Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Zakup kontrolowany 23 N

  Waldemar szuka przestronnego i wygodnego samochodu z zapasem mocy. Jako agent nieruchomości sporo podróżuje z klientami, dlatego propozycje Adama Kornackiego będą samochodami reprezentacyjnymi o dużej mocy - powyżej 200 KM. Nowy zakup będzie niemalże drugim domem bohatera, dlatego postawimy na bogate wyposażenie i automatyczną skrzynię - samochód ma być także rodzinny, a więc ważne będzie też bezpieczeństwo. Nasz bohater ma do wydania maksymalnie 70 tysięcy złotych.
 • Legendy PRL 13

  Oszczędność paliwa w PRL-u Patryk Mikiciuk spotka się z konstruktorem niesamowitego samochodu ciężarowego napędzanego... drewnem! Uruchomimy ten pojazd i poznamy mechanizm jego działania. Odnajdziemy też jeden z nielicznych egzemplarzy Fiatów 125 p z silnikiem Diesla.
 • Legendy PRL 13

  Powrót do domu Patryk Mikiciuk odwiedzi właścicieli aut, które w czasach PRL-u wyjechały z Polski jako produkty eksportowe, a następnie dzięki kolekcjonerom powróciły do kraju. Pokażemy przepiękne Warszawy, w tym wyjątkowo rzadki egzemplarz z plandeką oraz Fiaty 125 p - jeden z nich z nadwoziem typu pick-up!
 • Służby ratownicze 4

  Ratownicy LPR z Kielc polecą do groźnie wyglądającego dachowania samochodu osobowego - u uwięzionego w samochodzie mężczyzny dojdzie do zatrzymania oddechu, a wydobycie go z wraku nie będzie proste. W bazie LPR na warszawskim Okęciu poznamy załogę dysponującą samolotem do transportów medycznych. Strażacy ochotnicy z Niepołomic wyruszą do bardzo rozwiniętego pożaru wiaty i garażu.
 • Złodzieje 2

  "Fryzjer" i "Elvis" wykorzystają strach i poczucie winy, by wrobić niewinne osoby w oszustwo, a nawet skłonić je do… oddania własnych pieniędzy! Czy znajdzie się ktoś, kto zapanuje nad emocjami i nie da się zmanipulować?
 • Nauka jazdy 3 N

  Statystyki mówią, że ponad połowa Polaków to szczęśliwcy, którzy mają prawo jazdy. Co roku na kursy zapisuje się ponad milion osób. Znacznie mniej zdaje końcowy egzamin. Kamery TTV już po raz trzeci będą śledzić drogę kursantów do uzyskania tego wymarzonego dokumentu! W tym sezonie charakterystyczna żółta eLka „Nauki jazdy” po raz pierwszy w historii programu spróbuje przetrwać wśród wiecznie spieszących się warszawskich kierowców. Nie zabraknie jej także na Śląsku oraz na ciasnych krakowskich uliczkach. Do znanych widzom instruktorów: cierpliwej i uśmiechniętej Justyny Kalisz, opanowanego Zbigniewa Chrzana i mrukliwego Łukasza Kmiecika dołączy stanowcza i wymagająca Edyta Bartosiak, która poprowadzi warszawską grupę.W tej edycji widzowie będą towarzyszyć zmaganiom m.in.: pani Krystyny — sadowniczki, która panicznie boi się innych uczestników ruchu drogowego, Joanny — millenialsa, fokusującej się na zdobyciu prawa jazdy ASAP, swatki Anny, uroczych bliźniaczek Klaudii i Karoliny, modela Eryka, Emilii i Przemka — śląskich rodziców siódemki dzieci, Kuby — zagorzałego kibica piłki nożnej, Sonii, która zawodowo tańczy… w kieliszku. Różni ich wiele, ale łączy jeden cel. Droga do niego będzie trudna i wyboista.
 • Usterka 6 AD

