Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Zakup kontrolowany 21 N

  Przychodzimy z pomocą Dariuszowi, którego żona spodziewa się dziecka - małżeństwo szuka rodzinnego samochodu, który pozwoli na komfortowe spędzenie czasu w podróży i posłuży za dobry środek transportu na dalekie wypady rowerowe, których fanami są oboje. Konieczne jest, aby pojazd mógł pomieścić przedmioty o sporych gabarytach, co przyda się w pracy Dariusza. Na wielozadaniowe i przy tym ekonomiczne oraz bezpieczne auto rodzina przeznacza 38 tysięcy złotych.
 • Uwaga! Pirat 17

  Dokumentalna seria „Uwaga! Pirat” powstaje we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kamery TVN Turbo po raz siedemnasty będą towarzyszyć w pracy funkcjonariuszom drogówki podczas codziennych patroli na polskich drogach. Pokażemy zarówno kierowców, którzy po zatrzymaniu potulnieją, jak i tych agresywnych, bezczelnych czy nieświadomych zagrożenia, jakie powodują swoją brawurową jazdą. Sprawdzimy też, na ile przy zatrzymaniu przydaje się poczucie humoru.
 • Militaria na warsztat 7

  Michael Manousakis i jego mechanicy z warsztatu Morlock Motors nie pogardzą żadnym pojazdem militarnym. To pasjonaci, którzy mogą pochwalić się długą listą projektów. Co czeka ich w tym sezonie? Czy kupią gigantyczny rosyjski hydroplan do remontu? A może wybiorą łódź podwodną, która od lat spędza sen z powiek Michaelowi? Sprawdzimy też, czy na polskich bagnach nie ma jeszcze niemieckiego czołgu.
 • Dawid Andres z buta

  Dawid Andres będzie kontynuował swoją pieszą podróż po Islandii. W tym odcinku zawędruje między innymi do miejsca, w którym zobaczy więcej amerykańskich samochodów niż w niejednym miasteczku w USA i pozna prawdziwego pasjonata motoryzacji. Dawid po raz kolejny będzie musiał się zmierzyć z nieprzewidywalną islandzką pogodą, zobaczy jeden z największych wodospadów w Europie i zobaczy na własne oczy miejsce, które jest praktycznie gotową scenografią do "Gry o tron".
 • Raport Końcowy

  Raport końcowy to najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia.
 • Najlepsze premiery motoryzacyjne 3 AD

  Po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was ranking najważniejszych premier motoryzacyjnych. Osiemdziesiąt cztery samochody zostaną poddane ocenie najlepszych ekspertów TVN Turbo - wśród nich pojawią się m.in. Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk, Przemek Szafrański czy Grzegorz Duda. Rynek codziennie jest zasypywany nowościami motoryzacyjnymi - w naszym subiektywnym rankingu pokażemy najbardziej ekscytujące premiery ostatnich miesięcy oraz modele, które dopiero czekają na oficjalny debiut. To jedyna produkcja, w której Dacia może wyprzedzić Porsche, a Ferrari przegrać z Hyundaiem.
 • Najlepsze premiery motoryzacyjne 3 AD

  Po raz trzeci przygotowaliśmy dla Was ranking najważniejszych premier motoryzacyjnych. Osiemdziesiąt cztery samochody zostaną poddane ocenie najlepszych ekspertów TVN Turbo - wśród nich pojawią się m.in. Adam Kornacki, Patryk Mikiciuk, Przemek Szafrański czy Grzegorz Duda. Rynek codziennie jest zasypywany nowościami motoryzacyjnymi - w naszym subiektywnym rankingu pokażemy najbardziej ekscytujące premiery ostatnich miesięcy oraz modele, które dopiero czekają na oficjalny debiut. To jedyna produkcja, w której Dacia może wyprzedzić Porsche, a Ferrari przegrać z Hyundaiem.
 • Samochód marzeń Adama Klimka N

  Adam Klimek zabierze się za wymagające wytężonej pracy koncepcyjnej i ogromnej precyzji operacje związane z przekładką - zajmie się nie tylko kolumną kierowniczą, ale również całą wiązką elektryczną oraz wycieraczkami. BMW M3 E46 zostanie też wzmocnione od spodu w miejscach mocowania tylnego wózka, jego wydech zostanie uszczelniony, a blacharz Janusz z Dąbrowy Białostockiej upora się ze skutkami niefachowej naprawy lewego progu i błotnika.
 • Zakup kontrolowany 31 N

