Aktualności

Powrót do listy

TVN Turbo Rally Team na podium w Rzeszowie!

Ciekawostki | Emocje |
TVN Turbo Rally Team na podium w Rzeszowie!
TVN Turbo Rally Team w 28. Rajdzie Rzeszowskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
28. Rajd Rzeszowski dostarczył olbrzymią dawkę emocji wszystkim kibicom oraz zawodnikom. Walka o zwycięstwo w rajdzie toczyła się na sekundy. Głównymi aktorami tego widowiska byli między innymi Bryan Bouffier i Xavier Panseri, którzy zastąpili Łukasza Byśkiniewicza i Zbyszka Cieślara reprezentując barwy TVN Turbo Rally Teamu w Hyundaiu i20 R5.

Bouffier i Panseri od samego początku narzucili bardzo szybkie tempo pojawiając się kilka razy na pozycji lidera rajdu. Decydujący o zwycięstwie okazał się ósmy odciek specjalny - znajdujący się na prowadzeniu w rajdzie Francuzi niegroźnie wypadli z drogi zatrzymując się na dachu. Na szczęście kibice szybko pomogli postawić Hyundaia na koła i załoga pojechała dalej. Samochód nie ucierpiał, a załoga dołożyła kolejne dwa zwycięstwa OS-owe, w tym na dodatkowo punktowanym Power Stage. W sumie wygrali 5 odcinków specjalnych. Rajd Rzeszowski zakończyli na 3. miejscu. To najwyższa pozycja w historii Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski dla koreańskiego samochodu i pierwsze wygrane odcinki specjalne w generalce.

Bryan Bouffier:

Jestem bardzo zadowolony z naszego tempa i, że mogliśmy walczyć o wygraną. Jestem zawodnikiem lubiącym zacięta rywalizacje i tak właśnie było podczas 28. Rajdu Rzeszowskiego. Ścigaliśmy się na dziesiąte części sekundy. Na dwudziestokilometrowym odcinku różnica na mecie wyniosła 0,1 sekundy! Jechało nam się świetnie. Samochód sprawował się bardzo dobrze. Popełniliśmy jeden błąd na ósmym odcinku specjalnym i wypadliśmy z drogi. Jest to część tego sportu. Cieszę się, że samochód nie został mocno poturbowany i przy pomocy kibiców pojechaliśmy dalej. Walczyliśmy do końca i na mecie stanęliśmy na podium. Podczas tego weekendu pokazaliśmy z całym zespołem TVN Turbo, że Hyundai i20 R5 jest bardzo szybki i konkurencyjny. Wygraliśmy pięć odcinków specjalnych. Bardzo dziękuję zespołowi za zaproszenie do Polski oraz jego sponsorom: Amic Energy, Auto Partner, Maxgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Michelin, Kratki.pl, I Planet Radom, I Home oraz telewizji TVN Turbo.

Xavier Panseri:

Z Bryanem startujemy razem od ponad 15 lat, więc bardzo szybko złapaliśmy dobry rytm w Hyundaiu i20 R5 podstawionym przez TVN Turbo Rally Team. Walczyliśmy o szósta wygraną w Rajdzie Rzeszowskim. Nie udało się tego zrobić jak chcieliśmy, ale należy podkreślić, że jechało nam się świetnie, co było widać po czasach i wygranych odcinkach specjalnych. Uważam, że kilku kierowców w Polsce bardzo podniosło swój poziom jazdy i rywalizacja jest bardzo interesująca. Myślę, że jeszcze tu wrócimy, aby powalczyć o kolejną wygraną.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Propozycje na początek tygodnia: 12-16 sierpnia
Następny artykuł:

Propozycje na początek tygodnia: 12-16 sierpnia

tvnpix