  W nowym sezonie tropem milionów naszych rodaków USTERKA udaje się na emigrację do Londynu. Dominik Strzelec, agent w służbie jej królewskiej mości posiadający licencję na tropienie fuszerek, znowu nadaje. Tym razem prosto z Londynu będzie oceniał czy polski hydraulik potrafi naprawić angielską rurę, a złota rączka z centralnej Polski uruchomi wiktoriańskie okno i położy klasyczną, brytyjską wykładzinę. Nasi rodacy nie pozwolą nam zginąć w wielkim mieście. Udzielą dobrych rad jak przetrwać i jakich klientów się wystrzegać. A przy tym pokażą jak zarobić kokosy - angielskie stawki za godzinę pracy zrobią wrażenie nie tylko na naszych fachowcach. Czy jak zwykle - wszystkie niedociągnięcia uda się ukryć tym razem pod warstwami angielskiej tapety? Czym różni się praca złotej rączki w Londynie od pracy w kraju nad Wisłą? USTERKA. EDYCJA SPECJALNA to najwyższy poziom fuszerek i remontów okraszonych angielskim humorem!
 • Usterka 6 AD

  W nowym sezonie tropem milionów naszych rodaków USTERKA udaje się na emigrację do Londynu. Dominik Strzelec, agent w służbie jej królewskiej mości posiadający licencję na tropienie fuszerek, znowu nadaje. Tym razem prosto z Londynu będzie oceniał czy polski hydraulik potrafi naprawić angielską rurę, a złota rączka z centralnej Polski uruchomi wiktoriańskie okno i położy klasyczną, brytyjską wykładzinę. Nasi rodacy nie pozwolą nam zginąć w wielkim mieście. Udzielą dobrych rad jak przetrwać i jakich klientów się wystrzegać. A przy tym pokażą jak zarobić kokosy - angielskie stawki za godzinę pracy zrobią wrażenie nie tylko na naszych fachowcach. Czy jak zwykle - wszystkie niedociągnięcia uda się ukryć tym razem pod warstwami angielskiej tapety? Czym różni się praca złotej rączki w Londynie od pracy w kraju nad Wisłą? USTERKA. EDYCJA SPECJALNA to najwyższy poziom fuszerek i remontów okraszonych angielskim humorem!
 • Dobra robota

  Odwiedzimy złomowisko Stalowego, gdzie pracownicy będą mieli okazję się wykazać w konkursie na najszybszego z nich. Podwładni Agnieszki ze szkotowskiego gospodarstwa będą w zdecydowanie gorszych humorach - podpadli swojej szefowej i będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Zajrzymy też do Wołomina, gdzie tamtejsza pomoc drogowa weźmie udział w manewrach z ochotniczą strażą pożarną.
 • Wojny samochodowe 14 N

  Nasi handlarze będą mieli okazję do wykazania, bo ich budżet w tym odcinku wyniesie niespełna 40 tysięcy (a dokładnie - 38 tysięcy) złotych. Panowie podejdą do sprawy w różny sposób. Przemek zdecyduje się na względnie świeżego Chevroleta Traxa, natomiast Paweł uzna, że odpowiedni zwrot z inwestycji zapewni mu starszy o cztery lata Ford Kuga. Będzie to zatem bój na strategię, bo napraw przy obu samochodach nie przydarzy się zbyt wiele.
 • Mobilni mechanicy 4

  Adam i Tomek otrzymają informację o uszkodzonym MANie TGA. W trakcie diagnostyki mechanicy zorientują się, że pojazd był mocno eksploatowany i nigdy nie było dość czasu na jego porządną naprawę. Już samo włączenie silnika wystarcza, by zlokalizować usterkę. Radość kierowcy jest jednak przedwczesna – w trakcie naprawy Tomek znajdzie kolejne uszkodzenie. Lata zaniedbań mechanicy będą musieli naprawić w jak najkrótszym czasie. W Więcborku Piotrek i Michał zmierzą się z uszkodzonym BMW X3. W samochodzie świecą się wszystkie kontrolki. Komputerowa diagnostyka tym razem nie wystarcza – aby właściwie zdiagnozować usterkę, mechanicy zdecydują się na przeprowadzenie testu drogowego. Piotrek zorientuje się, że uszkodzony został czujnik ABS. Demontaż starej, skorodowanej części przysporzy jednak sporo kłopotów. W Biertowicach obok Myślenic Mirek i Szymon zajmą się naprawą samochodu Ochotniczej Straży Pożarnej. Wstępna diagnoza wykaże, że uszkodzona została maglownica. W toku naprawy pojawi poważna trudność z odkręceniem przekładni kierowniczej. Mechanicy zdemontują kolejne części, aby dostać się do uszkodzonego elementu. Kiedy będzie się już wydawało, że naprawa dobiegła końca, mechanicy zdadzą sobie sprawę ze swojego błędu.
 • Zakup kontrolowany 34 N

  Bohaterem tego odcinka będzie Kuba, który postanowił kupić swój pierwszy w życiu samochód. Nie ma zbyt wygórowanych wymagań – chce kupić auto z prostym silnikiem benzynowym (ewentualnie wyposażonym w instalację LPG), które będzie kosztowało nie więcej niż 10 tysięcy złotych. Adam Kornacki będzie miał dla niego cztery propozycje – dwie z Japonii, jedną z Niemiec i jedną z USA.
 • Automaniak 25 AD

  Jaki samochód daje najwięcej frajdy z jazdy? Patryk, Adam i Łukasz poszukają odpowiedzi na to pytanie, a narzędziami, jakie dostaną będą nowe BMW M3, nieco starsza Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio oraz większe, mocniejsze i droższe od obu wymienionych Audi RS7. Nie zabraknie dużej dawki sportowych emocji i dymu z palonych opon!
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 15 N

  Adam Klimek dokończy renowację Mercedesa W120 zwanego "Pontonem" - skupi się na tapicerce, zamontuje brakujące listwy, przywróci blask chromom i polakieruje komorę silnika. Wiekowe auto przejdzie też rutynową wymianę płynów eksploatacyjnych, otrzyma nowy przewód paliwowy i układ wydechowy.
 • 101 gadżetów motoryzacyjnych 6

  Grzegorz Duda pokaże głośnik montowany obok seryjnego układu wydechowego, który jest w stanie doposażyć auto z dowolnym silnikiem w rasowo brzmiącą V-ósemkę. Nasz ekspert sprawdzi też silikonową nakładko-rękawiczkę do tankowania paliwa, mini-polerkę do lakieru zasilaną akumulatorem i dyszę do czyszczenia chłodnicy w samochodzie terenowym. Przyjrzy się też z bliska nakładce na przycisk uruchamiający samochód w kształcie… hełmu Iron Mana!
 • Borys kontra gadżety 2

  Borys Mańkowski przetestuje kuchenkę survivalową z opcją ładowania przez USB - rozpali dzięki niej ogień, zagotuje wodę i otrzyma prąd. Dzięki podręcznej butli z tlenem sprawdzi, co kryje się w jednym z najczystszych suwalskich jezior, a z pomocą zdalnie sterowanego samolotu z papieru przypomni sobie czasy dzieciństwa. Udowodni też, że galopujący postęp w każdej dziedzinie jest nie do zatrzymania.
 • Motozmoty

  Jim Stewart to szef ekipy ze znajdującego się w angielskim hrabstwie Surrey warsztatu Shred & Butta. Specjalizują się w przerabianiu pojazdów o nieco większych niż standardowe gabarytach – zajmują się między innymi starymi szkolnymi autobusami, przyczepami kempingowymi i karetkami pogotowia. Nie są to jednak przeróbki proste i banalne – dla tej ekipy nie ma pomysłów zbyt szalonych i przez to niemożliwych do zrealizowania. Czy to testowanie możliwości stworzenia przyczepy kempingowej zawieszonej na niebie, aby nigdy nie przegapić wspaniałego widoku, czy po prostu wzięcie samochodu najlepszego przyjaciela (podczas gdy on jest w pracy), odcięcie dachu i zamontowanie w nim wanny.
 • Hiszpańska drogówka 4

  Program pokaże tajniki i codzienność pracy tych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu w Hiszpanii. Przedstawimy hiszpańskie służby przeprowadzające wyrywkowe kontrole w poszukiwaniu narkotyków, broni czy skradzionych pieniędzy. Przyjrzymy się też interwencjom policji – tym mniejszym, i tym bardziej niebezpiecznym. Nasze kamery zrelacjonują cały szereg operacji specjalnych – od akcji antyterrorystycznych po rozbijanie gangów i karteli. Poznamy także zasady, na których podstawie hiszpańskie autostrady zostają dopuszczone do użytku.
 • wieczór
 • Auta Danny'ego 4

  Danny Koker zwany „Count” to legenda Las Vegas. Kupuje, odrestaurowuje i przerabia według indywidualnych upodobań klientów klasyczne samochody i motocykle, sprzedawane następnie z zyskiem. Danny dosłownie żyje amerykańskimi samochodami i motocyklami. Z pomocą swego utalentowanego zespołu Danny musi remontować, modyfikować i ulepszać perełki motoryzacji, by na nich zarabiać. W czwartej serii programu szef wraz ze swoją ekipą zajmą się między innymi Fordem Roadsterem z lat trzydziestych, ciężarówką Forda z czasów drugiej wojny światowej oraz Chevroletem Impalą - samochodem, który zdefiniował pojęcie “lowrider”. Nie zabraknie również prac przy klasycznych motocyklach!
 • Służby ratownicze 4

