Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Warsztat cudów 2

  Ian Roussel powraca w drugiej serii swojego programu! To twórca unikalnych i wyjątkowych pojazdów, budowanych na bazie seryjnych egzemplarzy, nierzadko skrzyżowanych z częściami pochodzącymi ze złomowisk. To nie zwykły mechanik - to wizjoner robiący użytek zarówno ze swoich praktycznych zdolności, jak i nieprawdopodobnie bujnej wyobraźni. Przerobić Packarda z 1948 roku na stylowy street cruiser? Zamienić stary wóz strażacki na hot roda? Znaleźć zastosowanie dla dwóch nadgryzionych zębem czasu motocykli? Doprowadzić do stanu używalności dwa Fordy Falcony albo ciężarówkę z demobilu? Już czas, by właściciel "Warsztatu cudów" popuścił wodze fantazji i zabrał się do roboty!
 • Samochody Jaya Leno 2

  Jay Leno spotka się z ludźmi, którzy naprawdę mocno kochają swoje auta - Joe Biden pokaże mu Corvette z 1967 r., a potem pościga się z Colinem Powellem. Na przejażdżkę zaprosi go też zapaśnik Bill Goldberg, a zbierający busy Volkswagena komik Gabriel Iglesias zabierze prezentera na biwak. Wizyta na torze w towarzystwie kolekcjonera Ferrari uświadomi Jayowi, jak wiele dla właściciela może znaczyć jego auto.
 • Wstęp wzbroniony 2

  Ciągnie się dziesiątki kilometrów pod ziemią, składa z ponad 100 obiektów, a zimą jest domem dla kilkudziesięciu tysięcy nietoperzy. Niemcy nazwali go Ostwal. Jego budowę rozpoczęto jeszcze przed II Wojną Światową, od 1934 roku. Miał być olbrzymią fortyfikacją rozciągającą się od Warty do Odry i chronić wschodnią granicę III Rzeszy. To jeden z najbardziej zachowanych i największych niemieckich systemów fortyfikacyjnych czyli Międzyrzecki Rejon Umocniony. MRU to nie tylko słynne „zęby smoka”, kilometry podziemnych korytarzy czy bunkry. To także historyczne i technologiczne unikaty na europejską skalę jak mosty obrotowe czy bunkry udające stodoły. Oczywiście ekipy "Wstępu wzbronionego" w każdym z tych zakamarków nie mogło zabraknąć. Razem z kamerą podejrzeliśmy także zimujące pod ziemią a zlatujące się z całej Europy – nietoperze. MRU to nadal kopalnia tajemnic…
 • Gwiazdy czterech kółek 2

  Rafał Jemielita i Patryk Mikiciuk dowiodą, że w polskich filmach rozgrywały się naprawdę interesujące sceny pościgowe. Przypomnimy też rzadko spotykane na polskich drogach zagraniczne auta, które grały w polskich filmach, mocno zapadając w pamięć - na ekranie pojawi się Triumph Spitfire z "Nie lubię poniedziałku". Dla równowagi opowiemy także o wschodniej motoryzacji - odczarujemy legendę czarnej Wołgi.
 • Skarby z pobocza

  Corky Coker przemierza amerykańskie wsie i miasteczka w poszukiwaniu unikalnych pojazdów. Handel samochodami to zarówno jego pasja, jak i sposób na życie. Interesuje go wszystko, w czym może on dostrzec choćby ślad potencjału sprzedażowego. W swoich wyprawach natrafia nie tylko na ciekawe motoryzacyjne znaleziska, ale też spotyka niezwykłych ludzi. Są wśród nich zarówno prawdziwi kolekcjonerzy, jak i ci, którzy z zamiłowaniem zbierają złom.
 • Czarnobyl 30 lat później

  W kwietniu 2016 upływa 30 lat od czasu największej w historii katastrofy w energetyce nuklearnej, która miała miejsce w Czarnobylu w 1986 roku. Nie znamy dokładnej ilości osób, które zmarły lub zachorowały na skutek tego wypadku, bo dane te zostały utajnione, ale wydarzenie wywarło ogromny wpływ na losy mieszkańców Prypeci i całego regionu. Wielokilometrowy obszar wokół Czarnobyla ciągle uważany jest za strefę skrajnie niebezpieczną. Naprędce wybudowany sarkofag reaktora numer 4, w którym doszło do wybuchu, po latach okazał się nie być szczelnym i grozi zawaleniem. Dzięki zebraniu środków finansowych z całego świata, podjęto ambitny projekt wybudowania nowej osłony reaktora, ale tak duży projekt wymaga nie tylko gigantycznych pieniędzy, ale też szczególnych środków ostrożności z powodu wciąż obecnego promieniowania. Ukraina nie jest jednak jedynym krajem, który ma problem z odpadami radioaktywnymi. W byłej DDR, blisko granicy z Polską, wybudowano zaprojektowaną przez radzieckich konstruktorów, konstrukcję niemal bliźniacza do tej z Czarnobyla. Elektrownia ta już nie jest użytkowana, ale w związku z jej rozbiórką konieczne jest pozbycie się napromieniowanych elementów i odpadków, których nie da się przetworzyć.
 • Legendy PRL 14

  Patryk Mikiciuk przypomni pojazdy, bez których nie rozwinęłoby się polskie kino i telewizja. Pokażemy kinowóz, popularne służbowe Robury oraz wozy transmisyjne obsługujące najważniejsze wydarzenia czasów PRL-u.
 • Legendy PRL 14

  Poznamy kilka pojazdów z peerelowskim rodowodem, które służą do dziś i są uważane za niezastąpione: przy zachodniej granicy odnajdziemy nawet oryginalnego Ziła z powodzeniem wykorzystywanego przez ochotniczą straż pożarną! Następnym przystankiem Patryka będzie Lublin - od lat powstają tam wojskowe Honkery, a wśród nich wiele ciekawych prototypów.
 • Polak potrafi 11

  Kosiarka, bioimplant i wideodomofon Odwiedzimy zakład montujący kosiarki, poznamy twórców polskiego bioimplantu oraz pokażemy, jak produkuje się wideodomofon.
 • Polak potrafi 12

  Bariery, system ratunkowy i miodobranie. Prześledzimy proces produkcji stalowych barier drogowych - technologia ich produkcji pozwala zredukować efekty uboczne uderzenia w nie, zwiększając bezpieczeństwo kierowców i pasażerów. Sprawdzimy też, jak powstaje i do czego może się przydać elektroniczny system ratowniczy montowany w motocyklach. Na koniec udamy się na miodobranie!
 • Wpadki filmowe 2

  Praca na planie filmowym wymaga ogromnej dbałości o detale, jednak nawet w najlepiej dopracowanej produkcji zdarzają się mniej lub bardziej widoczne pomyłki. Moment nieuwagi i oto na ekranie widzowie odnajdują coś, co nigdy nie powinno się było znaleźć przed ich oczami. W drugiej serii programu przyjrzymy się uważnie niedociągnięciom i nieścisłościom, które pojawiły się w popularnych filmach. W programie nie zabraknie także ciekawostek i anegdot zarówno z polskich, jak i hollywoodzkich planów filmowych - i to z pierwszej ręki!
 • Auta Danny'ego

  Danny i Kevin będą się zachowywać jak w gorącej wodzie kąpani - wszystko za sprawą pewnego motocykla... Klientka zostawi też chłopakom swojego Chevroleta Camaro IROC-Z - odjedzie z genialnym zabezpieczeniem antykradzieżowym!
 • 99 godzin

  Ekipa z Kaszub dostanie zadanie przerobienia poczciwego Poloneza Caro Plus na współczesny pojazd do nauki jazdy. Samochód lata świetności ma już za sobą, więc do listy zadań dopisaliśmy obowiązek usunięcia ognisk korozji i usprawnienia auta. W skład zespołu wejdą: prowadzący firmę transportową Sebastian, blacharz i lakiernik Marek, mechanik i lakiernik Grzegorz, sprzedawca Artur oraz Mateusz - instruktor nauki jazdy, którego merytoryczna wiedza może okazać się nieoceniona.
 • Nowy Gadżet 9

  Kuba Klawiter udowodni, że nawet papierowym samolotem można sterować przy pomocy smartfona. Pokażemy też niedrogi samochodowy stojak na frytki, nową na rynku bezprzewodową mysz i podkładkę oraz karty, które po zanurzeniu w ciepłej wodzie dają się uformować w praktyczne przedmioty. Przy pomocy miniaturowego mikrofonu do smartfona urządzimy sobie naprawdę małe karaoke, a także przetestujemy elektryczny skuter.
 • Zakup kontrolowany 24

  Maja szuka auta, które jest mocne, przestronne i nie jest mu straszna żadna droga. Jej budżet to 120 tysięcy złotych - wbrew pozorom zadanie nie jest łatwe, ponieważ godne uwagi egzemplarze bardzo szybko znikają z rynku nawet pomimo stosunkowo wysokiej ceny. Adam Kornacki znajdzie dla niej cztery mocno różniące się do siebie auta, oferujące zupełnie inne doznania.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 7

  Peugeot 205 CTI, należący do Michała od pięciu lat, z zewnątrz prezentuje się dobrze, ale to tylko pozory. W tym egzemplarzu układ hamulcowy praktycznie nie istnieje - przerdzewiałe przewody i wyciekający płyn powodują ogromne zagrożenie dla właściciela i innych użytkowników dróg. Regeneracji wymaga także całe tylne zawieszenie, oparte na słynnej belce skrętnej. Adam Klimek poważnie zaingeruje w mechanikę małego francuskiego kabrioletu.
 • Uwaga! Pirat 17

  Dokumentalna seria „Uwaga! Pirat” powstaje we współpracy z Biurem Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Kamery TVN Turbo po raz siedemnasty będą towarzyszyć w pracy funkcjonariuszom drogówki podczas codziennych patroli na polskich drogach. Pokażemy zarówno kierowców, którzy po zatrzymaniu potulnieją, jak i tych agresywnych, bezczelnych czy nieświadomych zagrożenia, jakie powodują swoją brawurową jazdą. Sprawdzimy też, na ile przy zatrzymaniu przydaje się poczucie humoru.
 • Rodacy w akcji 5

  Po raz piąty pokażemy autentyczne nagrania z całej Polski - zarówno materiały pochodzące z samochodowych wideorejestratorów, jak i te nagrane przy pomocy kamer zainstalowanych na ulicach, parkingach, w galeriach handlowych oraz w środkach komunikacji miejskiej. Mniejsze i większe miasta kryją w sobie mniejsze i większe sprawy, które bywają rozwiązywane w zaskakujący, a czasami nawet niezbyt bezpieczny sposób. Kradzieże, kłótnie, wpadki i wypadki albo skutki zbyt dobrej zabawy - to wszystko prosto z Polski, swojsko i po sąsiedzku!
 • wieczór
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 12

  Adam Klimek spotka się z Karoliną, która ma seryjną Toyotę Land Cruiser. Bohaterka użytkuje auto na co dzień, startuje w kobiecych rajdach przeprawowych i marzy o wycieczce przez pustkowia z całą rodziną. Pomożemy jej w doposażeniu auta w namiot na dachu, baterie słoneczne, markizę, elementy zabudowy do spania czy wyciągarkę, a także zamontujemy nowe sprężyny.
 • TRWA

  Wypad z kraju 3

  Kuba Bielak uda się do Francji - spróbuje wyjść niedraśnięty z przejażdżki po rondzie wokół Łuku Triumfalnego w Paryżu, pokaże kilku klasycznych reprezentantów francuskiej myśli technicznej i przekona się, jakie niespodzianki mogą spotkać turystów odwiedzających ten kraj.
 • Absurdy drogowe 7

  Syrenka S201 pojedzie do Redzikowa, gdzie brakuje dosłownie kawałeczka drogi - wyliczymy, ile to kosztuje. W Warszawie obejrzymy ulubione słupki Kamila, a w Ciechocinku - instalację drogową, która nie poprawia bezpieczeństwa. Dołożymy też brakujący znak przed serią skrzyżowań w Sośnie, pokażemy zamknięty, choć niedawno wyremontowany chodnik w Bytomiu i spróbujemy nie przegapić odjazdu autobusu z częstochowskiego przystanku zlokalizowanego... tyłem do ulicy! Oprócz tego odwiedzimy niepotrzebne skrzyżowanie donikąd w Opocznie, zablokowane miejsca parkingowe wokół rynku w Szydłowcu i źle ustawiony znak w Sokółce.
 • Zawodowi handlarze 2

  Przyjrzymy się nerwowym negocjacjom Jacka w Szwajcarii w sprawie dwóch z trzech zamówionych aut - Mercedes klasy G i Renault Master mają uszkodzone skrzynie biegów, o czym sprzedawca nie raczył poinformować. W komisie w Łodzi Jacek będzie miał z pozoru łatwe zadanie: po konkretny, upatrzony w internecie samochód przyjadą konkretni klienci, jednak żaden z mankamentów używanego Opla Zafiry nie ujdzie ich uwadze. Do Roberta i "Wąskiego" zadzwoni klient, który na dwudziestą rocznicę ślubu chce przyprowadzić do swojego garażu 20-letniego Mercedesa E55 AMG.
 • Ciężarówką przez Stany

  Dawid będzie zmuszony pojechać do miasta, za którym nie przepada i którego unika od lat, czyli Nowego Jorku. Zrezygnuje z jazdy nudną i płatną autostradą na rzecz dróg bardziej lokalnych - odwiedzi między innymi opuszczone miasto! Sam Nowy Jork okaże się o wiele mniej straszny, niż nasz kierowca to sobie wyobrażał, ale bez pewnych trudności się nie obejdzie...
 • Raport Turbo

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Uwaga! Pirat 19

  Jedni chwalą się, że "mają czym przycisnąć", inni tłumaczą roztargnieniem, wykręcają pilnymi sprawami lub... próbują udobruchać funkcjonariuszy zaproszeniem na kawę! Na nic się to jednak zdaje, albowiem taryfikator jest bezlitosny, a dowód z wideorejestratora wystarczająco przekonujący... Dziewiętnasta seria programu to kolejny zbiór policyjnych interwencji z całej Polski - wraz z wybranymi załogami nieoznakowanych radiowozów przyglądamy się drogowej rzeczywistości naszego kraju.
 • Wojny samochodowe 4

  Paweł Miszta spotka się z miłośnikiem Saabów, który będzie przekonywał go, że sprzedawany przez niego egzemplarz modelu 9000 CD to motoryzacyjny rarytas. Przemek Szafrański wypatrzy na jednym z placów Moskwicza 408 w ulepszonej wersji z czterema reflektorami - sprawdzimy, czy auto zwane "zemstą Stalina" nadaje się jeszcze do jazdy.
 • Światowe kraksy

  SUV z Chin nie poradził sobie z ośnieżonym wzniesieniem, a niedaleko Moskwy kierująca straciła przyczepność na oblodzonej drodze - te zdarzenia to jednak nic w porównaniu z wielkim szczęściem, jakie miał kierowca skutera uderzonego przez ciężarówkę. Pokażemy też ryzykowne przejazdy tuż przed zbliżającym się pociągiem oraz uciekiniera z Houston.
 • Absurdy drogowe 7

  Syrenka S201 pojedzie do Redzikowa, gdzie brakuje dosłownie kawałeczka drogi - wyliczymy, ile to kosztuje. W Warszawie obejrzymy ulubione słupki Kamila, a w Ciechocinku - instalację drogową, która nie poprawia bezpieczeństwa. Dołożymy też brakujący znak przed serią skrzyżowań w Sośnie, pokażemy zamknięty, choć niedawno wyremontowany chodnik w Bytomiu i spróbujemy nie przegapić odjazdu autobusu z częstochowskiego przystanku zlokalizowanego... tyłem do ulicy! Oprócz tego odwiedzimy niepotrzebne skrzyżowanie donikąd w Opocznie, zablokowane miejsca parkingowe wokół rynku w Szydłowcu i źle ustawiony znak w Sokółce.
 • Wszystko co naj...

  Jaka była najwyższa temperatura zanotowana na naszym globie? Jakie są najbardziej zatłoczone miejsca na świecie i która z roślin rośnie najszybciej? Karol Wójcicki odpowie na te pytania, a także zaprezentuje największy statek powietrzny i przedstawi bohaterów najdziwniejszych legend: Popobawę, Tijanaka i Chupacabrę.
 • Najlepsze premiery motoryzacyjne

  Poznaj 80 najważniejszych debiutów na rynku motoryzacyjnym w ocenie ekspertów TVN Turbo. W naszym rankingu przedstawimy Wam listę najlepszych premier 2015 roku! Małe i duże, budżetowe i luksusowe, oszczędne i sportowe, ekstrawaganckie i piękne – co roku producenci samochodów przedstawiają dziesiątki propozycji. W tym specjalnym zestawieniu prawdziwi znawcy tematu dokonają przeglądu samochodowych nowości. Tytuł „najlepszej premiery motoryzacyjnej” może otrzymać tylko jedna z nich... Adam Kornacki, Rafał Jemielita, Patryk Mikiciuk, Jarek Maznas, Adam Klimek, Grzegorz Duda - to właśnie nasi prezenterzy wybiorą najważniejsze auta minionego sezonu. Opowiedzą o ich stylistyce, historii powstania oraz najciekawszych rozwiązaniach technicznych. Ten program to pełen przegląd rynkowych trendów!
 • Telezakupy erotyczne

 • Zakup kontrolowany 20

  27-letni Daniel jest zainteresowany dużym kombi lub SUV-em, który poradzi sobie w każdych warunkach. Wymarzony samochód bohatera powinien mieć przestronne wnętrze i duży bagażnik, ekonomiczny i w miarę dynamiczny silnik, klimatyzację, czujniki parkowania, zmierzchu, deszczu oraz nawigację. Jakie auta spełniające te kryteria da się znaleźć w kwocie 32 tysięcy złotych?
 • Automaniak 11

  Co marka mówi o samochodzie? Sprawdzimy, czy produkowane obecnie auta mają coś z narodowego charakteru ich marek- Jarek Maznas przetestuje w tym celu włosko-amerykańską Lancię Themę, Patryk Mikiciuk - japońską Mazdę 6, a Rafał Jemielita - niemieckiego Volkswagena Passata. Ben Collins jak zwykle pokaże swoje umiejętności na torze - tym razem za kierownicą BMW 1M.
dalej
Zobacz program innych kanałów: