Aktualności

Wygrany Power Stage na osłodę
Rajdowa załoga TVN Turbo po 50. Rajdzie Dolnośląskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / mat. prasowe
Łukasz Byśkiniewicz i zastępujący Macieja Wisławskiego Bartłomiej Boba wystartowali w 50. Rajdzie Dolnośląskim, 5. rundzie Castrol Inter Cars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, tradycyjnie rozgrywanej w Kotlinie Kłodzkiej. Załoga TVN Turbo przez większą część rajdu zmagała się z przeciwnościami losu - drobna usterka techniczna przekreśliła szanse na wysokie miejsce w klasyfikacji aut przednionapędowych. Byśkiniewicz i Boba swój potencjał pokazali na ostatnim, dodatkowo punktowanym odcinku Power Stage w centrum Kłodzka, który wygrali.

Łukasz Byśkiniewicz:

Rajd rozegrał się dla nas na trasie dojazdowej do trzeciego odcinka specjalnego. Na wyświetlaczu pojawił się alert temperatury wody -okazało się, że urwało się koło pasowe na alternatorze i spadł pasek. Nie ukończyliśmy pierwszego dnia rajdu, za co otrzymaliśmy karę czasową. Powróciliśmy do rywalizacji drugiego dnia, ale przez większą część jazdy skupiałem się na znalezieniu odpowiednich ustawień zawieszenia. Gdy to się udało, wygraliśmy ostatni odcinek - Power Stage na ulicach Kłodzka, za co otrzymaliśmy dodatkowe punkty. Jechałem pierwszy raz po groźnym wypadku na Rajdzie Rzeszowskim z nowym pilotem Bartłomiejem Bobą - raz już razem startowaliśmy, ale i tak trzeba było się przyzwyczaić do nowego głosu. Plan wykonany, bo jesteśmy na mecie, choć oczywiście ambicje sportowe są znacznie wyżej. Chciałbym podziękować naszym partnerom za wsparcie: NOVOL, TEKOM Technologia, I-Planet Radom, Modesto, a także szefom kanałów grupy TVN za zaangażowanie medialne.

 

Bartłomiej Boba:

Rajd Dolnośląski okazał się dla nas skomplikowany. Cieszę się, że wygraliśmy ostatni odcinek specjalny w Kłodzku w klasyfikacji aut z napędem na jedną oś oraz w klasie. To taka wisienka na torcie. Łukasz jeździ bardzo wyścigowym, torowym stylem, wykonując mało ruchów kierownicą. To mi się podoba. Gdy jest mniej przyczepnie i pojawia się błoto, wybiera opcję jazdy bezpiecznej.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Elektryczne deskorolki i twardy telefon - lista gadżetów
Następny artykuł:

Elektryczne deskorolki i twardy telefon - lista gadżetów

tvnpix