  Tam, gdzie nie dotrze zwykła karetka, potrzebni będą ratownicy GOPR - zostaną oni zadysponowani do pomocy przy transporcie starszej kobiety z trudno dostępnego miejsca zamieszkania w bieszczadzkich górach. Będziemy również towarzyszyć strażakom z Suchowoli, którym przyjdzie gasić rozwinięty pożar drewnianego domu oraz załodze kieleckiego LPR wyruszającej do wypadku samochodowego, w wyniku którego poszkodowany został zakleszczony w aucie.
 • Niemiecka budowlanka 2

  Pracownicy budowlani każdego dnia w pracy wystawiają się na niebezpieczeństwo – od niespodziewanych awarii sprzętu po nieprzewidywalne warunki pogodowe. W tej serii pokażemy codzienność, tych którzy pracują na największych projektach infrastrukturalnych w Niemczech. Zajrzymy za kulisy ciężkich, niebezpiecznych i wymagających zawodów. Poznamy operatora dźwigu polowego, murarzy, stolarzy, wiertników tuneli i spawaczy stali. Nasze kamery odwiedzą różne place budowy w całym kraju - pokażemy fascynujące codzienne życie kobiet i mężczyzn na budowach w rekordowych dla tego sektora czasach.
 • Największe polskie katastrofy 2 N

  24 listopada 1994 roku w Hali Stoczni Gdańskiej podczas koncertu grupy Golden Life doszło do pożaru. Ten początkowo był ignorowany, ponieważ myślano, że jest to efekt mający uatrakcyjnić koncert. Gdy ogień się rozprzestrzenił, ludzie w panice skierowali się do jedynego, niedrożnego wyjścia. Ostatecznie w wyniku tej katastrofy śmierć poniosło 7 osób, a 300 odniosło obrażenia. W odcinku programu opowiemy o przebiegu całego wydarzenia, jego przyczynach oraz o tym, kto został uznany za winnego.
 • Zawodowi handlarze 12

  Robert i “Wąski” spotkają się ze znajomym, który przyprowadzi pod ich siedzibę nietypowego Volkswagena Polo. Zajrzymy do łódzkiego komisu, w którym przekonamy się, ile warte jest Porsche Panamera. Odwiedzimy też Jacka, który pod Garwolinem pokaże klientowi Iveco sprowadzone ze Szwajcarii.
 • Dobra robota

  Odwiedzimy złomowisko Stalowego, gdzie pracownicy będą mieli okazję się wykazać w konkursie na najszybszego z nich. Podwładni Agnieszki ze szkotowskiego gospodarstwa będą w zdecydowanie gorszych humorach - podpadli swojej szefowej i będą musieli zmierzyć się z konsekwencjami swoich czynów. Zajrzymy też do Wołomina, gdzie tamtejsza pomoc drogowa weźmie udział w manewrach z ochotniczą strażą pożarną.
 • Pomoc drogowa 24h 4

  Ryszard z okolic Lublina wraz z ekipą wyruszy udrożnić drogę ekspresową, na której rozpędzona ciężarówka z impetem najechała na zestaw stojący na pasie awaryjnym. W Zakopanem Kuba zostanie wezwany do holowania Fiata Bravo wbitego w latarnię - kierowca kompaktowego przednionapędowego auta podjął nieudaną próbę driftingu na rondzie. Marek pojedzie po Iveco z chłodnią, które by uniknąć zderzenia z samochodem jadącym z naprzeciwka zjechało do rowu i oparło się o drzewo.
 • TRWA

  Polskie pościgi policyjne 2

  Pokażemy wyczyny kierowcy-kosiarza, który swoim Oplem “zdjął” znak drogowy i skrócił trawnik obok jezdni w Lubinie oraz motocyklistę, który nie poradził sobie z wertepami w Gdyni. Przyjrzymy się również nocnej ucieczce kradzionym samochodem pod Wrocławiem oraz powiemy, czym się zakończyła ryzykowna jazda po Bydgoszczy.
 • Hiszpańska drogówka 3

