Aktualności

Kolejne punkty w upalnym i śliskim rajdzie!
TVN Turbo Rally Team w Rajdzie Nadwiślańskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski zajęli 6. miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Nadwiślańskiego rozgrywanego na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego. Załoga TVN Turbo startująca Hyundaiem i20 R5 uplasowała się równocześnie na 4. miejscu w swojej klasie, awansując także na czwartą pozycję w punktacji sezonu. Byśkiniewicz i Wisławski, którzy doskonale znają ten rajd, na mecie podkreślili wyjątkowo śliskie asfalty. Załoga nie popełniła żadnego błędu i bez rysy na aucie dotarła do mety.

Łukasz Byśkiniewicz:

Tegoroczny Rajd Nadwiślański okazał się najbardziej śliską i gorącą edycją w jakiej tutaj startowałem. Jesteśmy zadowoleni z szóstego miejsca i zdobytych punktów, a przede wszystkim bezbłędnej jazdy. Nie ukrywam też, że chciałbym pojechać szybciej, ale w tych warunkach jakie mieliśmy na trasie nie chciałem ryzykować. Planem na pierwsze trzy rajdy sezonu było poznawanie nowego dla nas Hyundaia i20 R5 i nauka jazdy tak potężnym samochodem z napędem 4x4.  Od  Rajdu Nadwiślańskiego współpracuję z nowym zespołem. Naszą "R5" opiekuje się ekipa Kumiega Racing, której bardzo dziękuję za fachowość obsługi tak zaawansowanego sprzętu jakim jest i20 R5. Już teraz zapraszam na kolejny rajd, który rozegrany zostanie na przełomie czerwca i lipca w okolicach Katowic. Chciałbym serdecznie podziękować naszym Partnerom zaangażowanym w nasze starty, firmom: Kratki,  NOVOL, TEKOM Technologia, iPlanet Radom, Modesto s.c., Michelin Polska, Hyundai Polska, Inter Box Promotion. Podziękowanie również dla macierzystej TVN Turbo za patronat medialny.

Maciej Wisławski:

Kolejna runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i kolejna meta. Bardzo się cieszę z wyniku. Jestem zadowolony nie tylko z miejsca, ale przede wszystkim bezbłędnie przejechanych 120 kilometrów odcinków specjalnych. Łukasz poznaje samochód i przyzwyczaja się do zupełnie innej konstrukcji. Przez ostatnie 7 lat startował samochodami, którymi jeździ się zupełnie inaczej niż naszym Hyundaiem i20 R5. To bardzo szybka maszyna i trzeba poznać wszystkie tajniki jazdy R5 zanim zacznie się atakować. Mogę być tylko zadowolony, że w tych pylistych, śliskich warunkach przejechaliśmy wszystkie odcinki specjalne bez dotykania obcych ciał.

TVN Turbo Rally Team w Rajdzie NadwiślańskimTVN Turbo Rally Team w Rajdzie Nadwiślańskim
Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Propozycje na początek tygodnia: 11-15 czerwca
Następny artykuł:

Propozycje na początek tygodnia: 11-15 czerwca

tvnpix