Aktualności

Szofer w hawajskiej koszuli
Konwój 
"Konwój" w czwartek 18 sierpnia o 15:20

Hubert przygotowuje się do egzaminu. Jego instruktor wyjeżdża z nim na miasto. Podczas jazdy okazuje się, że Hubert ma kłopoty z wyczuciem długości ciężarówki. Manewrowanie z naczepą zaczyna być w jego wykonaniu niebezpieczne dla otoczenia.

Pipek jest barwną postacią wśród kierowców. Kolorowa hawajska bluzka, disco polo w radiu, miłośnik kuchni, wielka miłość do żony i fan CB-Radia to jego znaki rozpoznawcze. Pipek to kolejny kierowca ze stajni tzw. ADR-ów. Wozi niebezpieczne gazy techniczne, jego jazda przypomina film „Cena strachu”. Każda dziura, nierówność to potencjalne ryzyko. Nagłe hamowanie czy ostry zakręt grożą eksplozją. Pipek wraca z Niemiec do kraju. Po drodze dostaje jeszcze jedno zlecenie, musi zdążyć przed nocą z transportem oddalonym o 300 kilometrów. Teraz liczy się każda minuta.

Ładunek kolejnego kierowcy, Zbyszka, budzi wielkie zainteresowanie kierowców. Wiertnica do drążenia warszawskiego metra, którą wiezie, wygląda jak latający spodek. UFO o 7 metrowej średnicy i 40 tonach wagi trzeba dostarczyć na Plac Defilad pod Pałac Kultury. Transport spóźnia się i dojeżdża do stolicy po regulaminowym czasie. Robi się gorąco. Warszawa budzi się do życia, tworzą się korki, a Zbyszek jest w samym środku drogowego młynu. Sytuacja pogarsza się, kiedy do transportu dociera informacja o wypadku na placu budowy metra. Do tunelu na Wisłostradzie wdarła się rzeka.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Legendy NRD
Następny artykuł:

Legendy NRD

tvnpix