  Program pokaże tajniki i codzienność pracy tych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu w Hiszpanii. Przedstawimy hiszpańskie służby przeprowadzające wyrywkowe kontrole w poszukiwaniu narkotyków, broni czy skradzionych pieniędzy. Przyjrzymy się też interwencjom policji – tym mniejszym, i tym bardziej niebezpiecznym. Nasze kamery zrelacjonują cały szereg operacji specjalnych – od akcji antyterrorystycznych po rozbijanie gangów i karteli. Poznamy także zasady, na których podstawie hiszpańskie autostrady zostają dopuszczone do użytku.
 • Hiszpańska drogówka 3

  Program pokaże tajniki i codzienność pracy tych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu w Hiszpanii. Przedstawimy hiszpańskie służby przeprowadzające wyrywkowe kontrole w poszukiwaniu narkotyków, broni czy skradzionych pieniędzy. Przyjrzymy się też interwencjom policji – tym mniejszym, i tym bardziej niebezpiecznym. Nasze kamery zrelacjonują cały szereg operacji specjalnych – od akcji antyterrorystycznych po rozbijanie gangów i karteli. Poznamy także zasady, na których podstawie hiszpańskie autostrady zostają dopuszczone do użytku.
 • Wypad z kraju 4

  Kuba Bielak w Nepalu wybierze się na ekscytujący rafting w Himalajach, odwiedzi stację elektrycznych publicznych tuk-tuków, a także nie odmówi sobie przejażdżki rowerową rikszą.
 • Motoduet 2

  Ten duet jest naprawdę wyjątkowy. Ojciec i syn - Doug oraz Brad DeBerti – przesuwają granicę tego co możliwe. Budują zupełnie niespotykane auta na zamówienie, przemieniając zwykłe modele w prawdziwe dzieła sztuki i mechaniki. W tym sezonie dołącza do nich Joey Logano, znany kierowca wyścigowy, który pomaga Bradowi stać się ekspertem na torach NASCAR.
 • Wstęp wzbroniony 2

  Polska od wielu lat była gigantem w wydobyciu węgla kamiennego. Oprócz górniczej braci nie każdy miał szansę zejść na dół i zobaczyć, jak funkcjonują kopalnie. Dziś dziesiątki z nich stoją opuszczone i zapomniane, ale nadal pod ziemia kryją się fascynujące historie. Jako jednym z nielicznych udało się nam dostać prawie 700 metrów pod ziemię, czyli do nieczynnej kopalni Barbara w Chorzowie, ale także do jednej z najstarszych kopalni w Polsce - kopalni Julia w Wałbrzychu. To, co znaleźliśmy pod ziemią i na jej powierzchni, przerosło nasze najśmielsze
 • Wpadki filmowe

  Koń, który kopie statystów, samochód na średniowiecznym polu bitwy, elementy z „Gwiezdnych wojen” w produkcji o Indanie Jonesie... Jak oni mogli to przegapić? W programie będziemy tropić błędy, które umknęły uwadze montażystów. Praca na planie filmowym wymaga ogromnej dbałości o detale, jednak nawet w najlepiej dopracowanej produkcji zdarzają się mniej lub bardziej widoczne pomyłki. Moment nieuwagi i oto na ekranie widzowie odnajdują coś, co nigdy nie powinno się było znaleźć przed ich oczami. Znani i lubiani (aktorzy, sportowcy, prezenterzy telewizyjni) przyjrzą się uważnie niedociągnięciom i nieścisłościom, które pojawiły się w popularnych filmach, a ich czujne oko wyłapie każdą wpadkę. W programie nie zabraknie także ciekawostek i anegdot zarówno z polskich, jak i hollywoodzkich planów filmowych.
 • Automaniak 19 AD

  Kto i po co kupuje współczesne samochody użytkowe? Czy naprawdę są one praktyczne? Przetestujemy trzy pick-upy: Patryk Mikiciuk pojedzie Volkswagenem Amarokiem, Rafał Jemielita - Mitsubishi L200, a Jarek Maznas - Toyotą Hilux. Sprawdzimy, czy takie auta mają szanse na prostej z usportowioną osobówką, porównamy prześwit, komfort, wyciszenie oraz systemy wspomagające jazdę w terenie. Wykonamy też test łosia oraz próbę funkcjonalności pick-upa w mieście.
dalej
Zobacz program innych kanałów: