Aktualności

Domowy rajd Byśkiniewicza i Wisławskiego!
Załoga TVN Turbo   Foto: Łukasz Kufner / mat. prasowe załogi TVN Turbo
Łukasz Byśkiniewicz i Maciej Wisławski wystartują w Rajdzie Nadwiślańskim (18-20.09) - szóstej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Załoga TVN Turbo jest obecnie wiceliderem punktacji sezonu w swojej klasie 3. "Byśki" i "Wiślak" na trasach Mazowsza pojawią dobrze znanym Renault Clio R3T. Dla warszawsko-skierniewickiego duetu rajd rozgrywany w okolicach Puław jest rajdem rozgrywanym najbliżej ich rodzinnych stron.

Łukasz Byśkiniewicz:

Jestem rozczarowany, że jedziemy na kolejny rajd rangi Mistrzostw Polski bez wyjaśnienia przez władze Polskiego Związku Motorowego wielu spornych i błędnych decyzji sędziów podczas Rajdu Wisły, mimo, że pod prośbą o te wyjaśnienia podpisało się 40 zawodników. Nie wpływa to korzystnie na dobrą atmosferę pomiędzy zawodnikami a organizatorami. Mam nadzieję, że podczas mojego niemalże domowego Rajdu Nadwiślańskiego komisja obliczeń, sędziowie, oraz osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo zawodów staną na wysokości zadania. Wiem, że jak już z Maćkiem wsiądziemy do naszego Clio, to humory się poprawią: usłyszę 3, 2, 1 GO! i rozpocznie się kolejna rajdowa przygoda, czyli walka o podium. Trasy na pograniczu Mazowsza i Lubelszczyzny są zupełnie inne niż do tej pory mieliśmy: jest szeroko, mają sporo długich prostych, zakrętów pod kątem prostym. Nie oznacza to jednak, że rajd jest łatwy.

Dziękuję naszym partnerom, ze wsparcie w trakcie naszych startów - kanałom grupy TVN, firmie NOVOL oraz producentowi urządzeń Race Navigator, który dostarcza nam zaawansowaną aparaturę telemetryczną do poprawy tempa jazdy.

Maciej Wisławski:

Rajd Nadwiślański rozgrywany jest relatywnie blisko moich Skierniewic, ale jest to rajd zupełni mi nieznany, dlatego z Łukaszem mocno skupimy się na dobrym opisie, a po rajdzie powrócę do tematu nieprawidłowości, jakie zaistniały na Rajdzie Wisły. Postaram się, aby szeroka opinia publiczna dowiedziała się o popełnionych błędach.  A teraz zapraszam kibiców do Puław - trzymajcie za nas kciuki!

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
  • Udostępnij komentarz w:
  • ikona twitter
  • ikona facebook
  • ikona google plus
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Weekendowy rozkład jazdy: 18-20 września
Następny artykuł:

Weekendowy rozkład jazdy: 18-20 września

tvnpix