  Hubert zgłosił się do nas, bo szuka samochodu, który da mu przyjemność z jazdy za relatywnie niewielkie pieniądze. Naszemu bohaterowi zależy na tym, aby jego nowe auto miało silnik benzynowy o mocy co najmniej 150 koni mechanicznych i nie kosztowało więcej niż 20 tysięcy złotych. Adam Kornacki zaproponuje mu swoisty japońsko-szwedzki pojedynek!
 • 101 gadżetów motoryzacyjnych 2

  Grzegorz Duda przy pomocy Dodge'a Challengera przetestuje wentylator solarny nakładany na krawędź szyby, spróbuje podnieść zakopane Suzuki Jimny za pomocą poduszki pompowanej spalinami oraz przetestuje na nim przenośną wyciągarkę i przenośną myjkę samochodową. Na przykładzie Volvo S60 sprawdzimy też skuteczność samochodowego ozonatora.
 • Wojny samochodowe 11 N

  W tym odcinku "Wojen samochodowych" handlarze będą mieli do dyspozycji jeszcze skromniejszy budżet niż poprzednio, bo wynoszący zaledwie 5 tysięcy złotych. Przemek dojdzie do wniosku, że niewielkie pieniądze najlepiej przeznaczyć na niewielki samochód i zdecyduje się kupić Smarta Fortwo z 2005 roku. Paweł zdecyduje się na nieco inny kierunek i zainwestuje w Volkswagena Borę z 2000 roku - argumentem przemawiającym za tym samochodem będą niskie ceny niezbędnych do jego naprawy części.
 • Wojny samochodowe 10 N

  W ramach budżetu 4 tysięcy złotych Przemek po długich internetowych poszukiwaniach zdecyduje się na Volkswagena Passata B5 z popularnym silnikiem 1.9 TDI - egzemplarz mający na liczniku ponad 450 tysięcy kilometrów będzie wymagać wielu mechanicznych interwencji. Paweł przy tej kwocie postawi na zabawę - skupi się na niedokończonym driftingowym projekcie BMW E36 coupe, które po kilku przeróbkach może stać się łakomym kąskiem dla młodego amatora latania bokiem.
 • Klimek kontra Duda 4

  Grzesiek zamontuje fotele w swoim kamperze - dwa z nich pochodzą z Range Rovera, a dwa z Forda Galaxy. Potem odwiedzi specjalistę od klimatyzacji, który zajmuje się też przerabianiem lodówek z 230 V na 12 V. Mechanik z Ryglic odbierze od niego sprzęt po takiej właśnie przeróbce, a później zajmie się izolacją kampera i wybierze do stolarza, który zalaminuje mu kupioną na meble sklejkę. Adam natomiast odwiedzi specjalistę od izolacji - ten zasugeruje mu użycie pianki kauczukowej. Następnie mechanik z Wołomina, podobnie jak jego rywal, zajmie się izolacją kampera, wykona i zamontuje panel służący do sterowania elektryką, a także wstawi dodatkowe okno. Adam wybierze się również do fachowca, który zajmie się uszyciem tapicerki.
 • Zawodowi handlarze 8

  Robert i "Wąski" odpalą prawdziwą bombę - spróbują kupić unikatowego McLarena 600 LT Spider MSO, wycenianego na ponad milion złotych! Oczywiście taki samochód trzeba przed zawarciem transakcji sprawdzić w odpowiednich warunkach, dlatego jazda próbna odbędzie się na torze. Jacek z łódzkiego komisu postara się sprzedać Volkswagena Passata B8 stałemu klientowi, ale ten postawi mu twarde warunki. Do Olafa z kolei zgłosi się znajomy poszukujący samochodu do firmy budowlanej - przyjrzy się między innymi Dodge'owi Grand Caravanowi.
 • Co poszło nie tak

  Wadliwa technologia? Ludzkie zaniedbania? Dokumentalna seria poświęcona dociekaniom na temat przyczyn wielkich katastrof z ostatnich lat. Jej twórcy badają przyczyny największych katastrof, do których doszło w ostatnich latach. Autorzy zastanawiają się, jakie czynniki doprowadziły do tragedii i czy można było ich uniknąć.
 • Waga ciężka 2

  Pomoc drogowa z Trzebnicy pod przewodnictwem Jarka dostanła zgłoszenie od litewskiego kierowcy, którego ciężarówka uległa awarii. Problemy w wykonaniu zadania pojawią się już na początku - dojazd na miejsce awarii okaże się mocno utrudniony. Pokażemy też pracę firmy Microtrans, która będzie miała do przetransportowania ogromną maszynę do budowy najdłuższego w Polsce tunelu - nowego fragmentu trasy "Zakopianki". Poznacie też Damiana i Jurę - ekspertów od mechaniki samochodów ciężarowych, którzy będę musieli zdiagnozować pewną awarię przez telefon.
 • Pomoc drogowa 24h 5

