Aktualności

Podium w arcytrudnym Rajdzie Rzeszowskim!
TVN Turbo Rally Team w 26. Rajdzie Rzeszowskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko zajęli 3. miejsce w 26. Rajdzie Rzeszowskim. Rajd stanowił 3. rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, był także zaliczany do Mistrzostw Europy ERC FIA. Załoga TVN Turbo Rally Teamu startująca Oplem Adamem R2 pokazała się z bardzo dobrej strony zwyciężając swoją klasę na 3 odcinkach specjalnych. Rajd nie należał do spokojnych, ponieważ ponad 20 załóg wypadło z trasy i mocno uszkodziło swoje samochody. Aż 5 odcinków specjalnych zostało przerwanych. Byśkiniewicz i Borko jechali natomiast bezbłędnie. Do zajęcia jeszcze lepszego miejsca zabrakło szczęścia - załoga ponad 80 kilometrów oesowych pokonała bez wspomagania kierownicy. Dotarcie do mety i zajęcie tak wysokiego miejsca wiązało się z olbrzymim wysiłkiem dla kierowcy. Dzięki punktom załoga awansowała na 2. miejsce w punktacji sezonu klasy 4.

Łukasz Byśkiniewicz:

To był szalony i nerwowy rajd. Dużo niepokoju spowodowały liczne wypadki i odwoływane odcinki specjalne, na które musiały wjeżdżać karetki. Aż 4 razy, gdy staliśmy na starcie zapięci w pasy byliśmy proszeni o zawrócenie i pojechanie drogą alternatywną. To bardzo wybija z rytmu. Dlatego cieszę się, że zachowaliśmy zimną krew i na sobotnim etapie pokazaliśmy dobre tempo. wygrywając odcinki w Mistrzostwach Polski, a w Mistrzostwach Europy ustępowaliśmy tylko kierowcom fabrycznym. Kiedy rozkręcaliśmy się dopadł nas pech - awarii uległo wspomaganie kierownicy. Aż 4 kręte odcinki specjalne jechaliśmy bez „wspomy”. To było niesamowite. Najgorsze były nawroty i szybkie partie, gdzie bardzo wyrywało kierownicę. Sporo ryzykowaliśmy, bo trudno bez wspomagania kontrować i utrzymywać linię jazdy. Daliśmy radę i bardzo cieszymy się z 3. miejsca w naszej klasie, a dzięki zdobytym punktom awansowaliśmy na 2. miejsce w punktacji sezonu.

Tomasz Borko:

Tegoroczna edycja Rajdu Rzeszowskiego w moim odczuciu była bardzo specyficzna. Wiele załóg nie poradziło sobie z arcytrudnymi odcinkami specjalnymi i poważnie uszkodziło swoje samochody. Mimo awarii jestem bardzo zadowolony z wyniku i bardzo dziękuję za gorący doping.

Partnerami TVN Turbo Rally Teamu są: NOVOL, TEDEX oleje i smary, TEKOM Technologie, I Planet Radom, Modesto s.c., producent resoraków Majorette, AMA Poland, Opel Auto Żoliborz. Patronat medialny zapewnia TVN Turbo.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz do artykułu
 • Udostępnij komentarz w:
 • ikona twitter
 • ikona facebook
 • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

Ekipa z Auto Żoliborz jak zawsze najlepsza!

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   Pomoc | Zasady forum
   Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
   Kulisy powstawania spotu TVN Turbo na jesień 2017!
   Następny artykuł:

   Kulisy powstawania spotu TVN Turbo na jesień 2017!

   tvnpix