Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Megatransporty 7 N

  Zespół wiozący domki letniskowe z Białegostoku do czeskiej miejscowości Hradec Kralove na finiszu zlecenia będzie zmuszony zmienić trasę dojazdu do miejsca rozładunku - zaskoczy ona pilotów i kierowców wąskimi drogami oraz nisko zawieszonymi liniami wysokiego napięcia. Ekipa z Puław transportująca elementy mostu będzie musiała zareagować w sytuacji, gdy podczas jazdy autostradą coś spadnie na ładunek. Konwój z częściami ładowarki do elementów sypkich niedaleko od punktu startowego w Kluczborku ponownie zmierzy się z piętrzącymi się problemami - w największych opałach znajdzie się Witek, którego zestaw jest najszerszy i najtrudniej przecisnąć mu się między znakami.
 • Legendy PRL 15 AD

  Patryk Mikiciuk tym razem spróbuje wyłonić nie najszybszy, a najwolniejszy pojazd rodem z PRL-u. Na starcie staną: Fiat 126 p, Syrena oraz Mikrus - ich właściciele zrobią wszystko, by wyjść zwycięsko z tego niecodziennego pojedynku.
 • Legendy PRL 15 AD

  Nie każdy wie jak wielkie znaczenie dla Polskiej motoryzacji miały rajdy samochodowe. Zaczynając od naszych rodzimych takich jak Rajd Jelcza, przez węgierski Hungarian Rally aż po Rajd Paryż-Dakar – były one dla polskich konstruktorów samochodów najlepszym poligonem doświadczalnym. Patryk Mikiciuk spotka się z Jerzym Mazurem - postanowił on odbudować samochód Star, którym startował w 10. rajdzie Paryż-Dakar. Zobaczymy też pojazd, który był perłą w koronie Fabryki Samochodów Rolniczych: rasowy samochód terenowy z napędem 4x4, lekki, o niespotykanej nigdzie indziej ładowności, przez wielu nazywany "polskim Hummerem"- Honker.
 • Co Ty wiesz o broni? JM

  Starszy sierżant Krzysztof Pluta "Wir" sprawdzi, czy tłumik rzeczywiście skutecznie tłumi dźwięk wystrzału - a może równie dobrze zadziała pluszak lub poduszka? Dowiecie się też, dlaczego Walther PPK stał się ulubioną bronią Jamesa Bonda i kto użył takiego pistoletu do popełnienia samobójstwa.
 • Strażacy z Ruhry 3

  Kiedy stawką jest ludzkie życie, nie ma czasu do stracenia. Strażacy zjawiają się wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc, od pożarów po wypadki samochodowe, często są pierwszymi na miejscu zdarzenia i muszą wykazać się nie tylko siłą i odwagą, ale też umiejętnością niesienia pomocy medycznej , czy zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed przybyciem innych służb. Zobacz jak radzą sobie z wyzwaniami strażacy z niemieckiego Zagłębia Ruhry - to już trzecia seria programu.
 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o samochodach

  Tomasz Kuchar wyjaśni, czym jest moc i jak się ją mierzy. Obrazowo wytłumaczymy też, czym jest koń mechaniczny, a czym moment obrotowy. Po takim przygotowaniu teoretycznym przyjdzie czas na silniki wielocylindrowe, turbo i setki, a nawet tysiące koni mechanicznych - podczas wyścigów moc ewidentnie będzie z nami!
 • Będzie pan zadowolony 8

  Honda Civic z 2004 roku ma zbyt luźny przełącznik zespolony w kierownicy - należy go po prostu dokręcić. Wymienić należy też spalony przekaźnik od lamp przednich, który powoduje wybiórcze świecenie się świateł. Naprawy podejmie się mechanik-bokser, który ma kolegę w typie erotomana-gawędziarza - ten duet przerośnie nawet domknięcie szyby w czasie deszczu. Odwiedzimy także fachowca starszego pokolenia, który narazi nas na dodatkowe koszty: niepotrzebnie wymieni osprzęt lamp i zamiast deklarowanych części z Hondy zamontuje przekaźnik Daewoo.
 • Absurdy drogowe 7

  Wielki, piękny parking, który... jest nieczynny - tę anomalię zbadamy w Zambrowie. Sprawdzimy też, po co tyle słupków w okolicach bydgoskiego lotniska, jaka przyszłość czeka dom stojący na środku drogi w Cieplewie i jak jeździć po rybnickiej drodze dla rowerów, skoro jest tam zakaz ruchu wszelkich pojazdów. Kamil i Krzysiek odwiedzą też Sidrę, by zobaczyć słupy na środku chodnika oraz Zduńską Wolę, gdzie pewna wysepka wymusza jazdę pod prąd. Syrenka S201 przejedzie też po niespełniających swojej roli progach zwalniających w warszawskim Wawrze i dotrze do brakujących 20 metrów drogi przy inwestycji za 1,5 mln złotych w Golubiu-Dobrzyniu i Ruźcu. Na koniec Borucino i przejście dla pieszych pośrodku niczego.
 • Absurdy drogowe 7

  Kamil Jaśkowski i Krzysiek Ruszała odwiedzą Bydgoski Park Technologiczny - czy przejazdy kolejowe rzeczywiście są tam potrzebne? Bardzo wąski chodnik i nietypowo usytuowane słupki zaskoczą nas w Słupsku, a w Sępólnie Krajeńskim obejrzymy niezbyt potrzebne rondo na łuku. Spróbujemy też poprawić błąd pisowni na tabliczce w Sośnicy, dostosować się do zakazu chodzenia w szpilkach w Knurowie oraz zbadać ślepy zjazd z ronda w Piotrkowie Trybunalskim. Syrenka S201 wykona też płatny nawrót przez lotnisko w Pyrzowicach i uda się w pobliże dziwnych asfaltowych wjazdów do lasu w Czechach.
 • TRWA

  Alarmowy 091 - policjanci z Hiszpanii 4

  Policyjny numer alarmowy w Hiszpanii to 091. Funkcjonariusze POLICIA NACIONAL wyposażeni są w kamery zamocowane na mundurach, dzięki czemu możemy obserwować ich pracę z perspektywy samych stróżów prawa. Zobacz prawdziwe interwencje oraz ryzyko podejmowane przez mundurowych w czasie służby.
 • Rodacy w akcji 5

  Po raz piąty pokażemy autentyczne nagrania z całej Polski - zarówno materiały pochodzące z samochodowych wideorejestratorów, jak i te nagrane przy pomocy kamer zainstalowanych na ulicach, parkingach, w galeriach handlowych oraz w środkach komunikacji miejskiej. Mniejsze i większe miasta kryją w sobie mniejsze i większe sprawy, które bywają rozwiązywane w zaskakujący, a czasami nawet niezbyt bezpieczny sposób. Kradzieże, kłótnie, wpadki i wypadki albo skutki zbyt dobrej zabawy - to wszystko prosto z Polski, swojsko i po sąsiedzku!
 • Droga na Podium

  Łukasz Bąk spotka się z Karolem Kłosem – wielokrotnym reprezentantem Polski w siatkówce. Mierzący ponad dwa metry wzrostu środkowy bloku, który w 2014 roku sięgnął po mistrzostwo świata, wprowadzi naszego prowadzącego w tajniki tego wyjątkowego sportu zespołowego. Łukasz i Karol spróbują też swoich sił w nowej, nieznanej dla siebie dyscyplinie, a mianowicie w softballu.
 • Ekstremalne przeróbki

  Legendarny warsztat Galpin Auto Sports otwiera swoje podwoje - Beau, Dave i "Mad" Mike to specjaliści od renowacji starych samochodów, którzy z pasją odnawiają nawet stuletnie egzemplarze, po drodze docierając do ich pełnej historii. Po zakończeniu każdego projektu ekipa testuje efekty swojej pracy, zgłaszając odbudowane pojazdy do najbardziej prestiżowych zawodów i sprawdzając je na najtrudniejszych torach. Misją G.A.S. Extreme Customs jest ocalenie artefaktów historycznej motoryzacji od zapomnienia.
 • Samochód marzeń Adama Klimka

