Aktualności

powrót do listy

W ten weekend Katowice i „Spodek” będą stolicą polskiej motoryzacji!

Ciekawostki | Emocje |
W ten weekend Katowice i „Spodek” będą stolicą polskiej motoryzacji!
ProfiAuto Show 2017 
Prawdziwy tor off-roadowy na placu przed Spodkiem, pokazy motocyklowe, ekstremalne testy samochodów, aż 40 niezwykłych aut wprost z odcinków specjalnych i tras wyścigów górskich, kilkadziesiąt tysięcy fanów motoryzacji z całego kraju – 3 i 4 czerwca w Katowicach odbędzie się kolejna edycja ProfiAuto Show.

ProfiAuto Show to jedna z największych, po Poznań Motor Show, imprez motoryzacyjnych w naszym kraju. Z jej powodu od wielu lat katowicki „Spodek”, a od niedawna także obiekty Międzynarodowego Centrum Kongresowego, regularnie odwiedzają profesjonaliści branży automotive i dziesiątki tysięcy fanów czterech kółek. W ubiegłym roku było ich ponad 35 tys.

– Staramy się uciekać od standardowej formuły imprez motoryzacyjnych z wypolerowanymi
i błyszczącymi autami na odgrodzonych podestach. U nas nie tylko można zobaczyć efektowne samochody, ale także zajrzeć głęboko pod ich maskę, poczuć zapach benzyny, a czasami nawet pobrudzić się smarem. Dodatkowego kolorytu nadaje także „Spodek”, w którym tego typu wydarzenia wyglądają wyjątkowo spektakularnie – mówi Michał Tochowicz, dyrektor ds. rozwoju i strategii ProfiAuto.

ProfiAuto Show 2017ProfiAuto Show 2017
Organizatorzy co roku starają się zapewnić odwiedzającym nowe atrakcje. Dwa lata temu absolutnym hitem były pokazy kaskaderów na motocyklach, w ubiegłym roku przejazdy monster trucków i palącego się samochodu. Tym razem będzie można osobiście poprowadzić samochód terenowy na specjalnie zbudowanym do tego celu na Placu Honorowym torze off-roadowym.

– Nie zabraknie popularnych wśród uczestników pokazów motocyklowych, ekstremalnych testów aut, wystawy ekskluzywnych i nowoczesnych samochodów, ale także atrakcji wykorzystujących nowoczesne technologie, a w tym symulatorów wirtualnej rzeczywistości. W sumie naliczyliśmy ponad 60 różnego rodzaju aktywności, 140 wystawców i wiele szkoleń dla profesjonalistów – mówi Michał Tochowicz.

ProfiAuto Show 2017ProfiAuto Show 2017
Na targach zobaczyć będzie można elementy przygotowane również z myślą o profesjonalistach: stoiska producentów części motoryzacyjnych i akcesoriów (blisko 140 marek z całego świata), specjalistyczne pokazy, szkolenia czy specjalne atrakcje w strefie dla mechaników.

Natomiast dla fanów czterech kółek zaplanowano również takie atrakcje jak odczucie stanu nieważkości w specjalistycznym tunelu oraz wybory Miss targów. Będzie można także podziwiać rzadko spotykane i nietuzinkowe samochody jak Ford GT40 czy Alpina E34.  Za sprawą miasteczka rajdowego będzie można zobaczyć wiele wyjątkowych aut wprost z odcinków specjalnych i tras wyścigów górskich. Nie zabraknie też klasyków rodem z PRL, jak Skoda 130 RS czy też replika rajdowego auta Mariana Bublewicza – Forda Sierra RS Cosworth.

ProfiAuto Show 2017ProfiAuto Show 2017
Swój udział w imprezie potwierdzili już profesjonaliści i miłośnicy motoryzacji z całego kraju, ale także Słowacji, Czech, a nawet Włoch. Opis wszystkich atrakcji, plan targów i elektroniczny katalog wystawców można znaleźć w aplikacji ProfiAuto Show, dostępnej w Google Play i App Store. Pobierając aplikację, otrzymujemy możliwość zakupu biletu ze zniżką.

CO: ProfiAuto Show 2017

GDZIE: Katowice, Międzynarodowe Centrum Kongresowe (obok legendarnego „Spodka”)

KIEDY: sobota 3 czerwca (od 10:00 do 18:00) oraz niedziela 4 czerwca (od 10:00 do 16:00).

###

O ProfiAuto:

ProfiAuto to należąca do firmy Moto-Profil marka zrzeszająca ponad 220 hurtowni i sklepów motoryzacyjnych w Polsce, Czechach i na Słowacji. Pod szyldem ProfiAuto funkcjonuje również ponad 900 serwisów motoryzacyjnych wchodzących w skład ogólnopolskiej sieci ProfiAuto Serwis. Partnerzy marki to wyselekcjonowane, najlepsze na rynku motoryzacyjnym podmioty. Sprzedawane za pośrednictwem sieci części i akcesoria samochodowe pochodzą od największych, renomowanych producentów i są przeznaczone do wszystkich typów samochodów osobowych i dostawczych. Sieć ProfiAuto jest także organizatorem ogólnopolskich imprez motoryzacyjnych, w tym: targów motoryzacyjnych ProfiAuto Show oraz cyklu wydarzeń ProfiAuto PitStop. Marka jest również sponsorem zespołu ProfiAuto Racing Team, biorącego udział w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski oraz pomysłodawcą programu „Projekt Warsztat” emitowanego na antenie TVN Turbo.

Zapraszamy na strony: www.profiauto.pl, www.profiauto.pl/blog oraz www.facebook.com/profiauto

źródło: Informacja prasowa

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Weekendowy rozkład jazdy: 3-4 czerwca
Następny artykuł:

Weekendowy rozkład jazdy: 3-4 czerwca

tvnpix