Aktualności

Powrót do listy

TVN Turbo Rally Team w sprinterskim Rajdzie Śląska!

Ciekawostki | Emocje |
TVN Turbo Rally Team w sprinterskim Rajdzie Śląska!
TVN Turbo Rally Team przed Rajdem Śląska 2020  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Już w najbliższy piątek 11 września pod Stadionem Śląskim w Chorzowie rozpocznie się druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Śląska. Do zawodów zgłosiło się blisko 120 załóg, a wśród nich reprezentacja TVN Turbo Rally Teamu. Łukasz Byśkiniewicz i Zbyszek Cieślar po bardzo udanym Rajdzie Rzeszowskim, na którym zajęli 4. miejsce oraz wygrali swój pierwszy odcinek specjalny w klasyfikacji generalnej RSMP, zapowiadają równie skuteczną jazdę Hyundaiem i20 R5. Rajd Śląska oprócz bardzo licznej obsady, pod względem jakościowym prezentuje się także bardzo efektownie: kibice będą mogli podziwiać na 7 odcinkach specjalnych aż 12 samochodów klasy R5, co wróży piękną i zaciętą rywalizację.

Łukasz Byśkiniewicz:

Rajd Śląska, choć bardzo młody i nowy, to już zyskał bardzo dobrą renomę, świetne opinie i jest lubiany wśród zawodników. Lubię te odcinki specjalne, które są zupełnie inne niż na poprzednim Rajdzie Rzeszowskim. Plan oczywiście zakłada skuteczną i szybką jazdę. Rajd rozgrywany w formacie jednodniowym zapowiada się bardzo sprintersko - będzie trzeba cisnąć od pierwszych metrów. Nie trzeba dodawać, że taki plan mają wszystkie załogi co wróży wielkie emocje.

Mamy bardzo dobrą sytuację w punktacji sezonu, jesteśmy na 4. miejscu. Daje to kopa i dużo motywacji do dobrej jazdy. Chcielibyśmy pojechać jeszcze lepszy rajd niż na Podkarpaciu. Jak będzie? O tym przekonamy się podczas sobotnich odcinków specjalnych. Kibiców zachęcam do trzymania kciuków przed komputerami, ponieważ z powodu pandemii rajd ma obostrzenia. Nawet my ze Zbyszkiem musimy jechać w samochodzie rajdowym w maseczkach pomiędzy odcinkami.

Dziękuję naszym partnerom za kolejny wspólny start: Auto Partner, MaXgear, Kratki, NOVOL, TEKOM Technologia, Siren7, I Planet Radom, I Home, Michelin oraz telewizji TVN Turbo za wsparcie medialne.


Zbigniew Cieślar:

Przed nami druga runda RSMP, w której weźmie udział łącznie 117 załóg. Przez pandemię Covid-19 mamy krótszy rajd niż w ubiegłym roku - rywalizujemy jeden dzień na trzech różnych odcinkach, łącznie 100 km OS-owych. W naszej klasie jest 12 samochodów R5 więc rywalizacja będzie bardzo ciekawa. Jak zawsze z Łukaszem naszym celem jest meta, a i miejsce dla nas się znajdzie i mam nadzieję, że po poprzednim Rajdzie Rzeszowskim, w którym zajęliśmy 4. miejsce, to tutaj będziemy starać się poprawić i walczyć o wyższe lokaty.

Rajd odbywa się niedaleko mojego domu. Dwa odcinki - Jastrzębie i Warszowice - są mi dość dobrze znane, lecz OS Miedźna to całkiem nowy odcinek. Szkoda, że nie ma miejskiego odcinka Mikołów oraz tego pod stadionem, ponieważ - jak pokazaliśmy na Rajdzie Rzeszowskim - potrafimy takie odcinki wygrywać. Trzymajcie za nas kciuki.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Wywabieni na balkon i przypadkowo potrąceni tracą cenne rzeczy!
Następny artykuł:

Wywabieni na balkon i przypadkowo potrąceni tracą cenne rzeczy!

tvnpix