  Adam Klimek upora się z tylnym zawieszeniem BMW M3 E46, a następnie zabierze się za bardzo skomplikowany punkt przekładki: dostosowanie reflektorów do ruchu prawostronnego tak, by nie ponieść wielotysięcznych kosztów i mieć światła zgodne z polskim prawem. Nie obejdzie się też bez oceny dotychczas wykonanych prac blacharskich, przełożenia mechanizmów sterowania foteli oraz fachowej diagnostyki VANOS-a.
 • Debeściaki

  Adam Kornacki i Patryk Mikiciuk wybiorą najlepsze włoskie auto - nie zabraknie supersamochodów takich jak Lamborghini czy Ferrari, ale też kilku tanich i prostych modeli z różnych epok, z których niegdyś słynęli włoscy inżynierowie. A może ducha motoryzacji z Półwyspu Apenińskiego najpełniej oddaje mały kabriolet albo rajdowa legenda?
 • Ciężarówką przez Route 66

  Legendarna Route 66 była jedną z najważniejszych dróg łączących zachodni i wschodni brzeg Stanów Zjednoczonych - w 1985 roku została skreślona z listy autostrad, a obecnie stanowi znaną na całym świecie atrakcję turystyczną. Dawid Andres pokona niemal 4 tysiące kilometrów jadąc nią z Chicago do Los Angeles. Jak ta kultowa droga wygląda z jego perspektywy? Wspólnie z Dawidem przemierzymy aż 8 stanów - w każdym z nich na prowadzącego czeka wiele niespodzianek. Jego podróż zacznie się w Chicago, gdzie eskortę zapewni mu klub samochodów z PRL-u. Po drodze czekają na niego między innymi: dziwaczne motele, stary bar w XIX-wiecznym wagonie tramwajowym, muzeum Route 66, kino samochodowe działające od 1949 roku, a także chrześcijańskie Las Vegas czy największa przydrożna restauracja w USA. W Amarillo Dawid podejmie próbę zjedzenia najbardziej znanego steku w Teksasie, który waży około dwóch i pół kilograma. Jego ciężarówka trafi także na słynną Hollywood Boulevard i przejedzie po Beverly Hills, jednak wymarzony odcinek drogi czeka na Dawida wśród skał i osad indiańskich w okolicach rezerwatu Puebla de Laguna. Ważnym punktem jego wyprawy będzie także odwiedzenie wszystkich miejsc, które znalazły się na grafice namalowanej na naczepie jego ciężarówki, w tym mostu Rainbow Arch Bridge, jednego z symboli Route 66, Arkadii, gdzie znajduje się okrągła, namalowana na jego "troku" stodoła, czy pustyni Mojave.
 • Zakup kontrolowany 25 N

  Adrian z Poznania jest konferansjerem - w związku ze swoją pracą rocznie pokonuje samochodem około 50 tysięcy kilometrów po całej Polsce. Potrzebuje auta niezawodnego, komfortowego i przede wszystkim bezpiecznego. W swoim obecnym samochodzie ma bardzo bogate wyposażenie, dlatego Adam Kornacki nie będzie miał łatwego zadania z tak wymagającym klientem, planującym wydać około 200 tysięcy złotych.
 • 101 napraw 3 N

  Grzegorz Duda na przykładzie Mini Coopera pokaże, co zrobić gdy rozładuje się bateria w kluczyku z funkcją centralnego zamka, zamontuje aktywny subwoofer do Hondy Civic, doradzi jak samodzielnie zabezpieczyć auto przed korozją i naklei folię przeciwsłoneczną na przednią szybę w Fiacie Cinquecento.
 • Uwaga! Pirat 22

  Po raz dwudziesty drugi wyruszymy na służbę wraz z funkcjonariuszami policji drogowej z całej Polski - dzięki patrolowaniu miast i tras pomiędzy nimi w nieoznakowanych radiowozach są oni w stanie na gorącym uczynku zatrzymywać kierowców, którzy znacznie naruszają przepisy ruchu drogowego. Przekonamy się, czy policyjna kontrola skłoni sprawców wykroczeń do refleksji.
 • Wojny samochodowe 2 AD

  Jedyny taki Pontiac Sunbird w Europie? Mimo początkowych kłopotów z odpaleniem Paweł wyczuje tu świetny interes! Przemek również postawi na lekko zapomniane i zaniedbane auto - klimatycznego kampera na bazie Volkswagena T4.
 • wieczór
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny.
 • Zakład karny

  Do aresztu przyjadą nowi więźniowie - pokażemy, jak wychowawcy rozdysponowują ich do cel. Niekiedy wymaga to zmiany miejsca pobytu już osadzonych - nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Odwiedzimy oddział, na którym zabarykadował się więzień odmawiający przeprowadzki. Przyjrzymy się także pracy kwatermistrza oddziałowego, który dba o sprawy bytowe więźniów.
 • Służby ratownicze 5

  Lotnicze Pogotowie Ratunkowe z Kielc wyruszy na pomoc poparzonemu w wyniku pożaru domu jednorodzinnego, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe dostanie zgłoszenie o dryfującej pustej łodzi, a strażacy z OSP w Suchowoli będą musieli wydobyć zakleszczonego pasażera z wraku Audi, które zderzyło się z cysterną i wylądowało w rowie.
 • Kolekcjoner

  Pochodzący z Ghany, a mieszkający w Poznaniu Brytyjczyk Joseph wprowadzi nas do swojego świata, w którym dużą rolę odgrywają samochody. Odwiedzimy z nim między innymi warsztat, w którym trwa budowa Forda Mustanga GT500 Eleanor i będziemy świadkami przeprowadzenia wizualnej metamorfozy McLarena 720S. Zagościmy też na dwóch imprezach - motoryzacyjnej w Berlinie, gdzie Josephowi wpadnie w oko kolejny klasyk oraz towarzyskiej w Poznaniu, którą kolekcjoner zorganizował dla swoich znajomych.
 • Hiszpańska drogówka

  Program pokaże tajniki i codzienność pracy tych, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo na drogach szybkiego ruchu w Hiszpanii. Przedstawimy hiszpańskie służby przeprowadzające wyrywkowe kontrole w poszukiwaniu narkotyków, broni czy skradzionych pieniędzy. Przyjrzymy się też interwencjom policji – tym mniejszym, i tym bardziej niebezpiecznym. Nasze kamery zrelacjonują cały szereg operacji specjalnych – od akcji antyterrorystycznych po rozbijanie gangów i karteli. Poznamy także zasady, na których podstawie hiszpańskie autostrady zostają dopuszczone do użytku.
 • Brudna robota - czysty zysk

  Program "Brudna robota - czysty zysk" opowiada o dwóch polskich firmach w Londynie. Jedna z nich jest największą polską firmą funkcjonującą w tym mieście. Obie zajmują się wywozem śmieci, głównie budowlanych. Okazuje się, że Polacy są potęgą w tym biznesie w Londynie i że na śmieciach można zrobić całkiem niezły interes. Codzienna praca przy odpadach potrafi być nieprzewidywalna. W ten nieoczywisty sposób Polacy przyczyniają się codziennie do sprawnego funkcjonowania jednej z największych światowych metropolii. Londyn stał się drugim domem również dla założycieli firmy HAWK. Jej pracownicy dbają, by tysiące ton śmieci generowanych przez osiem milionów mieszkańców tej aglomeracji nie trafiało na ulice, lecz do wyznaczonych do ich składowania i utylizowania miejsc. „Brudna robota – czysty zysk” to program ukazujący pracę Polaków, którzy każdego dnia przemierzają wąskie brytyjskie uliczki wielkimi, specjalistycznymi ciężarówkami.
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny.
 • Zawodowi handlarze 7

  Robert i "Wąski" we Wrocławiu spotkają się ze stałym klientem Pawłem, który pokaże im ukrytego w garażu Mercedesa W126 300 SE z ostatniego roku produkcji. Wojtek i Jacek z komisu w Łodzi pojadą do Częstochowy do zaprzyjaźnionego salonu po Toyotę Yaris z rocznika 2002, którą poprzedni właściciel pozostawił w rozliczeniu - na miejscu zainteresuje ich też bogato wyposażona Toyota Avensis z 2010 roku z dwulitrowym silnikiem Diesla i pełną dokumentacją serwisową. Jacek spod Garwolina odwiedzi Wojtka, u którego naprawia skrzynie biegów - tym razem zaproponuje mu kupno sprowadzonego z Kalifornii Forda Mustanga z 3,7-litrowym silnikiem V6 z rocznika 2014.
 • Truckerki

 • Samochody wszech czasów

  Znany ekspert samochodowy Mike Brewer wraz z całym zastępem uznanych pasjonatów motoryzacji wybierają najlepsze auta wszech czasów. Do omówienia mają wiele konkurencji – od sportowych perełek po legendy off-roadu. Które z testowanych przez nich auta zdobędą tytuł tych najlepszych?
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny.
 • Mistrzowski garaż Chada

  Mechanik pasjonat Chad Hiltz specjalizuje się w budowaniu samochodów od podstaw przy użyciu części znalezionych na złomowiskach. W ten sposób powstają jego unikatowe maszyny. Nie robi tego sam. Do pomocy ma ekipę mechaników z warsztatu Green Goblin Customs w Canning w Nowej Szkocji. Wspólnymi siłami potrafią np. stworzyć za niewielkie pieniądze hot roda. Poza tym znakomicie znają się na odnawianiu klasycznych aut. Dla nich potencja drzemie niemal w każdym wraku i dobrze wiedzą, jak go wydobyć.
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny.
 • Automaniak 21 AD

  Czterodrzwiowy sportowy samochód początkowo był uważany za profanację gatunku, ale segment fastbacków osiągnął rynkowy sukces, dlatego sprawdzimy jego reprezentantów: Jarek Maznas poprowadzi Audi A7, Patryk Mikiciuk - Mercedesa CLS, a Rafał Jemielita - BMW 6 GT. Przekonamy się, czy wysoka cena, jaką płacą klienci, przekłada się na jakość. Przyjrzymy się właściwościom jezdnym, napędom, ilości miejsca na tylnej kanapie oraz wystawimy je do wyścigu na czas na krętym torze Autodromu Pomorze.
 • Absurdy drogowe 11

  Podczas rajdu po Podlasiu zawitamy do niewielkiej miejscowości Żuki, gdzie w samym jej sercu na kierowców czeka niespodzianka. W Wałbrzychu Kamil i Krzysiek zastanowią się nad istotą pewnej rowerowej inwestycji, w Miechowicach Oławskich spróbują wyruszyć w podróż bez powrotu, a w Pruszkowie dokonają niecodziennego odkrycia na jednym z parkingów. Ekipa Vosco S106 odwiedzi również Nawojową Górę, dolnośląski Nowy Dwór, Toruń, Wrocław oraz Dąbrowę Chotomowską, a odcinek zakończymy w prawdopodobnie najkrótszej miejscowości w Polsce.
 • Będzie pan zadowolony 8

  Mazda 3 z roku 2006 z silnikiem benzynowym 2.3 ma problemy z rozwijaniem mocy - winna jest uszkodzona wtyczka zaworu regulacji paliwa. Nie działa też klimatyzacja - za tę usterkę odpowiada nadający się do wymiany przekaźnik. Auto trafi do starszego fachowca, który swoich pomocników nauczy zalewania silnika paliwem i oceniania reputacji klientek. Sprawdzimy też, jakimi mechanikami okażą się długowłosi brodacze słuchający w warsztacie ciężkiej muzyki.
dalej
Zobacz program innych kanałów: