Aktualności

Po podwójne punkty w Rajdzie Rzeszowskim!
TVN Turbo Rally Team przed 27. Rajdem Rzeszowskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski w dniach 9-11 sierpnia wystartują w 27. Rajdzie Rzeszowskim, który jest piątą tegoroczną rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz rundą Rajdowego Pucharu Europy. Reprezentanci TVN Turbo Rally Teamu, zajmujący obecnie wysokie piąte miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, na podkarpackich trasach pojawią się w Hyundaiu i20 R5 obsługiwanym przez Kumiega Racing i będą chcieli zaprezentować się z jak najlepszej strony, ponieważ w tym rajdzie do zdobycia jest dwa razy więcej punktów niż zazwyczaj - wynika to z większej liczby kilometrów odcinków specjalnych. Organizator przygotował 11 prób o długości prawie 180 km. Byśkiniewicz i Wisławski dobrze znają charakterystykę podkarpackich tras - po raz pierwszy w Rajdzie Rzeszowskim wystartowali w 2011 roku.

Łukasz Byśkiniewicz:

Bardzo lubię Rajd Rzeszowski i zawsze dobrze się na nim czuje. Debiutowałem tu w 2011 roku, więc dobrze znam specyfikę podkarpackich tras - są genialne, dają dużo radości z jazdy, a do tego wąskie i wymagające dużej precyzji. Po raz pierwszy przemierzać je będę w tak szybkim samochodzie jakim jest Hyundai i20 R5. Rajd zapowiada się imponująco, ponieważ oprócz naszej "R5" na liście widać jeszcze 10 samochodów tej klasy - będzie się z kim ścigać. Obecnie zajmujemy świetne miejsce w klasyfikacji generalnej sezonu, a na tym rajdzie punktacja jest podwojona, więc jest o co walczyć. Cel jednak to czerpanie radości z jazdy, bo jak kierowca ma frajdę to i o dobry wynik łatwiej. W trakcie testów wraz z naszym serwisem Kumiega Racing wprowadziliśmy nowe rozwiązania i samochód prowadzi się jeszcze lepiej. Trzymajcie za nas kciuki. Już teraz dziękuję za doping. Podziękowania kieruje także do naszych Partnerów za ich wielkie zaangażowanie. Nasz start możliwy jest dzięki firmom: powracającej do naszego zespołu TEDEX, NOVOL, Kratki.pl, I Planet Radom, Tekom Technologia, MODESTO, Michelin, Hyundai Polska telewizji TVN Turbo.

Maciej Wisławski:

Pamiętam pierwszy start z Łukaszem w Rajdzie Rzeszowskim w 2011 roku. Zajęliśmy wtedy 3. miejsce w generalce Rajdowego Pucharu Polski. Teraz stawka jest znacznie wyższa i samochód szybszy. Dla mnie każdy rajd jest bardzo ważny i staram się wywiązać z mojej roli najlepiej jak potrafię. Wiele osób pyta się mnie, jak zniesiemy te ekstremalnie wysokie temperatury w aucie rajdowym pozbawionym klimatyzacji? Otóż to sprawa głowy i psychiki. Trzeba to pokonać i tyle. Wiem, że będzie to świetny rajd. Łukasz podczas testów sprawdził nowe rozwiązania w napędach i bardzo sobie chwalił wypracowane wraz z Kumiega Racing nastawy zawieszenia Hyundaia i20 R5. Zapraszam do Rzeszowa na wspaniały rajdowy weekend, a naszym Partnerom za olbrzymi wkład w naszą rajdową przygodę.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Weekendowy rozkład jazdy: 11-12 sierpnia
Następny artykuł:

Weekendowy rozkład jazdy: 11-12 sierpnia

tvnpix