Aktualności

Rajdowy Dzień Dziecka nad Wisłą!
TVN Turbo Rally Team przed Rajdem Nadwiślańskim 2019  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Już w najbliższy weekend 1 czerwca w Puławach wystartuje Rajd Nadwiślański, będący drugą rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Kolejne starcie najlepszych kierowców rajdowych w Polsce zapowiada się równie ciekawie jak na otwierającym sezon Rajdzie Świdnickim. Do zawodów na trasach Lubelszczyzny zgłosiło się aż 78 załóg, w tym 11 samochodów klasy R5, co jest rekordem tego rajdu. Bazą rajdu tradycyjnie będą Puławy, a odcinki przygotowane przez Automobilklub Polski przebiegają w pobliżu Wisły.

Na starcie nie zabraknie również TVN Turbo Rally Teamu. Łukasz Byśkiniewicz i Zbigniew Cieślar po bardzo udanym rozpoczęciu sezonu w Świdnicy, gdzie otarli się o podium, teraz także zapowiadają walkę o pierwszą trójkę w klasyfikacji generalnej. Na swojego Hyundaia i20 R5 nakleją 5 numer startowy - do tej pory najwyższy w historii ich startów.

Łukasz Byśkiniewicz:

Przystępujemy do Rajdu Nadwiślańskiego bardzo zmotywowani, skupieni i pełni pozytywnej energii. W całym zespole czuć pozytywne nastawienie, które jest wynikiem bardzo dobrej jazdy podczas Rajdu Świdnickiego. Rajd Nadwiślański to jednak inna bajka, zupełnie inne tereny i inna charakterystyka odcinków specjalnych. Nie ma dużo zakrętów, ale wyzwaniem jest trafienie w punkt z hamowaniem z maksymalnych prędkości. Mam duży sentyment do tych zawodów, ponieważ debiutowałem tu jako kierowca rajdowy z Maćkiem Wisławskim w 2011 roku, gdy rajd miał jeszcze nazwę Mazowiecki. Cieszę się, że do już mocnej stawki dołączyli kolejni zacni rywale w samochodach klasy R5. To tylko podniesie walor estetyczny i sportowy mistrzostw. Znowu mamy rekordową liczbę jedenastu "R5". Cel na ten rajd? Chciałbym zwyczajnie w Dniu Dziecka cieszyć się jazdą jak dziecko. Wiem, że będzie co obserwować i czym się emocjonować. Dlatego wraz z naszymi Partnerami: Amic Energy, Auto Partner, MaXgear, NOVOL, TEKOM Technologia, Kratki, Michelin, I Planet Radom, I Home oraz telewizją TVN Turbo zapraszamy do gorącego dopingu na odcinkach specjalnych.


Zbigniew Cieślar:
Przed nami druga runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski - Rajd Nadwiślański. Ostatni raz gościłem na tych odcinkach w 2016 roku. Pomimo tego, że trasa rajdu wydaje się bardzo szybka i prosta to wcale tak nie jest. "Nadwiślańskie asfalty" są bardzo śliskie a długie proste wymagają od kierowcy wprost perfekcyjnego określenia punktu hamowania przed kolejnym zakrętem. Nie można pozwolić sobie nawet na sekundę dekoncentracji, bo może się to skończyć wizytą w jabłonkach których przy trasie nie brakuje. Podczas Rajdu Świdnickiego pokazaliśmy bardzo dobre tempo i zamierzamy je kontynuować. Bardzo dziękuję wszystkim Partnerom naszego zespołu za wsparcie, a
kibiców już dziś zapraszam na odcinki specjalne Rajdu Nadwiślańskiego. Trzymajcie za nas
kciuki, liczymy na Wasz gorący doping przy trasie.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Propozycje na początek tygodnia: 27-30 maja
Następny artykuł:

Propozycje na początek tygodnia: 27-30 maja

tvnpix