Aktualności

O złodzieju, który jeździł koleją
Złodzieje - seria 1, odcinek 3 
"Złodzieje" w niedzielę 24 czerwca o 16:15

Nieprzypadkowo osoby podróżujące koleją często stają się ofiarami kradzieży. Dworzec i peron to miejsca, gdzie często ludzie się spieszą, na ostatnią chwilę kupują bilety, chcą jak najszybciej dostać się do pociągu, by zająć wygodne miejsce i spokojnie zasnąć podczas pokonywania trasy. Te wszystkie czynniki składają się na idealny scenariusz dla złodziei grasujących na dworcach i peronach, a także złodziei nocnych jeżdżących razem z nami w pociągach dalekobieżnych. „Elvis” i „Fryzjer” z pomocą Daniela, szefa specgrup Straży Ochrony Kolei, uświadomią Wam, jak łatwo i wiele można stracić będąc w podróży.

Złodzieje - seria 1, odcinek 3
Złodzieje - seria 1, odcinek 3
Nie każdy wie, że Straż Ochrony Kolei posiada swoje grupy operacyjne. Funkcjonariusze SOK-u nie zajmują się tylko przeganianiem bezdomnych z dworców i wskazywaniem odpowiednich peronów zagubionym turystom. W Polsce pracuje ok. 100 osób, które zajmują się rozpracowywaniem gangów działających na trasach dalekobieżnych pociągów. Daniel jest twórcą i szefem takich grup, a w swoim życiu na kolei widział już naprawdę wiele. Od drobnych i niepozornych złodziei kieszonkowych, którzy okradali roztargnionych turystów, przez grupy przestępcze, które potrafią okradać śpiących pasażerów w przedziałach, po złodziei, którzy dla ułatwienia procesu kradzieży upijali ofiarę alkoholem, do którego dosypywali środku usypiające. Jeden z takich złodziei ma na swoim sumieniu trzy osoby, które zginęły w wyniku zatrucia.

Opowiemy o najpopularniejszych metodach, jakimi posługują się złodzieje na dworcach i peronach, zaprezentujemy narzędzia, których używają do kradzieży nocni złodzieje w pociągach, omówimy na unikalnych monitoringach sposób funkcjonowania jednej z grup przestępczych działającej na gdańskim dworcu i wskażemy na newralgiczne momenty podróży, podczas których najczęściej dochodzi do kradzieży. Damy też garść prostych, ale niezwykle skutecznych rad, jak podróżować, by nie zostać okradzionym - dowiecie się, jak istotne jest miejsce, gdzie będzie spoczywać nasz bagaż, kto w pociągu może być podejrzanym i dlaczego wieszaki na marynarki mogą okazać się przyczynkiem do kradzieży naszego portfela i dokumentów.

Komentarze (2)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
~Gość

meh. "wykup dostęp" możecie sobie wsadzić. Nie każdy człowiek siedzi bezczynnie przed TV 24/7 :(.

 • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
   0
  • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
    0
   • zgłoś naruszenie
   th3cnq

   skad pomysl żeby po premierze w TV nie można było tego obejrzeć tutaj od razu po emisji w TV ? pff..

   • Tyle osób ocenia komentarz pozytywnieOstatnio ocenili:
     0
    • Tyle osób ocenia komentarz negatywnieOstatnio ocenili:
      0
     • zgłoś naruszenie
     Pomoc | Zasady forum
     Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
     Sekret snajpera
     Następny artykuł:

     Sekret snajpera

     tvnpix