Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Handlarze historią 3

  Bohaterem trzeciej serii jest Bruce Crompton, który zajmuje się handlem sprzętem wojskowym. Przeczesuje stare stodoły i pola bitew zarówno w Europie Zachodniej, jak i na terenie byłego bloku wschodniego. Bruce poszukuje wszystkiego: od starych radiostacji po czołgi z drugiej wojny światowej. Wie doskonale, jak się targować. Na swoich znaleziskach potrafi nieźle zarobić. Towarzyszy mu ekipa, która pomaga mu w skompletowaniu i przywróceniu do życia czołgów, pojazdów opancerzonych i innych militariów. Jego drużyna to zawodowcy najlepsi w swoim fachu: były komandos Ian jest znawcą historii i ekspertem od broni, Hus – zarządza budżetem, a bliźniacy Nick i Phil zajmują się mechaniką. Nie ma takiej rzeczy, której ta drużyna nie nadałaby zupełnie nowej historii.
 • Legendy PRL 15 AD

  Patryk Mikiciuk odszuka samochody marki FSO Polonez, które do dziś służą swoim użytkownikom. Jednym z nich będzie klasyczny “Borewicz” służący jako niezastąpiony koń pociągowy na warszawskim lotnisku Bemowo – do dziś wyciąga na pas startowy szybowce! Inny przykład to Polonez Caro z wyjątkową nadstawką polskiej produkcji umożliwiającą spanie w tym samochodzie dwóm osobom - właściciel tego wehikułu wybiera się nim niedługo w podróż do Afryki!
 • Legendy PRL 15 AD

  Czym różnił się FSO Polonez eksportowany do Grecji od tego importowanego przez Finów? Czy z fabryki na Żeraniu wyjeżdżały Polonezy z silnikami wysokoprężnymi i turbodoładowanymi? Jakie “zachodnie” motory trafiały pod maski samochodów produkowanych przez FSO? Patryk Mikiciuk przemierzy kawał Polski w poszukiwaniu wyjątkowych egzemplarzy Polonezów.
 • Polak potrafi 12

  Masterkey, panele solarne i bieżnikowanie. Pokażemy proces produkcji masterkey'a - systemu, dzięki któremu można otwierać wszystkie zamki jednym kluczem. Zajrzymy też do zakładu wytwarzającego panele solarne i sprawdzimy, czy zużyte opony da się jeszcze przywrócić do życia.
 • Wstęp wzbroniony

  Kombinat DAG Alfred Nobel Krzystkowice i DAG Bromberg w Bydgoszczy to pozostałości jednych z największych fabryk zbrojeniowych hitlerowskich Niemiec. Zadaniem fabryk była produkcja materiałów wybuchowych oraz wypełnianie nimi skorup pocisków i łusek amunicji wojskowej. Wszystko trafiało na front II wojny światowej. Olbrzymie silosy i schrony, urządzenia do przetwarzania nitrogliceryny, przy których pracowali więźniowie obozów koncentracyjnych i robotnicy przymusowi - to wszystko było okryte tajemnicą i skutecznie ukryte w lasach. Do dziś te miejsca kryją w sobie mroczne historie...
 • Jak to jest złowione? JM

  Wyjątkowy program o wędkarstwie. Prowadzący – aktor, a prywatnie zapalony i utytułowany wędkarz – Olin Gutowski, opowie o metodach łowienia, udzieli porad, przedstawi najciekawsze miejsca do połowów w Polsce i za granicą. Program zburzy stereotypowe postrzeganie wędkarstwa, jako sportu i stylu życia, w którym „mało” się dzieje. Wspólnie z Olinem przeżyjemy radości i smutki wielu wędkarskich przygód - w ciekawy, atrakcyjny sposób pokażemy widzom jak pięknym i fascynującym hobby może być wędkowanie.
 • TRWA

  Wszystko co chcielibyście wiedzieć o samochodach

  Tomasz Kuchar wytłumaczy, jak skonstruowany jest układ kierowniczy. Dowiecie się, co to są kąty Ackermana, zbieżność, pochylenie kół, pochylenie zwrotnicy, kąt wyprzedzenia zwrotnicy itp. Nuda? Nie jeśli przekonacie się, jaki ma to wpływ na prowadzenie samochodu, a pokażemy to na przykładzie Warszawy, drezyny, auta do driftu i wściekle szybkiego zdalnie sterowanego modelu! Omówimy też zalety systemu czterech kół skrętnych i elektrycznego wspomagania kierownicy!
 • Jak z niczego zrobić coś

  Kiedy robi się ciepło chętnie zapraszamy rodzinę i znajomych na wspólne spędzanie czasu w ogrodzie. Takie spotkanie łatwo jest umilić kilkoma prostymi udogodnieniami, które możemy samodzielnie wykonać. Jednym z nich jest wędzarnia, w której samodzielnie przygotowujemy smaczne i zdrowe ryby oraz mięso. Czas oczekiwania na uwędzone przysmaki możemy sobie umilić napojami z ogrodowej lodówki, a o utrzymanie właściwej temperatury picia zadba nasz specjalny stolik ogrodowy. Wieczorem, kiedy zasiądziemy do konsumpcji naszych specjałów z wędzarni, prosty i skuteczny odstraszacz na komary uchroni nas przed ukąszeniami owadów.
 • Uliczne wyścigi

  Wyścigi uliczne są kosztowne, niebezpieczne i nielegalne. Program ukazuje losy dziesięciu kierowców, którzy aby uplasować się na jak najwyższym miejscu w rankingu, są skłonni poświęcić zdrowie, pieniądze, a także wolność, gdyż wielu z nich jest na zwolnieniach warunkowych. Między rywalami często dochodzi do utarczek słownych, a nawet rękoczynów. Autorzy zaglądają też za bramy warsztatów, gdzie samochody są modyfikowane i testowane.
 • K2 - kierowców dwóch 2

  Zrzucanie zbędnych kilogramów pomaga także w motoryzacji - sprawdzimy, o ile poprawi się sprawność "odchudzonego" auta. Następnie Tomek Kuchar i Kuba Bielak sprawdzą, który sposób przyśpieszania jest najbardziej ekonomiczny - tak pod względem spalania, jak i poświęconego na to czasu. Na koniec eksperyment - gdy mamy parę dobrych opon i parę zużytych, które lepiej założyć na którą oś?
 • Gwiazdy czterech kółek 2

  Przyjrzymy się Fordowi Gran Torino, znanemu między innymi z serialu "Starsky i Hutch", a także przeanalizujemy fenomen amerykańskiej kultury hot-rodów. Opowiemy też historie najsłynniejszych replik używanych w najbardziej widowiskowych scenach - przypomnimy Ferrari Daytona Spyder "Policjantów z Miami", plejadę supersamochodów z "Need for Speed" oraz Astona Martina DB5 ze "Skyfall".
 • Co Ty wiesz o broni? JM

  Sprawdzimy, czy mityczna celność snajperów to rzeczywistość czy tylko filmowa fikcja - o kulisach swojej pracy opowiedzą najlepsi polscy strzelcy wyborowi. Strzelimy też z legendarnego karabinu SWD, zwanego Dragunowem.
 • Wszystko co naj...

  Ile Pałaców Kultury i Nauki pomieściłby najwyższy budynek świata? Ile Stadionów Narodowych mógłby wybudować zwycięzca najwyższej w historii kumulacji lotto? Jakie rekordy prędkości padają w świecie ptaków i w drifcie? Na te i inne pytania odpowie Karol Wójcicki!
 • Żarty śmierci

  Opowiemy o złodzieju samochodowym, który został zabity przez samochód, zbadamy zgon męża kobiety zazdrosnej o jego szczupłą sylwetkę i pokażemy, czym może się skończyć wizyta nadgorliwej teściowej. Poznamy też tragiczną historię obsesyjnie dbającego o swój wygląd modela oraz zaskakującą przyczynę śmierci kanapowego lenia wyciągniętego na jogging.
 • Supertransporty 3

