Aktualności

Życiowy wynik Byśkiniewicza i Wisławskiego!
TVN Turbo Rally Team w 52. Rajdzie Dolnośląskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w drugim starcie w samochodzie klasy R5 uzyskali swój życiowy wynik w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Podczas 52. Rajdu Dolnośląskiego Hotel Zieleniec jadąc Hyundaiem i20 R5 zajęli 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najwyższa pozycja w generalce w ich siedmioletniej historii startów. Reprezentanci TVN Turbo Rally Teamu krok po kroku realizują plan poznawania i przyspieszania nowym, topowym Hyundaiem R5.

Łukasz Byśkiniewicz:

5. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dolnośląskiego to nasz najlepszy wynik jaki do tej pory osiągnęliśmy wspólnie z Maćkiem w RSMP. Oczywiście to cieszy i daje zadowolenie, ale wiem, że jeszcze sporo pracy przede mną, aby wydobyć potencjał Hyundaia i20 R5. Najważniejsze, że wiem co mam robić, aby przyspieszać i wykorzystywać możliwości takiego auta. Nie na wszystkich odcinkach jechało mi się tak, jak bym tego sobie życzył. Rajd skomplikowany i zróżnicowany. Najpierw piekielnie szybki odcinek Złoty Stok, za chwilę wąski i kręty OS Duszniki Arena. Działo się bardzo dużo, wielu kierowców popełniło błędy. My ich unikaliśmy. Raz za mocno skoczyłem na hopie do mety i nas poobracało. Oprócz tej jednej sytuacji było "po czarnym" ponieważ opony Michelin dobrze trzymały. Cieszę się, że za chwilę kolejny rajd i szybko wrócę za kierownicę i20 R5. Przerwa potrwa niecałe 3 tygodnie. Już teraz zapraszam do Puław na Rajd Nadwiślański. Myślę, że kibice się zorientowali, że warto oglądać tegoroczna zmagania na żywo, jest na co popatrzeć i nie trzeba nikogo namawiać. W tym ekstremalnym widowisku możemy uczestniczyć dzięki partnerom: Kratki.pl, NOVOL, TEKOM Technologia, iPlanet Radom, Michelin, Hyundai Motor Poland, MODESTO s.c., szkoła jazdy BEST DRIVER. Dziękuję również grupie TVN za wsparcie medialne, a w szczególności TVN Turbo.


Maciej Wisławski:

Jestem wyjątkowo szczęśliwy, że dojechaliśmy do mety w tak trudnym rajdzie i to na tak wysokim miejscu. O trudach tegorocznej imprezy świadczą liczne przygody wielu załóg. Podkreślałem i sugerowałem Łukaszowi, że jeszcze nie czas atakować, mimo że coraz lepiej panuje nad Hyundaiem i20 R5. To bardzo szybkie auto i wymaga sporych umiejętności. Kilometry przejechane podczas tego rajdu bardzo wsparły i rozwinęły Łukasza jako kierowcę - to mnie bardzo cieszy.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Propozycje na początek tygodnia: 21-25 maja
Następny artykuł:

Propozycje na początek tygodnia: 21-25 maja

tvnpix