Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Jazda polska, czyli jak przetrwać na polskich drogach 11

  Ile kosztują nas wypadki? Podliczymy, ile kosztują nas wypadki drogowe i zastanowimy się, dlaczego dotychczasowe metody zapobiegania im nie są zbyt skuteczne. W kolejnym cyklu miniszkoły jazdy nauczymy uroczą Kasię poprawnie wyprzedzać, a audytor ruchu drogowego pomoże nam wytropić nieprawidłowo dobrane bariery drogowe.
 • Legendy PRL 10

  Patryk Mikiciuk uda się do Sanoka - w tym podkarpackim mieście mieści się fabryka pojazdów marki Autosan. Przypomnimy jej najsłynniejsze produkty - przełomowe autobusy, autokary i wózki bagażowe.
 • Legendy PRL 10

  Fiat 125 p "jamnik cabrio", Ford Escort i Fiat 130 - te trzy różne samochody łączy osoba papieża Jana Pawła II. Patryk Mikiciuk namówi na wspomnienia tych, którzy wiele o tych autach wiedzą...
 • Co Ty wiesz o broni?

  Przekonamy się, że broń drugiej wojny światowej ma całkiem wiele wspólnego z... arsenałem bohaterów "Gwiezdnych wojen"! Przyjrzymy się też broni, z której strzelali powstańcy warszawscy oraz amerykańscy gangsterzy ery prohibicji.
 • Dziwne bronie I i II wojny światowej

  W historii obu wojen światowych XX wieku znamy wiele tajemniczych zdarzeń, opisanych przez ich uczestników oraz świadków. Niektóre z nich do dnia dzisiejszego nie doczekały się satysfakcjonującego wyjaśnienia i nadal funkcjonują jako legendy, czy też plotki . Część z nich zapewne można wytłumaczyć jako przypadki użycia nieznanej wcześniej broni, czy też innych nowych technologii. Inne nadal pozostają zagadką. Eksperci i historycy od konfliktów zbrojnych XX wieku, dzięki odtajnionym dokumentom z archiwów państwowych, przypomną najciekawsze i najbardziej niezwykłe wydarzenia z tego mrocznego okresu i wyjaśnią je z punktu widzenia naszej dzisiejszej wiedzy.
 • Baba za kółkiem 3

  W trzecim sezonie programu zebraliśmy najbardziej ekstremalne wyczyny pań za kółkiem. Pokażemy kobiety, które nie powinny pod żadnym pozorem dostać prawa jazdy i prowadzić auta, bo nie potrafią ani dobrze jeździć, ani prawidłowo parkować, ani przyznać racji policjantowi, który wymierza im karę...
 • Wyburzacze 3

  W Wiechlicach Witold z powodu awarii koparek będzie zmuszony do zmiany koncepcji rozbiórki hangaru lotniczego. Na miejscu będą pracować równocześnie trzy ekipy - nie obejdzie się bez konfliktów. W Wodzisławiu Śląskim na demontaż czeka kilkudziesięcioletnia żelbetowa hala - do konstrukcji przylega pomieszczenie z prądem i łączami Internetu, z którego korzysta całe miasto, dlatego Krzysztof będzie zmuszony twardo negocjować stawkę ze swoim starym przyjacielem. W Radzyminie lina między zębem koparki a kominem będzie naprężona do granicy wytrzymałości, podobnie jak relacje między Mariuszem a brygadzistą Piotrkiem. W Tarnowskich Górach Janusz zdecyduje się usunąć wózek z demontowanej suwnicy elektromagnetycznej, by poprawić stabilność konstrukcji.
 • Wyburzacze 3

  W Wiechlicach operator zwyżki odmówi wjazdu pod niestabilną konstrukcję poradzieckiego hangaru lotniczego. Przepalacze będą zmuszeni do ryzykownej pracy w koszu pod konstrukcją hali, na który w każdej chwili może spaść duża metalowa belka. W Wodzisławiu Śląskim Krzysztof Waszek będzie ustalał cenę za wyburzenie żelbetowej hali - operator koparki "Brzeszczot" rozpocznie przygotowania do akcji nie wiedząc, czy negocjacje w ogóle się powiodą. Krótki termin realizacji zlecenia utrudni też awaria sprzętu. W Tarnowskich Górach Janek będzie przepalał dwudziestotonową suwnicę w czterech miejscach - podejmuje duże ryzyko stojąc na przepalanej kabinie. Wskutek awarii hamulca suwnica niespodziewanie zbliży się do siłownika.
 • Polak potrafi 16

  Odwiedzimy fabrykę produkującą wełnę szklaną, poznamy proces produkcji styropianu, podejrzymy jak układa się podłogę z drewna, przyjrzymy się płytom warstwowym wykorzystywanym w budownictwie oraz prześledzimy proces produkcji kawy.
 • Handlarze historią 3

  Bohaterem trzeciej serii jest Bruce Crompton, który zajmuje się handlem sprzętem wojskowym. Przeczesuje stare stodoły i pola bitew zarówno w Europie Zachodniej, jak i na terenie byłego bloku wschodniego. Bruce poszukuje wszystkiego: od starych radiostacji po czołgi z drugiej wojny światowej. Wie doskonale, jak się targować. Na swoich znaleziskach potrafi nieźle zarobić. Towarzyszy mu ekipa, która pomaga mu w skompletowaniu i przywróceniu do życia czołgów, pojazdów opancerzonych i innych militariów. Jego drużyna to zawodowcy najlepsi w swoim fachu: były komandos Ian jest znawcą historii i ekspertem od broni, Hus – zarządza budżetem, a bliźniacy Nick i Phil zajmują się mechaniką. Nie ma takiej rzeczy, której ta drużyna nie nadałaby zupełnie nowej historii.
 • Największe konstrukcje ZSRR

  Imponujące i tajemnicze budowle z okresu świetności ZSRR rozsiane są po całym terenie dawnego bloku wschodniego, szczególnie wiele z nich znalazło się na terenach Ukrainy. Dwójka eksploratorów z Kijowa pokaże nam te, które nadal są używane, jak i te które dawno już podupadły: schrony przeciwlotnicze i atomowe, tajne skarbce, opuszczone fabryki, tunele kolejowe, mosty. Nasi przewodnicy nie zawahają się, nawet, gdy trzeba wejść na szczyt wysokiego mostu, czy też na teren skażony radioaktywnie.
 • Wstęp wzbroniony

  Jacek Podemski odwiedzi opuszczone wiezienia i szpitale psychiatryczne. Zakład karny w Łęczycy, nazywany "Małym Shawshank", był jednym z najcięższych wiezień w Polsce. Zwiedzimy tez areszt w Ostrołęce, który kryje przerażające historie z czasów opozycji antykomunistycznej. W ramach wizyty w „miejscach bez klamek” zgłębimy tez historię szpitala psychiatrycznego w Gdańsku.
 • Wszystko co naj...

  Ile Pałaców Kultury i Nauki pomieściłby najwyższy budynek świata? Ile Stadionów Narodowych mógłby wybudować zwycięzca najwyższej w historii kumulacji lotto? Jakie rekordy prędkości padają w świecie ptaków i w drifcie? Na te i inne pytania odpowie Karol Wójcicki!
 • Gwiazdy czterech kółek 2

  Rafał Jemielita i Patryk Mikiciuk porównają czterokołowych bohaterów oryginalnego filmu "60 sekund" i jego słynnego remake'u z Nicolasem Cage'em: Forda Mustanga Mach I z 1973 r. i Fastbacka z 1967 r. Dotrzemy też do korzeni nielegalnych i niezależnych ulicznych filmów "onboardowych" - pokażemy między innymi Porsche 911 964 znane z serii "Getaway in Stockholm". Na koniec przypomnimy najbardziej charakterystyczne role Fiata 126 p, czyli poczciwego "Malucha".
 • TRWA

  Jak to się stało?

  Najlepszy polski iluzjonista Marcin Muszyński spróbuje nauczyć Filipa Chajzera kilku magicznych trików, a Robert Kowalik, mistrz Polski akrobacji lotniczych, pokaże mu kilka powietrznych sztuczek. Jarek Rogowski - ekspert do spraw bezpieczeństwa i jeden z pierwszych Polaków, który trenował w klasztorze Shaolin, wyjaśni jak obronić się w nieoczekiwanej sytuacji, a dziewczyny z Warsaw HellCats Roller Derby nauczą Filipa naparzanki na wrotkach. Na koniec nad polskim morzem w towarzystwie pięknej modelki wyjaśnimy, jak ślizgać się po wodzie!
 • Kolekcjonerzy aut 2

  Samochód to coś więcej niż stalowa karoseria i silnik spalinowy. Klasycznymi autami można się naprawdę zauroczyć. Wiedzą o tym doskonale znawcy i kolekcjonerzy, którzy zamiast znaczków „zbierają” samochody. Specjalnie dla widzów otworzą swoje garaże. Kolekcjonowanie samochodów to pasja dość droga i dość trudna w realizacji. Bohaterowie tej dokumentalnej serii gotowi są poświęcić czas i pieniądze na zakup wymarzonego modelu. Są w stanie przeskoczyć niejedną przeszkodę, by zdobyć wymarzone cztery kółka. Z dumą pokażą swoje skarby i opowiedzą niezwykłe historie aut z duszą.
 • Zakup kontrolowany 22