  Kamera odwiedzi pracowników firmy transportowej Kings Heavy Haulage, która działa w angielskim Bristolu. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad czterdziestu pięciu lat. Trudni się przewożeniem bardzo dużych, problematycznych towarów. Każde nowe zlecenie jest dla pracowników prawdziwym wyzwaniem. Pokażemy, jak przebiega transport gigantycznych maszyn, pojazdów lub części zamiennych - począwszy od załadunku na zbliżone rozmiarem ciężarówki, na dostarczeniu do celu kończąc. Wszystkie towary muszą dotrzeć do klientów w stanie nienaruszonym. Kierowcy ciężarówek wciąż walczą z czasem. Kamera odwiedzi pracowników firmy transportowej Kings Heavy Haulage, która działa w angielskim Bristolu. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad czterdziestu pięciu lat. Trudni się przewożeniem bardzo dużych, problematycznych towarów. Każde nowe zlecenie jest dla pracowników prawdziwym wyzwaniem. Pokażemy, jak przebiega transport gigantycznych maszyn, pojazdów lub części zamiennych - począwszy od załadunku na zbliżone rozmiarem ciężarówki, na dostarczeniu do celu kończąc. Wszystkie towary muszą dotrzeć do klientów w stanie nienaruszonym. Kierowcy ciężarówek wciąż walczą z czasem.
 • Megatransporty 3

  W stoczni w Kędzierzynie-Koźlu na przewiezienie czeka barka służąca do transportu urobku na jeziorze - zlecenia podejmie się ekipa z Jaworzna. Z powodu dużej wysokości barki naczepa będzie się poruszać tuż nad ziemią - każde wzniesienie jezdni lub wiadukt może doprowadzić do uszkodzenia naczepy oraz ładunku. W Rumuni trwa transport elementów suszarni bębnowej do trocin - ekipa dojedzie do wąskiej obwodnicy Bukaresztu, a przejazd tak szerokim ładunkiem będzie dla kierowców nie lada wyzwaniem. Tymczasem w Gdańsku rozpocznie się załadunek katalizatora spalin - okaże się, że zestaw będzie o kilkanaście centymetrów wyższy niż zakładano, co może skomplikować przejazd przez przygotowaną wcześniej trasę.
 • Megatransporty 3

  Ekipa z Poznania po minięciu rumuńskiej granicy rozpocznie przeprawę przez prawie trzykilometrowy Most Przyjaźni nad Dunajem, który doprowadzi ich do granicy bułgarskiej. Między ładunkiem a barierkami jest zaledwie 10 centymetrów luzu, do tego nieubłaganie goni ich czas tachometru. Kierowcy i piloci z Jaworzna transportujący barkę tuż przed rozładunkiem zmierzą się z awarią układu chłodniczego w ciągniku Rafała. Zespół z Kartuz tuż po wyruszeniu z obudową katalizatora spalin o wysokości 5 metrów będzie musiał sobie poradzić z rondem, przez które niebezpiecznie nisko przebiega trakcja tramwajowa.
 • Zakup kontrolowany 26 N

  W specjalnym odcinku spotkamy się z bohaterami programu, którzy kupili auta dzięki pomocy Adama Kornackiego - sprawdzimy, jak spisują się ich samochody i czy nadal są zadowoleni z wyboru dokonanego na planie. Odwiedzimy Dawida, który kupił Renaulta Megane CC, Tomka - nabywcę Mazdy 6, Izę - właścicielkę Toyoty Auris Hybrid, Remka - posiadacza Nissana 350Z, Magdę, która wybrała BMW 135i, Kamila jeżdżącego BMW 328i, Tomka - nabywcę BMW 3 Coupe, Tomira - właściciela Citroena C5, Karolinę, która zdecydowała się na Mercedesa SLK oraz Sebastiana, w którego garażu zagościł Nissan Cube.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 4

  Francuski łącznik! Citroen 2CV znalazł się w posiadaniu Emila w wyjątkowych okolicznościach - został mu zaoferowany jako... rozliczenie wykonania prac budowlanych. Egzemplarz naszego widza to typowy przykład zastanego samochodu - jest kompletny i sprawny, ale wymaga odświeżenia i drobnych poprawek. Taki szczególarz jak Adam Klimek z właściwą sobie pieczołowitością zadba o niewielkie francuskie autko!
 • Uwaga! Pirat 17

