Aktualności

Katastrofa kolejowa pod Szczekocinami
Największe polskie katastrofy - seria 1, odcinek 4 
"Największe polskie katastrofy" w sobotę 20 marca o 15:15

Od czołowego zderzenia dwóch pociągów osobowych w pobliżu Szczekocin minęło już 8 lat. Tragiczny wypadek nadal budzi wiele pytań i kontrowersji. Dlaczego do niego doszło? Czy można mu było zapobiec? Nowy odcinek serii „Największe polskie katastrofy” przyjrzy się okolicznościom wyjątkowo czarnego dnia w historii polskiej kolei.

Okolice Szczekocin, 3 marca 2012 r., kilka minut przed 21:00. Pociąg relacji Warszawa - Kraków jechał po jednym torze z pociągiem TLK, poruszającym się w przeciwnym kierunku. Odległość, z której maszyniści mogą w nocy ocenić, że znajdują się na tym samym torze to około trzysta metrów. Za mało, żeby uratować ludzkie życie. Tego felernego wieczoru ważące kilkaset ton składy zderzyły się czołowo. Szesnaście osób straciło życie, a kilkadziesiąt kolejnych zostało rannych.
Relacje ocalałych z katastrofy oraz osób, które straciły bliskich, pomogą odtworzyć dzień wypadku. Strażacy i policjanci opowiedzą o skali zniszczeń, a eksperci ujawnią splot wydarzeń, który doprowadził do tragedii.

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Sportowa jazda w kompaktowym SUV-ie
Następny artykuł:

Sportowa jazda w kompaktowym SUV-ie

tvnpix