  Adam Kornacki i Krzysztof Róg spotkają się w Łodzi z aktorem Sławomirem Sulejem, który po sprzedaży swojej Nexii szuka samochodu zwracającego uwagę otoczenia. Głównym warunkiem jest to, aby do auta wygodnie się wsiadało, a budżet to 15 tysięcy złotych.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 2

  Niech się Idzi wstydzi! Jego BMW E30 przyjechało do nas w opłakanym stanie - z kolegą, który sprzedał mu ten samochód, radzimy od razu zerwać kontakty! Na szczęście Adam Klimek to specjalista od takich beznadziejnych przypadków...
 • Uwaga! Pirat 18

  Dokumentalna seria „Uwaga! Pirat” powstaje we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kamery TVN Turbo po raz kolejny będą towarzyszyć w pracy funkcjonariuszom drogówki podczas codziennych patroli na polskich drogach.
 • Legendy PRL 15

  "Cudze chwalicie, swego nie znacie” - Patryk Mikiciuk pokaże auta przygotowywane na eksport do naprawdę egzotycznych krajów. W odcinku wystąpią między innymi: Polonez będący symbolem luksusowej taksówki dla egipskich turystów, Fiat 125p kombi, którym jeździli Francuzi oraz ukochana przez Hindusów WFM-ka "Osa", w Indiach nazywana pieszczotliwie „Króliczkiem”.
 • wieczór
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Będzie pan zadowolony 7

  Przepalony bezpiecznik spowoduje usterkę spryskiwaczy Peugeota 407 2.0 HDI z 2006 r. Druga awaria to nieudolnie naprawiony przewód pod osłoną sprawiający, że pompa wspomagania nie działa. Adam Klimek przyjrzy się tak nieszablonowym metodom naprawczym, jak klejenie kostki klejem czy mylenie 10- i 15-amperowych bezpieczników, a także posłucha ciekawych rozmów mechaników o tym, która z klientek jest lepszą "sunią".
 • Wojny samochodowe 5

  Budżet 40 tysięcy złotych pozwoli handlarzom na całkiem efektowne zakupy - Paweł wybierze się do Belgii, gdzie namierzy Forda Kugę, a Przemek wykorzysta okazję i relatywnie tanio pozyska samochód, który stanie się jego oczkiem w głowie: Land Rovera Discovery!
 • Mistrzowie wpadek 2

  W drugiej serii programu pokażemy najśmieszniejsze klipy z wielu różnych kategorii. Oprócz typowych wyczynów kaskaderów–amatorów będą też wyróżniające się filmiki z nie do końca udanymi naprawami domowymi, doświadczeniami pseudo-naukowymi, a nawet ujęcia z niezwykłymi zachowaniami zwierząt domowych. Wszystkie one zostaną celnie skomentowane - czasem uszczypliwie, ale zawsze dowcipnie.
 • Zakład karny

  Więzienne noce owiane są złą sławą - pokażemy, co się dzieje za murami i w celach kiedy gasną światła. Nad ranem do więzienia przybędzie dyrektor, który ogłosi alarm generalny - wszyscy zatrudnieni strażnicy dostaną SMS z informacją, że mają pilnie stawić się w pracy. Razem z alarmem zostanie przeprowadzone generalne przeszukanie całego więzienia – strażnicy jednocześnie sprawdzą 14 budynków więziennych, razem około 500 pomieszczeń, w tym prawie 1000 więźniów i ponad 300 cel. Sprawdzimy też, jak młody strażnik zareaguje na próbę skorumpowania.
 • Automaniak 19

  Kilkusetkonny silnik i SUV lub sedan to połączenia, które nie tak dawno temu były uznawane za dość absurdalne i praktykowane głównie przez firmy tuningowe. Obecnie w ofercie producentów można bez trudu znaleźć supersportowe wersje z takimi typami nadwozia - przetestują je Rafał Jemielita, Jarek Maznas i Patryk Mikiciuk! Porównamy Porsche Macana Turbo, Maserati Levante i Jeepa Grand Cherokee SRT oraz Alfę Romeo Giulię Q, BMW M3 i Mercedesa C63 AMG S Coupe - nie zabraknie pojedynku napędów, testu przeciążeń, sprawdzenia głośności wydechu oraz oczywiście zmagań na torze!
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Wyburzacze 3

  W Wodzisławiu Śląskim duże odłamki wyburzanej żelbetowej hali spadną wprost na przylegający do niej budynek z łączami prądu i Internetu, z którego korzysta całe miasto - opanowanie sytuacji utrudni fakt, że przytwierdzony na stałe podnośnik samochodowy uniemożliwi przestawienie koparki w inne miejsce. W Tczewie rozpocznie się wyburzanie starej kamienicy - podejmie się tego ekipa młodych wyburzaczy pod wodzą Pawła. Mimo zamknięcia jednego pasa ruchu spadające odłamki gruzu mogą stanowić zagrożenie dla przechodniów i samochodów jadących drugim pasem, a zakłócenia w komunikacji między operatorem zwyżki a pracującymi na wysokości mogą powodować groźne sytuacje.
 • Wyburzacze 3

  W Tczewie rozbiórka starej kamienicy wymknie się spod kontroli. Guzik, operator koparki, przez przypadek oderwie prawie cały narożnik budynku, który spadanie tuż obok sąsiadującej cukierni na fragment ruchliwej drogi, przez którą stale przejeżdżają autobusy i samochody dostawcze. W kluczowym momencie dojdzie do awarii maszyny. W Częstochowie ekipa Krzysztofa Dymka ma wyburzyć chłodnię kominową - obiekt ma czterdzieści dwa metry średnicy i ponad pięćdziesiąt metrów wysokości. Ekipa ma tylko jeden dzień na wysadzenie wieńca chłodni. Ponieważ na samym szczycie muszą być wywiercone otwory strzałowe, niezbędna będzie pomoc alpinistów - jako że nie mają oni doświadczenia w wierceniu otworów pod materiały wybuchowe, jeden z górników musi wejść z nimi na sam szczyt.
 • Składaki z Las Vegas 3

  Chuck Capello chce oddać hołd ojcu, który od podstaw zbudował zarządzaną obecnie przez niego firmę transportową. W celu wykonania zlecenia Steve efektownie przerobi Peterbilta z rocznika 1979 - wóz ma nawiązywać do epoki żelaza i stali, jednak kuzyn Dave pospieszy się nieco, malując ciężarówkę na czarno.
 • Zwycięzca bierze wszystko

  Zadaniem dla obu drużyn będzie zbudowanie choppera na bazie japońskiego motocykla z lat 70. Australijczyk Craig Rodsmith pokieruje ekipą Chicago's Rod Smith Cycles w boju przeciwko Justinowi Websterowi i jego J. Webster Designs z Gainesville na Florydzie.
 • Legendy PRL 10

  Patryk Mikiciuk odwiedzi kolekcjonera Tarpanów - w jego zbiorach wyszuka prawdziwą terenową perełkę! Pokażemy także interesujące auto terenowe polskiej produkcji: cieszyńskiego Wilka.
 • Zakup kontrolowany 20

  Adam Kornacki i Krzysztof Róg poszukają auta dla 37-letniego Roberta z Warszawy. Wśród wymagań bohatera są: benzynowy silnik o mocy do 180 koni mechanicznych, manualna skrzynia biegów, nadwozie typu liftback lub kombi. Zależy mu też na przestronnym wnętrzu oraz komforcie - samochód będzie wykorzystywany przede wszystkim na dojazdy do pracy oraz podczas letnich wypadów rodzinnych za miasto. Egzemplarz powinien być w miarę nowy i nie tracić zbyt wiele na wartości w przeciągu kilku lat. Robert na zakup auta ma do dyspozycji kwotę 70 tysięcy złotych.
 • Zakup kontrolowany 20

  28-letni Piotr żegna się z dotychczasowym środkiem transportu, jakim był siedmioletni Ford S-Max. Obecnie szuka siedmioosobowego samochodu z automatem - ma to być van lub SUV. Ważna dla niego jest moc – nie musi być powalająca, ale musi umożliwiać swobodne podróżowanie i wyprzedzanie. Bohaterowi zależy również na dobrym wyposażeniu samochodu, gdyż obecnie posiada auto w bardzo wysokiej specyfikacji i przyzwyczaił się do bogactwa wnętrza. Na samochód przeznaczyć może 160 tysięcy złotych.
 • Automaniak 14

  Kombi z silnikiem Diesla - Volkswagen Passat, Ford Mondeo czy Peugeot 508 SW? Rafał Jemielita, Patryk Mikiciuk i Jarek Maznas sprawdzą pojemność, ustawność i łatwość załadunku bagażników, podatność konstrukcji na silne boczne podmuchy, łatwość obsługi pokładowych systemów multimedialnych oraz odporność na ekstremalne zimowe warunki. W testach przydadzą się nam: elektryczny gokart, poduszkowiec i chłodnia.
dalej
Zobacz program innych kanałów: