Aktualności

Kolejne podium TVN Turbo Rally Teamu!
TVN Turbo Rally Team w Rajdzie Nadwiślańskim  Foto: Maciej Niechwiadowicz / materiały prasowe TVN Turbo Rally Team
Łukasz Byśkiniewicz i Tomasz Borko zaprezentowali bardzo dobrą formę podczas Rajdu Nadwiślańskiego (30.09 - 1.10), który był piątą, przedostatnią rundą Intercars Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ekipa TVN Turbo Rally Teamu wygrała aż 5 odcinków specjalnych w swojej klasie. Niestety zwycięstwa w rajdzie pozbawiła przebita opona na drugim odcinku specjalnym, przez co członkowie Automobilklubu Polski stracili prawie półtorej minuty. Byśkiniewicz i Borko na specyficznych i śliskich asfaltach trafnie dobierali opony. Kierowca chwalił także dobrze pracujące zawieszenie Opla Adama R2 przygotowanego przez MSZ Racing. O losie tytułu Mistrza Polski w klasie 4 zadecyduje ostatni Rajd Śląska zostanie rozegrany 13-15 października z bazą w Katowicach.

Łukasz Byśkiniewicz:

Jestem bardzo zadowolony z naszego tempa. Nieco mniej z wyniku, ponieważ wiem, że mogliśmy wygrać ten rajd. Mimo, że asfalty na Lubelszczyźnie są potwornie śliskie, to jednak dobrze i pewnie się na nich czułem. Trafiłem z ustawieniami i mogłem skupić się wyłącznie na prostowaniu prawej nogi. Lewa też miała co robić, ponieważ rajd polegał głównie na hamowaniu w punkt z maksymalnych prędkości. Często jechaliśmy na tzw. „odcince” i nasz Opel Adam R2 robił "łutututu". Za chwilę następowało kopnięcie w pedał hamulca. Wszystko grało jak trzeba, czego dowodem są najlepsze czasy aż na pięciu oesach. Szans na najwyższe miejsce na podium pozbawił nas kapeć, którego złapałem na oesie Józefów. W punktacji sezonu sytuacja jest napięta - wszystko się jeszcze może wydarzyć. Szanse na tytuł Mistrza Polski ma 3 kierowców. O wszystkim zadecyduje ostatni Rajd Śląska, który odbędzie się dosłownie zaraz. Chciałbym pogratulować mojemu Automobilklubowi Polski za sprawną organizację imprezy i trafną lokalizację bazy pod Lublin Arena. Dziękuję również naszym partnerom za zaangażowanie i zaufanie: NOVOL, TEDEX, TEKOM Technologia, IPlanet Radom, FIBARO Dom Inteligentny, Modesto s.c. Dziękuję również mojej macierzystej telewizji TVN Turbo za wsparcie medialne.

 

Tomasz Borko:

Rajd dał nam nowe doświadczenia - prawie 10 km na kapciu, obrót między drzewami i większość wygranych odcinków w klasie. Apetyt był na dużo lepszy wynik, bo swoim tempem pokazywaliśmy, że trasy Rajdu Nadwiślańskiego bardzo nam leżą. Zabrakło troszkę szczęścia, ale wynik i tak super.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Najlepsze wyniki w historii TVN Turbo na otwarcie jesiennej ramówki!
Następny artykuł:

Najlepsze wyniki w historii TVN Turbo na otwarcie jesiennej ramówki!

tvnpix