  Dokumentalna seria „Uwaga! Pirat” powstaje we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kamery TVN Turbo po raz siedemnasty będą towarzyszyć w pracy funkcjonariuszom drogówki podczas codziennych patroli na polskich drogach. Pokażemy zarówno kierowców, którzy po zatrzymaniu potulnieją, jak i tych agresywnych, bezczelnych czy nieświadomych zagrożenia, jakie powodują swoją brawurową jazdą. Sprawdzimy też, na ile przy zatrzymaniu przydaje się poczucie humoru.
 • Zawodowi handlarze 2

  Robert i "Wąski" znów wyruszą do Japonii w poszukiwaniu samochodów na sprzedaż - liczą się najlepiej zachowane youngtimery w najmocniejszych wersjach silnikowych. W gąszczu licytacji handlarze znajdą też czas na niespotykane nigdzie indziej motoryzacyjne ciekawostki. W łódzkim komisie Wojtek zmierzy się w twardej rynkowej grze z wymagającym klientem: właścicielem wysłużonego Mercedesa, który chce zamienić auto na model z wyższej półki. Jacek, właściciel komisu spod Garwolina, uda się w podróż po auto do Szwajcarii - choć ma duże doświadczenie w takich wyjazdach, tym razem problemy piętrzą się lawinowo.
 • wieczór
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Wojny samochodowe 6 AD

  Paweł zdecyduje się na bardzo nietypowy pojazd - Colo Cabrio, czyli mikrosamochód bez dachu dzielący wiele podzespołów z Fiatem 126 p. Przemek postawi na podwyższone auto w całkiem słusznym wieku - przekonamy się, czy Toyota RAV4 pierwszej generacji pozwoli mu na godziwy zarobek.
 • Automaniak 20 AD

  Przetestujemy niewielkie auta o sportowej charakterystyce, które przyciągają wzrok i przyspieszają bicie serca, a przy okazji nie są tak drogie jak supersamochody. Patryk Mikiciuk przyjedzie Alfą Romeo 4C, Jarek Maznas wybierze Porsche 718 Boxster, a Rafał Jemielita zasiądzie za kierownicą Audi TT RS. Atmosferę podgrzeją: wyścig ze sportowym dronem, rywalizacja z żywy koniem oraz trzykrotnie droższym Ferrari GTC4Lusso, a także test wykonany przez młodego kartingowca bez prawa jazdy!
 • Złodzieje 2

  "Fryzjer" i "Elvis" wykorzystają strach i poczucie winy, by wrobić niewinne osoby w oszustwo, a nawet skłonić je do… oddania własnych pieniędzy! Czy znajdzie się ktoś, kto zapanuje nad emocjami i nie da się zmanipulować?
 • Wypad z kraju 4

  Kuba Bielak ruszy w trasę przez kolejne nadbałtyckie kraje. Na Łotwie odwiedzi największe oraz najnowocześniejsze muzeum motoryzacji w Europie, a na Litwie zajrzy do garaży, w których powstają potwornie mocne drag cary. Oprócz tego Kuba znajdzie czas na chwilę zadumy... kilkaset metrów nad ziemią!
 • Klimek kontra Duda

  Grzegorz Duda z miarką w ręku zastanowi się, jak duży silnik może trafić pod maskę przerabianego Mini. Po zawężeniu obszaru poszukiwań do konkretnego typu jednostek napędowych wyruszy obejrzeć potencjalnych dawców motoru - egzemplarze brytyjskiej marki MG: modele F i ZR. Adam Klimek podejmie próbę odpalenia silnika swojego nowego nabytku - na jaw wyjdą braki w osprzęcie i liczne problemy techniczne, które w pewnym stopniu da się rozwiązać poprzez odkupienie używanych części od rywala! Rozważania na temat odpowiedniego doboru hamulców zaprowadzą Adama w miejsce, w którym Grzesiek był już wcześniej, dlatego wizyta u kolegi pod pretekstem odbioru zamówienia okaże się świetną okazją do wyszpiegowania, w jakim kierunku idą i na jakim etapie są jego prace.
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Wojny samochodowe 5 AD

  Paweł spróbuje podbić rynek używanym kabrioletem - Peugeot 207 CC przyciągnie klienta, który chce kupić auto dla siostry. Przemek zmierzy się z zadaniem przerobienia olbrzymiego amerykańskiego vana na hipisowską chatę na kołach - Ford Econoline zyska bardzo gustowne wnętrze.
 • Absurdy drogowe 8

  Tym razem Krzysiek i Kamil wpadną w pułapkę bez wyjścia w Świętochłowicach. W Dobrym Mieście poczują się jak uczestnicy „Tańca z Gwiazdami“ i zatańczą męsko-męskie tango, a w Ostródzie będą narzekać na rozwiązania, które wymuszają łamanie przepisów. Na koniec nasi prowadzący pokażą efekty nadwyżki w budżecie obywatelskim.
 • Nowy Gadżet 9

  Kuba Klawiter udowodni, że nawet papierowym samolotem można sterować przy pomocy smartfona. Pokażemy też niedrogi samochodowy stojak na frytki, nową na rynku bezprzewodową mysz i podkładkę oraz karty, które po zanurzeniu w ciepłej wodzie dają się uformować w praktyczne przedmioty. Przy pomocy miniaturowego mikrofonu do smartfona urządzimy sobie naprawdę małe karaoke, a także przetestujemy elektryczny skuter.
 • Debeściaki

  Współczesne i historyczne, wolnossące i turbodoładowane - w tym odcinku zaroi się od usportowionych hatchbacków, a Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk będą je upalać tak długo, aż osiągną porozumienie w sprawie tego, który z nich jest najlepszy! Niemcy, Francuzi, Włosi i Japończycy - sprawdzimy, którzy inżynierowie najlepiej rozumieją filozofię hot hatcha!
 • Zakup kontrolowany 24 N

  Gosia jest projektantką mody, która do tej pory jeździła zgrabnym Fiatem 500 - do programu zgłosiła się z prośbą o znalezienie czegoś większego. Istotna jest dla niej przestrzeń bagażowa by wozić materiały, ale Adam Kornacki nie może pominąć aspektu stylu i szyku. Na motoryzacyjnym wybiegu znajdą się cztery stylowe propozycje w cenie do 50 tysięcy złotych.
 • Zakup kontrolowany 21 N

  Zajmiemy się poszukiwaniem samochodu dla Mateusza z Gorlic. Bohater jest studentem i szuka samochodu miejskiego dla żony Moniki. Auto musi mieć silnik benzynowy, odpowiedni na krótkie codzienne dojazdy do pracy. Budżet, którym dysponuje Mateusz, to skromne 3 tysiące złotych
 • Automaniak 17 AD

  Czu SUV-y klasy premium są w stanie na dobre opanować rynek samochodów luksusowych? Przekonamy się o tym, testując Volvo XC90 T8 (Jarek Maznas), Lexusa RX 450h (Patryk Mikiciuk) i Audi Q7 3.0 TFSI Quattro (Rafał Jemielita). Te trzy auta weźmiemy do Mikołajek oraz na lotnisko w Grądach - przy udziale zegarmistrza wymieniającego baterię w zegarku podczas jazdy po wyboistej drodze sprawdzimy komfort zawieszenia, będziemy obserwować przyczepność w ciasnych zakrętach, przeprowadzimy próby hamowania, rozegramy wyścig i nie zapomnimy o teście właściwości terenowych.
 • Jazda polska, czyli jak przetrwać na polskich drogach 12 N

  Kuba wynajdzie intrygujące i niejasne przepisy drogowe z Polski oraz opowie o najbardziej absurdalnych rozwiązaniach prawnych z innych krajów, ze szczególnym uwzględnieniem Stanów Zjednoczonych, w których aż roi się od dziwnych paragrafów. Kasia zaprosi do eksperymentu specjalnego gościa, który pomoże nam zobrazować, jaką siłę ma poduszka powietrzna.
dalej
Zobacz program innych kanałów: