Aktualności

Battle Royale
Battle Royale 
Battle Royale to pierwszy w Polsce festiwal Drag Racing na odcinku 1 mili. To wspaniałe widowisko odbędzie się w dniach 23-24 sierpnia 2014 roku na lotnisku w Białej Podlaskiej.

Rywalizacja odbywać się będzie na odcinku 1 mili (1609 m). W jednym starcie udział bierze 2 zawodników na równoległym torze. Zawodnicy mogą startować z dowolnym zawodnikiem z innej klasy lub z motocyklem. Na końcu prostej startowej samochody będą osiągały prędkości grubo przekraczające 300 km/h. Czas zawodnika, który zostanie odnotowany zostanie przypisany do klasy w której został podporządkowany. W klasie liczy się najlepszy czas jaki osiągnie podczas eliminacji lub zawodów. Podczas zawodów liczy się czas ET (Elapsed Time), czas przewidziany i RT (Reaction time) – czas reakcji kierowcy podczas zawodów w eliminacjach liczą się czasy ET+RT, podczas finałów będzie brany pod uwagę czas ET.

Battle RoyaleBattle Royale

1 mila to coś nowego w Polsce, świeże spojrzenie na motorsport w naszym kraju. Dlatego też imprezie będzie towarzyszyć wiele atrakcji, między innymi pokazy Extreme sports, Moto Show, muzyka na żywo oraz strefa exclusive.

Podział na klasy przedstawia się następująco:

  • Super Lightweight – lekkie pojazdy takie jak Ariel Atom, dopuszczalne są modyfikacje bez limitu
  • Stock Premium – seryjne auta należące do segmentu premium
  • Premium Performance – auta należące do segmentu , dopuszczalne są modyfikacje bez limitu
  • Super Cars – popularne super samochody o mocy nie przekraczającej 700 KM
  • Super Sport – popularne super samochody o mocy przekraczającej 800 KM, dopuszczalne są modyfikacje bez limitu
  • Ultimate Cars – brak jakichkolwiek limitów zarówno pod względem mocy jak i modyfikacji
  • Classic Sport Cars – klasyczne auta sportowe
  • SUV – auta klasy SUV, dopuszczalne są modyfikacje bez limitu
  • Moto – motocykle, dopuszczalne są modyfikacje bez limitu

W mistrzostwach Battle Royale weźmie udział 80 samochodów i 10 motocykli. Organizatorzy zapewniają, że na zawodach nie zabraknie aut takich marek, jak Ferrari, Lamborghini, czy Porsche, ale również pojawią się takie smaczki, jak Maserati MC12. Pojawi się także wiele samochodów, których moc znacząco przekracza magiczną granicę 1000 KM, a wśród motocykli pojawi się m. in. Suzuki Hayabusa Turbo legitymująca się ekstremalną mocą 600 KM.

Dane techniczne toru: Długość toru: 1609m Szerokość: 60m Strefa hamowania: 800m Strefa hamowania awaryjnego: 731m strefa przedstartowa: 160m.

Bilety są już dostępne w salonach EMIPK oraz w serwisie e-bilet. Bilet jednodniowy dla dorosłej osoby kosztuje 130 zł. Dodatkowe 70 zł należy dopłacić za miejsce na trybunie. Bilet dwudniowy bez miejsca na trybunie to wydatek 200 zł (z miejscem na trybunie 300 zł). Dzieci do 12 lat mają wstęp wolny (pod warunkiem, że będą z opiekunem)

Do zobaczenia na Battle Royale!

 

Komentarze (0)

Dodaj komentarz do artykułu
publikuj
Właśnie pojawiły się nowe () komentarze - pokaż
Forum jest aktualizowane w czasie rzeczywistym
Pomoc | Zasady forum
Publikowane komentarze sa prywatnymi opiniami użytkowników portalu. TVN nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Mazurski Moto Show
Następny artykuł:

Mazurski Moto Show

tvnpix