  Ryszard zostanie wezwany do zestawu stojącego w zatoce autobusowej - prawe przednie koło ciężarówki znajdujące się zbyt blisko krawężnika uniemożliwi szybkie holowanie. W Zakopanem zespół Kuby, mający przewieźć most, po czasochłonnym osadzaniu konstrukcji na naczepie będzie musiał ustabilizować ładunek na belkach. Ekipa z Wałbrzycha wyruszy po ciężarówkę do przewozu drewna, która blokuje ruchliwą ulicę - niezbędne okaże się odkręcenie wału napędowego.
 • wieczór
 • Auta Danny'ego 4

  Danny Koker zwany „Count” to legenda Las Vegas. Kupuje, odrestaurowuje i przerabia według indywidualnych upodobań klientów klasyczne samochody i motocykle, sprzedawane następnie z zyskiem. Danny dosłownie żyje amerykańskimi samochodami i motocyklami. Z pomocą swego utalentowanego zespołu Danny musi remontować, modyfikować i ulepszać perełki motoryzacji, by na nich zarabiać. W czwartej serii programu szef wraz ze swoją ekipą zajmą się między innymi Fordem Roadsterem z lat trzydziestych, ciężarówką Forda z czasów drugiej wojny światowej oraz Chevroletem Impalą - samochodem, który zdefiniował pojęcie “lowrider”. Nie zabraknie również prac przy klasycznych motocyklach!
 • TRWA

  Niemiecka budowlanka 2

  Pracownicy budowlani każdego dnia w pracy wystawiają się na niebezpieczeństwo – od niespodziewanych awarii sprzętu po nieprzewidywalne warunki pogodowe. W tej serii pokażemy codzienność, tych którzy pracują na największych projektach infrastrukturalnych w Niemczech. Zajrzymy za kulisy ciężkich, niebezpiecznych i wymagających zawodów. Poznamy operatora dźwigu polowego, murarzy, stolarzy, wiertników tuneli i spawaczy stali. Nasze kamery odwiedzą różne place budowy w całym kraju - pokażemy fascynujące codzienne życie kobiet i mężczyzn na budowach w rekordowych dla tego sektora czasach.
 • Uwaga! Pirat 24 N

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego w Łodzi wypatrzą kierowcę Mitsubishi rozmawiającego przez telefon komórkowy bez zestawu głośnomówiącego, zatrzymają Volvo bezprawnie poruszające się buspasem, poznają prowadzącego BMW nie do końca rozumiejącego, co znaczy wyprzedzanie na przejściach dla pieszych, a podczas kontroli samochodu dostawczego przekonają się, jak wiele dla ukaranego znaczy autograf od znanego z telewizji funkcjonariusza.
 • Raport Końcowy

  Raport końcowy to najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia.
 • Samochód marzeń Adama Klimka N

  Adam Klimek zabierze się za wymagające wytężonej pracy koncepcyjnej i ogromnej precyzji operacje związane z przekładką - zajmie się nie tylko kolumną kierowniczą, ale również całą wiązką elektryczną oraz wycieraczkami. BMW M3 E46 zostanie też wzmocnione od spodu w miejscach mocowania tylnego wózka, jego wydech zostanie uszczelniony, a blacharz Janusz z Dąbrowy Białostockiej upora się ze skutkami niefachowej naprawy lewego progu i błotnika.
 • Zakup kontrolowany 31 N

  Hubert zgłosił się do nas, bo szuka samochodu, który da mu przyjemność z jazdy za relatywnie niewielkie pieniądze. Naszemu bohaterowi zależy na tym, aby jego nowe auto miało silnik benzynowy o mocy co najmniej 150 koni mechanicznych i nie kosztowało więcej niż 20 tysięcy złotych. Adam Kornacki zaproponuje mu swoisty japońsko-szwedzki pojedynek!
 • Waga ciężka 2

  Pomoc drogowa z Trzebnicy pod przewodnictwem Jarka dostanła zgłoszenie od litewskiego kierowcy, którego ciężarówka uległa awarii. Problemy w wykonaniu zadania pojawią się już na początku - dojazd na miejsce awarii okaże się mocno utrudniony. Pokażemy też pracę firmy Microtrans, która będzie miała do przetransportowania ogromną maszynę do budowy najdłuższego w Polsce tunelu - nowego fragmentu trasy "Zakopianki". Poznacie też Damiana i Jurę - ekspertów od mechaniki samochodów ciężarowych, którzy będę musieli zdiagnozować pewną awarię przez telefon.
 • Królowie złomu 4

  W tym programie przyjrzymy się pracy specjalistów od złomu, którzy zajmują się nie tylko demolką, ale także gospodarką uzyskanymi w ten sposób odpadami. Od wieżowców, poprzez statki i mosty, aż po wiktoriańskie rezydencje - każdy skrawek materiału ma w ich oczach swoją wartość.
 • Mrozoodporne maszyny

  W najmroźniejszych dzikich zakątkach świata, gdzie śnieg i lód są bezlitosne, a od przygotowania na zimę zależy ludzkie życie, na ratunek przychodzą wyjątkowe maszyny. W najdalszych zakątkach północnej Kanady lokalni mieszkańcy poruszają się tylko dzięki budowanym na specjalne zamówienie czterokołowcom. Jedzenie, leki oraz inne dobra pierwszej potrzeby pochodzą natomiast z okresowych zrzutów samolotowych –jedynego sposobu zapewniającego ciągłość dostaw do odizolowanych od cywilizacji osad. To tylko kilka z wyjątkowych maszyn, które pozwalają przeżyć na krańcach świata. Zobacz, jak radzą sobie w ekstremalnych sytuacjach!
 • Absurdy drogowe 12

  Kamil i Krzysiek kontynuują swoją podróż po Polsce w poszukiwaniu przejawów drogowych absurdów. Tym razem przyjrzą się z bliska takim zjawiskom, jak między innymi zasłupkowany wjazd do parkingu podziemnego w Krakowie, interesującym sygnalizatorom świetlnym w Poznaniu, chodnikom dla bardzo szczupłych ludzi w Myszkowie oraz parkingowi w Katowicach.
 • Wstęp wzbroniony

  W okolicach Wałbrzycha, w środku Gór Sowich hitlerowcy wykuli w skale kilometry podziemnych tuneli i hal. Budowany od 1943 r. kompleks nazwany „Riese” („olbrzym”) był największym projektem budowlanym III Rzeszy Do dziś nikomu nie udało się ustalić do czego tak naprawdę miał służyć. Kwatera Hitlera, podziemne fabryki czy laboratoria? Mimo skali projektu nikt do tej pory nie dowiedział się, co tak naprawdę miało znajdować się w Górach Sowich, które pilnie strzegą swoich tajemnic… My te tajemnice postanowiliśmy odkryć!
 • Będzie pan zadowolony 5

  Krzysztof Woroniecki poluzuje mocowanie silnika Diesla w Hondzie Civic z 2007 r. - w efekcie podczas jazdy słychać będzie stuki. Pod maską pojawi się też uszkodzony zbiorniczek płynu hydraulicznego, który zapowietrzy układ sprzęgła i spowoduje trudności przy wrzucaniu biegów. Będziemy świadkami najdroższego przekrętu w dotychczasowej historii programu, spotkamy się z zabawnym duetem mechaników, w którym to młodszy zawiaduje starszym i dowiemy się, do czego trudno zmusić lesbijkę.
 • Raport Końcowy

  Raport końcowy to najciekawsze, wyselekcjonowane informacje z całego tygodnia.
 • Automaniak 19 AD

  Posiadając rodzinę nie musimy rezygnować z pasji do dynamicznych samochodów. Nawet jeśli w budżecie nie ma miejsca na samochód rodzinny i weekendowy, możemy znaleźć takie kombi w segmencie C, które ma też w sobie pazur. Nasi prowadzący postanowili pokazać, że oprócz funkcjonalności, bezpieczeństwa i dużej przestrzeni takie auto może sprawiać też ogromną przyjemność z jazdy. Patryk Mikiciuk, Rafał Jemielita i Jarek Maznas zasiądą odpowiednio w Seacie Leon Cupra ST 4Drive DSG, Volvo V60 Polestar i Volkswagenie Golfie R Variant i poddadzą je serii testów - wśród nich znajdzie się między innymi wyścig na prostej i test komfortu zawieszenia.
 • Wydobyte spod rdzy 4

  Joe Martin to złota rączka. W swoim warsztacie daje nowe życie przedmiotom z żelaza. Razem z żoną Amandą i najlepszym przyjacielem, Shagiem, nadzoruje każdy etap renowacji metalowych skarbów - od projektu, przez produkcję, po ostateczne malowanie.
dalej
Zobacz program innych kanałów: