron to miejsca, gdzie często ludzie się spieszą, na ostatnią chwilę kupują bilety, chcą jak najszybciej dostać się do pociągu, by zająć wygodne miejsce i spokojnie zasnąć podczas pokonywania trasy. Te wszystkie czynniki składają się na idealny scenariusz dla złodziei grasujących na dworcach i peronach, a także złodziei nocnych jeżdżących razem z nami w pociągach dalekobieżnych. „Elvis” i „Fryzjer” z pomocą Daniela, szefa specgrup Straży Ochrony Kolei, uświadomią Wam, jak łatwo i wiele można stracić będąc w podróży.
 • TRWA

  Strażacy z Ruhry

  Kiedy stawką jest ludzkie życie, nie ma czasu do stracenia. Strażacy zjawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, od pożarów po wypadki samochodowe, często są pierwszymi na miejscu zdarzenia i muszą wykazać się nie tylko siłą i odwagą, ale też umiejętnością niesienia pomocy medycznej, czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed przybyciem innych służb. Zobacz jak radzą sobie z wyzwaniami strażacy z niemieckiego Zagłębia Ruhry.
 • Megatransporty 2

  Poznamy ekipę z Zamościa, która podjęła się transportu elektrowni wiatrowych na łącznie 17 zestawach z Meyn w Niemczech do Jabłonowa Pomorskiego. Trasa liczy ponad 1200 km, każdy z wiatraków składa się z ośmiu gabarytowych części: 3 śmigieł zwanych łopatami o długości 35 metrów każde, 3 sekcji nożnych po 16,5 metra długości oraz tzw. gondoli, w której umieszczone są silniki i generatory. Załadunek 8 elementów wiatraka na podmokłym terenie nie będzie prostym zadaniem. Firma spod Opola, w której jeździ kierowca "Makuwa", tym razem podejmie się transportu stutonowej prasy do tłoczenia elementów z metalu, która przypłynęła barką z Niemiec. Trasa prowadzi z portu w Świnoujściu do Widzina na Kaszubach oddalonego o 220 km, a głównym utrudnieniem transportu jest jego szerokość. W Stargardzie poznamy zespół z Zabrza, który czeka na załadunek ogromnego wózka widłowego, mogącego unieść aż 45 ton. Jego wielkość nie pozwala na przewiezienie go w całości, dlatego załadowana ma zostać tylko część wózka, ważąca aż 46 ton. Ładunek ma trafić do czeskiego miasta Melnik pod Pragą - ma do pokonania 780 km.
 • Megatransporty 2

  Ekipa z Zamościa spróbuje dołączyć do konwoju z pierwszym wiatrakiem, który czeka na parkingu pod Hamburgiem na zestawy wiozące drugi wiatrak. Niestety w nocy podczas rutynowej inspekcji niemieckiej policji pojawi się problem z zagubionym dowodem rejestracyjnym oraz podporami ładunku, które trzeba będzie dodatkowo zabezpieczyć. Ekipa spod Opola przewożąca stutonową prasę z portu w Świnoujściu do Widzina na Kaszubach pierwsze problemy napotka już podczas przejazdu przez bramę. Przed nimi ponad 200 km, które muszą pokonać w jedną noc - nie pomaga w tym ani szeroki na blisko 6 metrów ładunek, ani uszkodzona plandeka. Po całodniowym postoju ekipa z Zabrza, przewożąca wielki wózek widłowy, szykuje się do wyjazdu w trasę. Do celu mają 620 kilometrów, a na ich pokonanie tylko dwie noce - podczas pierwszej z nich aż 430 km do granicy polsko-czeskiej. Czas goni, a utrudnieniem będzie nie tylko wąska droga, ale także inni kierowcy.
 • Nowy Gadżet 9

  Kuba Klawiter sprawdzi, czy rowerowe nosidełko dla psa jest wygodne i bezpieczne dla czworonoga, przekona się, czy bielizna neutralizująca przykre zapachy faktycznie istnieje i wypróbuje jednokołową elektryczną deskorolkę. Sprawdzimy też, jak brzmią wibrujące głośniki, pokażemy sposób na gorącą parzoną kawę bez fusów podczas romantycznego wyjazdu z ukochaną pod namiot i ocenimy opłacalność sprzętu do przycinania zużytych gum samochodowych wycieraczek.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 5 N

  Przemek to prawdziwy pasjonat motoryzacji - oprócz auta służbowego posiada motocykl turystyczny, a od od niedawna jest właścicielem BMW E36 coupe z sześciocylindrowym silnikiem 2.8. Auto kupił od innego miłośnika marki, na własną rękę wykonał też kilka napraw blacharsko-lakierniczych. Do programu zgłosił się z niesprawnym szyberdachem, uszkodzonym zawieszeniem, niedogrzewającym się silnikiem, pękniętym kielichem przedniego zawieszenia oraz kołami w tragicznym stanie. W planach ma też montaż górnej rozpórki przedniego zawieszenia oraz short shiftera - Adam Klimek jak zwykle będzie miał dużo pracy...
 • Zakup kontrolowany 24 N

  Iza ma jedno główne wymaganie - auto, które pomoże jej znaleźć Adam Kornacki, ma być po prostu bezawaryjne. Kwota 35 tysięcy złotych pozwoli nam na zaproponowanie jej czterech ciekawych kompaktów, różniących się rocznikiem i typem napędu.
 • Zawodowi handlarze 3

  Jacek ponownie wybierze się do Szwajcarii - znajdzie prywatną ofertę od Polaka, który ma na sprzedaż pięknego Mercedesa CLK W209, ale już po krótkiej jeździe próbnej zauważy awarię automatycznej skrzyni biegów. Robert pojedzie do Gdańska, gdzie czeka klient na Mercedesa W124 - zniszczony lakier jest dla niego ważny mniej niż stan mechaniczny. W komisie w Łodzi pojawi się bratanek Wojtka poszukujący pierwszego samochodu - budżet w wysokości 2 tysięcy złotych okaże się sporym wyzwaniem.
 • 101 napraw 3 N

  Grzegorz Duda pokaże, jak odświeżyć dywany wewnątrz auta na przykładzie Suzuki Grand Vitary - pomaluje je specjalną farbą. Zamontujemy też uniwersalne maty podgrzewające lusterka w Hondzie Civic, zabezpieczymy folią bezbarwną elementy karoserii samochodu narażone na odpryski - tylne drzwi w Lancii Delcie Integrale i doradzimy, jak doposażyć Hondę Jazz w radio współpracujące ze smartfonem.
 • Uwaga! Pirat 21

  Dobrowolnymi bohaterami programu będą funkcjonariusze policji drogowej, patrolujący polskie drogi w nieoznakowanych radiowozach wyposażonych w wideorejestratory, zaś mimowolnymi bohaterami - ci, którzy zostaną przez nich zatrzymani do kontroli. Po raz dwudziesty pierwszy będziemy towarzyszyć stróżom prawa z kamerą zarówno podczas pościgów, jak i w trakcie samych rozmów z popełniającymi wykroczenia kierowcami - przekonamy się, czy postawieni przed faktem dokonanym będą oni w stanie przyjąć argumenty policjantów.
 • Wojny samochodowe 3 AD

  Przemek spotka się z wiekowym właścicielem także nie najmłodszego już auta - czy Fiat 125p na czarnych tablicach okaże się trafionym pomysłem na inwestycję? Paweł zainteresuje się ciekawym egzemplarzem sedana dobrze znanej szwedzkiej marki - Volvo S40 pierwszej generacji.
 • wieczór
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Klasyczny Amerykański Sen

  W polskim oddziale firmy Piotr zaprezentuje klientowi sprowadzonego z USA Chevroleta Corvette C4 w stanie dalekim od ideału, ale przyciągającego kombinacją kolorów oraz niską ceną. V8 pod maską i tylny napęd zachęcą oglądającego do zabawy podczas jazdy próbnej. W Los Angeles Łukasz obejrzy zabytkowego Mercedesa „Pagodę” - dobrze rokujący zakup musi zostać potwierdzony przez klienta z Polski, jednak wskutek różnicy czasów między kontynentami pojawią się problemy. W magazynie Sebastian będzie nadzorować ładowanie do kontenera Forda Mustanga z nietypowymi felgami o ostrych krawędziach - ekipa będzie musiała się nagłowić tak, by nie uszkodzić liny zabezpieczającej klasyka w transporcie. Andrzej odwiedzi polskiego mechanika z Los Angeles, który poza oferowanym Audi A4 z 2018 roku ma też w warsztacie Chryslera z lat 30. i Plymoutha Barracudę.
 • Nietypowe Transporty 2

  Kto dowozi materiały do budowy ogromnych konstrukcji w trudno dostępne krańce świata? Jaką technologię wykorzystuje się do transportu ponadgabarytów? Na wszystkie te pytania znajdziemy odpowiedź w programie. Przyjrzymy się zmaganiom ekip transportujących ładunki, których przewiezienie to ogromna logistyczna układanka. Nad każdym transportem czuwa wysoko wykwalifikowany ekspert starający się przewidzieć wszystko, co może spotkać jego ekipę na trasie. Często jednak zdarzają się rzeczy niespodziewane, a wtedy trzeba zrobić wszystko, żeby dowieźć ładunek na czas. Taki transport wiąże się z ogromną odpowiedzialnością i ścisłą współpracą całej ekipy, nawet najmniejszy błąd czy rozkojarzenie może mieć katastrofalne skutki. W drugiej serii zobaczymy transport elementów mostu w okolice koła podbiegunowego, przewiezienie sekcji statku na pełnym morzu czy innowacyjną metodę transportu stalowej konstrukcji przy pomocy siłowników, węży strażackich i... powietrza.
 • Służby ratownicze 3

  Strażacy z Niepołomic będą zmagać się z groźnie wyglądającym pożarem poddasza w domu mieszkalnym, ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego wyruszą na pomoc żeglarzom, którzy stracili panowanie nad jednostką, a kielecki LPR dostanie wezwanie do drwala, który poważnie ranił się w nogę piłą łańcuchową.
 • Zakup kontrolowany 28 N

  Agata i Bartek szukają rodzinnego kombi w jak najwyższej wersji wyposażenia - im więcej gadżetów tym lepiej. Planując wydatek w kwocie 100 tysięcy złotych oczekują też, że auto będzie miało odpowiedni zapas mocy - Adam Kornacki zaprezentuje naszym gościom maksymalnie czteroletnie auta używane, zarówno benzynowe, jak i z silnikami Diesla.
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Wyburzacze 6

  We Wszemirowie Darek nie będzie zadowolony z tempa prac - przepalacz "Mucha" będzie zmuszony robić przerwy, żeby nie przegrzać sprzętu i nie przekroczyć granicy wytrzymałości uchwytu, a silos niespodziewanie postawi opór nawet gdy fachowcy odseparują ostatni element łączący zbiornik z podstawą. W Piasecznie zespół Jarka Dąbrowskiego podczas wyburzania kamienicy otrzyma informację o piwnicach, do których mogą wpaść koparki - szef będzie zmuszony wejść do rozbieranego budynku by ocenić sytuację. W Starym Wielisławiu na teren wyburzenia budynku gospodarczego wedrze się osoba postronna, która zagrozi ekipie wezwaniem policji. Prace Justyna Suchanka spowolnią też inni niespodziewani goście: właściciel domu znajdującego się na tej samej działce, co likwidowany obiekt oraz przedstawiciele Zarządu Ruchu Drogowego.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 16 N

  W ręce Adama Klimka trafi mocno zaniedbany Chevrolet Impala z 1985 roku z 5-litrowym silnikiem V8 - rodzinne amerykańskie kombi należące do Dawida wymaga przede wszystkim poważnej naprawy blacharsko-lakierniczej, wzmocnienia ramy i remontu silnika. Auto już przy pierwszym kontakcie pokaże swój trudny charakter, a podczas demontażu na jaw wyjdą przeróbki daleko odbiegające od zamysłów fabryki.
 • Wyższy bieg

  Były pracownik Gas Monkey Garage, mechanik Aaron Kaufman, zakłada w Dallas własny warsztat - Arclight Fabrication. Chce tam zajmować się swoją największą pasją, czyli pracą nad półciężarówkami. Oprócz tego zamierza dostarczać na rynek używane części do samochodów typu Ford F-100. Aaron ma niebywałą fantazję, a pomysły na jego kolejne projekty zawsze są zadziwiające. Skupi się w nich przede wszystkim na ekstremalnych osiągach swoich pojazdów. Takie są wstępne założenia, ale marzenia Kaufmana sięgają o wiele dalej.
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Mistrzowie wpadek

  Rowerzysta, który nie zdążył zahamować, przebierańcy straszący ludzi i koty, kobieta znokautowana przez szlaban, mężczyzna trzymający indyka i zjeżdżający po schodach na desce do prasowania - w tej galerii osobliwości nie zabrakło mistrzów wpadek!
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Automaniak 16 AD

  Rafał poprowadzi Mercedesa C63 AMG S, Patryk - Audi R8, a Jarek - Porsche 911 Turbo S. Zaczniemy od wyścigu, w którym Rafał i Jarek wsiądą do łódki i postarają się udowodnić Patrykowi, że jazda po mieście superautem jest pozbawiona sensu. Następnie przeniesiemy się w znacznie lepsze miejsce do testowania takich samochodów - na Tor Poznań. Sprawdzimy, które z aut najmocniej wgniata w fotel, które poradzi sobie najlepiej w czasówce i które okaże się najwygodniejsze dla pięknych dziewczyn potrzebujących podwózki...
 • Automaniak 16 AD

  Jak radzą sobie podwyższone kombi segmentu C z napędem na cztery koła? Patryk wsiądzie do samochodu, który idzie wbrew trendom - Subaru Levorg nie ma aż tak dużego prześwitu jak Volvo V60 Cross Country Rafała czy Skoda Octavia Scout Jarka. Sprawdzimy, jak te centymetry różnicy wpływają na prowadzenie samochodu - na lotnisku w Grądach przeprowadzimy test "łosia" oraz szybki przejazd zakrętu. Następnie ruszymy na błotniste i nierówne drogi gruntowe wokół jeziora Tyrkło, a na torze WRC w Mikołajkach zobaczymy, jak spisują się napędy 4x4 w testowanych autach.
 • Jazda polska, czyli jak przetrwać na polskich drogach 12 N

  Kuba wynajdzie intrygujące i niejasne przepisy drogowe z Polski oraz opowie o najbardziej absurdalnych rozwiązaniach prawnych z innych krajów, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych, w których aż roi się od dziwnych paragrafów. Kasia zaprosi do eksperymentu specjalnego gościa, który pomoże nam zobrazować, jaką siłę ma poduszka powietrzna.
dalej
Zobacz program innych kanałów: