Program TVN Turbo

Poprzedni
drukuj
wstecz
 • Top wings 2

  „Top Wings” to program o lotnictwie. W kolejnym sezonie, nie zabraknie testów wybranych modeli samolotów, wizyt na polskich lotniskach i ciekawostek lotniczych. Program prowadzi zawodowy pilot - Wojciech Dobrzeniecki. Jego zadaniem jest przybliżyć widzom niezwykły świat polskiego lotnictwa.
 • Legendy PRL 10

  Patryk Mikiciuk pokaże prototypowe konstrukcje z czasów PRL-u: niewielki ciągnik roboczy oraz niesamowity pojazd zbudowany na bazie Łady. Przeżyjemy też przygodę ze zmodyfikowanym Mikrusem!
 • Legendy PRL 10

  Mechanik motocyklowy to nieco zapomniana profesja, ale są w Polsce szkoły, które chcą kształcić młodych ludzi w tym kierunku. Odwiedzimy jedną z nich, a także poznamy wielkiego pasjonata motorowerów!
 • Kolekcjonerzy aut 2

  Samochód to coś więcej niż stalowa karoseria i silnik spalinowy. Klasycznymi autami można się naprawdę zauroczyć. Wiedzą o tym doskonale znawcy i kolekcjonerzy, którzy zamiast znaczków „zbierają” samochody. Specjalnie dla widzów otworzą swoje garaże. Kolekcjonowanie samochodów to pasja dość droga i dość trudna w realizacji. Bohaterowie tej dokumentalnej serii gotowi są poświęcić czas i pieniądze na zakup wymarzonego modelu. Są w stanie przeskoczyć niejedną przeszkodę, by zdobyć wymarzone cztery kółka. Z dumą pokażą swoje skarby i opowiedzą niezwykłe historie aut z duszą.
 • Składaki z Las Vegas 3

  Para budowniczych hot rodów wyzwie Steve'a na wyścigowy pojedynek - do zbudowania swojego bolidu na bazie Forda z 1931 r. w zaledwie tydzień zamierza on użyć części z własnego złomu. Do projektu zaprosi też Gene'a Winfielda, legendę budowy aut tego typu - zainspiruje on zespół Welderup, zarażając ekipę pionierskim entuzjazmem.
 • Raport końcowy

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • TRWA

  101 napraw 6

  Grzegorz Duda zamontuje uniwersalne listwy wykończeniowe drzwi w BMW serii 1, pokaże jak działa farba do chromowania nakładana pędzlem, zainstaluje w Kii Cee'd podświetlenie drzwi po ich otwarciu pozwalające uniknąć wdepnięcia w kałużę i porówna folie w sprayu zabezpieczające lakier.
 • Uwaga! Pirat 20

  Do tego programu nie trafia się z castingu - doraźnej "kwalifikacji" dokonują funkcjonariusze drogówki w nieoznakowanych radiowozach. Po raz dwudziesty operatorzy naszych kamer towarzyszą policjantom patrolującym polskie drogi i miasta, dbającym o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów aut osobowych, ciężarowych, autobusów, motocykli, skuterów, rowerzystów oraz pieszych. Lekceważenie znaków i sygnałów, niebezpieczne manewry, nadmierna prędkość, prowadzenie pod wpływem środków odurzających - załogi policyjnych aut wyłapują tych, którzy powinni przemyśleć swój styl prowadzenia pojazdu albo nawet dłuższą chwilę odpocząć od kierownicy. Stałym elementem programu są tłumaczenia "bohaterów" - czy z perspektywy tylnego siedzenia radiowozu po obejrzeniu materiału z wideorejestratora zdołają oni zdobyć się na odrobinę refleksji?
 • Auta Danny'ego 2

  Count's Kustoms wcześniej pomogli Shane'owi w zaskoczeniu jego narzeczonej Tanyi spersonalizowanym klasycznym pick-upem - tym razem role w związku się odwrócą: to kobieta zadba o przywrócenie Forda Mustanga z 1970 roku do dawnej chwały, o ile jej budżet okaże się wystarczający... Danny i Kevin znajdą też rzadkiego Plymoutha Roadrunnera.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 13

  Adam Klimek wskrzesi wysłużonego Żuka straży pożarnej należącego do Sebastiana. Czeka go kompleksowa renowacja blacharsko-lakiernicza, odnowienie wnętrza, weryfikacja specjalistycznego osprzętu, a także dużo pracy przy silniku.
 • Port

  Zajrzymy do maszynowni 30–letniego statku "Curacao Pearl", gdzie znajduje się silnik zajmujący aż cztery piętra! Załoga będzie musiała przetestować pracę potężnego motoru przed wypłynięciem na pełne morze. Do Nabrzeża Helskiego dobiją dwa kontenerowce – "Thetis D" i "Frederik". Ekipa będzie miała tylko 9 godzin na przeładowanie blisko 1000 kontenerów - przekonamy się, jak skoordynowana powinna być praca ponad 40 osób podczas takiej operacji.
 • Absurdy drogowe 8

  Na drodze naszych niestrudzonych poszukiwaczy absurdów pojawi się nowa i całkowicie bezużyteczna inwestycja w okolicach Ostródy, gdzie pieniądze zostały wyrzucone prosto w pole. W Kisielicach pokażemy wyjątkową drogę - jednopasmową, ale dwukierunkową! Przyjrzymy się też niebezpiecznej strefie parkowania w Gliwicach, a w Olsztynie dotrzemy do końca ostatecznego.
 • Megatransporty 4

  Transport elementu rafinerii wykonywany przez zespół z Szydłowca będzie miał problemy ze złamaniem się na zakrętach. Ekipa z Lublina wioząca tramwaj z Gdańska do Poznania napotka na kłopot podczas wyjazdu z parkingu - naczepa musi przejechać przez grząski trawnik, dlatego w ruch pójdą łopaty. W Beskidach trzy ciągniki będą kontynuować pracę przy wyciąganiu 40-tonowego zestawu z drewnem z roku - po nieudanej próbie sytuacja stanie się nerwowa.
 • Nowy Gadżet 10

  Pokażemy jednego z najnowszych dronów, którym można latać w mieście. Sprawdzimy, czy parasol na rower uchroni nas przed deszczem, zorganizujemy mini grilla korzystającego z energii słonecznej i przetestujemy instagramową kamerę 360.
 • Wojny samochodowe 5

  Paweł spróbuje podbić rynek używanym kabrioletem - Peugeot 207 CC przyciągnie klienta, który chce kupić auto dla siostry. Przemek zmierzy się z zadaniem przerobienia olbrzymiego amerykańskiego vana na hipisowską chatę na kołach - Ford Econoline zyska bardzo gustowne wnętrze.
 • Ciężarówką przez Stany 2

  Dawid Andres wyruszy z Arizony do Teksasu. Czeka go 1700 kilometrów wzdłuż granicy między USA a Meksykiem - polski kierowca sprawdzi, jak to tak naprawdę jest z tą granicą i czy rzeczywiście stoi na niej płot. Przy okazji odwiedzi światową stolicę papryczki chilli i mekkę artystów sztuki współczesnej. W końcu dotrze z ładunkiem do Laredo w Teksasie, ale o tej wizycie będzie chciał jak najszybciej zapomnieć...
 • Wyburzacze 3

  W Tczewie rozbiórka starej kamienicy wymknie się spod kontroli. Guzik, operator koparki, przez przypadek oderwie prawie cały narożnik budynku, który spadanie tuż obok sąsiadującej cukierni na fragment ruchliwej drogi, przez którą stale przejeżdżają autobusy i samochody dostawcze. W kluczowym momencie dojdzie do awarii maszyny. W Częstochowie ekipa Krzysztofa Dymka ma wyburzyć chłodnię kominową - obiekt ma czterdzieści dwa metry średnicy i ponad pięćdziesiąt metrów wysokości. Ekipa ma tylko jeden dzień na wysadzenie wieńca chłodni. Ponieważ na samym szczycie muszą być wywiercone otwory strzałowe, niezbędna będzie pomoc alpinistów - jako że nie mają oni doświadczenia w wierceniu otworów pod materiały wybuchowe, jeden z górników musi wejść z nimi na sam szczyt.
 • Złodzieje 2

  Rozpracujemy mechanizm oszustwa polegającego na wyłudzeniu zaliczki na nieistniejące auto i przestrzeżemy przed jedną z najbardziej perfidnych złodziejskich metod - kradzieżą "na nieprzytomnego", wykorzystującą godną naśladowania postawę gotowości do niesienia pomocy. "Fryzjer" i "Elvis" pokażą, jak skutecznie pozorowane omdlenia czy ataki padaczki odwracają uwagę przypadkowych świadków, którzy w mgnieniu oka mogą stracić portfel, torebkę, a nawet samochód!
 • Odjazdowe bryki braci Collins 3

  Bracia Collins odbiorą samochód od kolejnego znanego klienta, Mariusza Pudzianowskiego: na siłowni przyjmą zakład, który może ich słono kosztować. Nissan Navara strongmana nie trafi do warszawskiego oddziału, a pojedzie do Rumi pod Trójmiastem, gdzie powstaje nowa filia firmy. Na miejscu okaże się, że stan warsztatu pozostawia wiele do życzenia - tydzień przed planowanym wielkim otwarciem Rafał i Grzegorz będą mieli na głowie nieco więcej niż myśleli.
 • Zakład karny

  Pokażemy, jak żyją więźniowie na oddziale o zmniejszonym rygorze. Przyjrzymy się też próbie przemytu oraz reakcji strażników z centrum monitoringu, sprawdzimy jak administracja więzienia walczy z wandalami niszczącymi wyposażenie cel i świetlic oraz przekonamy się, czy dyrekcji radomskiego zakładu karnego uda się wyeliminować tradycję robienia buzawł.
 • wieczór
 • Rodacy w akcji 6

  Po raz szósty prezentujemy nieprawdopodobne, ale w stu procentach autentyczne filmy z całej Polski - materiały pochodzące z samochodowych, autobusowych czy tramwajowych wideorejestratorów, nagrane przy pomocy kamer monitoringu, zarejestrowane na ulicach, parkingach czy w sklepach. Od niektórych nietrudno pęknąć ze śmiechu, inne zaskakują poziomem agresji, brawury czy głupoty - warto je jednak obejrzeć, by zdać sobie sprawę, jak barwne bywa życie w polskich miastach.
 • Rodacy w akcji 4

  Przedstawimy autentyczne nagrania pochodzące z całej Polski - zarówno materiały pochodzące z samochodowych wideorejestratorów, jak i te nagrane przy pomocy kamer zainstalowanych na ulicach, parkingach, w galeriach handlowych, w środkach komunikacji miejskiej. Zobacz jak wygląda nasz kraj widziany czujnym okiem monitoringu!
 • Patrol drogowy 7

  Nowy sezon i nowe przygody brytyjskich stróżów prawa. W tej popularnej dokumentalnej serii kamery towarzyszą policjantom w ich pracy na drogach. Bycie funkcjonariuszem policji autostradowej to praca pod wielką presją i w ciągłym zagrożeniu. Codzienność bohaterów serialu to zaskakujące zdarzenia, niebezpieczne interwencje, szalone pościgi. Ekipa z policji dbającej o bezpieczeństwo na autostradach będzie ścigać przestępców, poszukiwać złodziei samochodów, surowo karać tych, którzy dopuścili się wykroczeń.
 • Raport końcowy

  Marcin Orzepiński oraz Kacper Jeneralski zapraszają na jedyny program informacyjny dedykowany motoryzacji, a w nim: zmiany w przepisach ruchu drogowego, nowinki technologiczne z całego świata, relacje z najważniejszych wydarzeń motoryzacyjnych, jakie odbywają się w kraju i za granicą - rajdów, targów, zlotów, premier samochodowych. To codzienna porcja najświeższych informacji dla każdego mężczyzny. Zawsze ciekawie i na bieżąco.
 • Mistrzowie wpadek 2

  W drugiej serii programu pokażemy najśmieszniejsze klipy z wielu różnych kategorii. Oprócz typowych wyczynów kaskaderów–amatorów będą też wyróżniające się filmiki z nie do końca udanymi naprawami domowymi, doświadczeniami pseudo-naukowymi, a nawet ujęcia z niezwykłymi zachowaniami zwierząt domowych. Wszystkie one zostaną celnie skomentowane - czasem uszczypliwie, ale zawsze dowcipnie.
 • Port

  Zajrzymy do maszynowni 30–letniego statku "Curacao Pearl", gdzie znajduje się silnik zajmujący aż cztery piętra! Załoga będzie musiała przetestować pracę potężnego motoru przed wypłynięciem na pełne morze. Do Nabrzeża Helskiego dobiją dwa kontenerowce – "Thetis D" i "Frederik". Ekipa będzie miała tylko 9 godzin na przeładowanie blisko 1000 kontenerów - przekonamy się, jak skoordynowana powinna być praca ponad 40 osób podczas takiej operacji.
 • SAMOCHÓD MARZEŃ: kup i zrób 13

  Adam Klimek wskrzesi wysłużonego Żuka straży pożarnej należącego do Sebastiana. Czeka go kompleksowa renowacja blacharsko-lakiernicza, odnowienie wnętrza, weryfikacja specjalistycznego osprzętu, a także dużo pracy przy silniku.
 • Zakup kontrolowany 25

  Adriana potrzebuje nowego miejskiego malucha - samochód ma służyć głównie do dojazdów do pracy w obrębie terenu zabudowanego. Auto musi się wyróżniać i być świetnie wyposażone - Adam Kornacki przedstawi bohaterce najciekawsze oferty z salonów, ale nie obejdzie się bez interesującej alternatywy z rynku pojazdów używanych. Kwota do wydania to 55 tysięcy złotych.
 • Handlarze historią 3

  Bohaterem trzeciej serii jest Bruce Crompton, który zajmuje się handlem sprzętem wojskowym. Przeczesuje stare stodoły i pola bitew zarówno w Europie Zachodniej, jak i na terenie byłego bloku wschodniego. Bruce poszukuje wszystkiego: od starych radiostacji po czołgi z drugiej wojny światowej. Wie doskonale, jak się targować. Na swoich znaleziskach potrafi nieźle zarobić. Towarzyszy mu ekipa, która pomaga mu w skompletowaniu i przywróceniu do życia czołgów, pojazdów opancerzonych i innych militariów. Jego drużyna to zawodowcy najlepsi w swoim fachu: były komandos Ian jest znawcą historii i ekspertem od broni, Hus – zarządza budżetem, a bliźniacy Nick i Phil zajmują się mechaniką. Nie ma takiej rzeczy, której ta drużyna nie nadałaby zupełnie nowej historii.
 • Ale jazda 2

  „Ale jazda” czyli kompilacja czasami śmiesznych, czasami niebezpiecznych przygód kierowców z całego świata. Tym razem oprócz niebywałych sytuacji drogowych zza wschodniej granicy pojawią się filmiki ilustrujące, jak jeździ się na drogach Ameryki i Azji. Amatorskie nagrania różnych, dziwnych zachowań na drodze skomentują prezenterzy TVN Turbo: poszukiwacz samochodowych okazji - Adam Kornacki, tropiciel i niszczyciel fotoradarów - Emil Rau, ekspert od bezpiecznej jazdy - Kuba Bielak, kierowca rajdowy – Tomasz Kuchar, charyzmatyczny automaniak - Jarosław Maznas i zawsze konkretny Kacper Jeneralski.
 • Ale jazda 2

  „Ale jazda” czyli kompilacja czasami śmiesznych, czasami niebezpiecznych przygód kierowców z całego świata. Tym razem oprócz niebywałych sytuacji drogowych zza wschodniej granicy pojawią się filmiki ilustrujące, jak jeździ się na drogach Ameryki i Azji. Amatorskie nagrania różnych, dziwnych zachowań na drodze skomentują prezenterzy TVN Turbo: poszukiwacz samochodowych okazji - Adam Kornacki, tropiciel i niszczyciel fotoradarów - Emil Rau, ekspert od bezpiecznej jazdy - Kuba Bielak, kierowca rajdowy – Tomasz Kuchar, charyzmatyczny automaniak - Jarosław Maznas i zawsze konkretny Kacper Jeneralski.
 • Zakup kontrolowany 20

  Adam Kornacki i Krzysztof Róg poszukają auta dla 37-letniego Roberta z Warszawy. Wśród wymagań bohatera są: benzynowy silnik o mocy do 180 koni mechanicznych, manualna skrzynia biegów, nadwozie typu liftback lub kombi. Zależy mu też na przestronnym wnętrzu oraz komforcie - samochód będzie wykorzystywany przede wszystkim na dojazdy do pracy oraz podczas letnich wypadów rodzinnych za miasto. Egzemplarz powinien być w miarę nowy i nie tracić zbyt wiele na wartości w przeciągu kilku lat. Robert na zakup auta ma do dyspozycji kwotę 70 tysięcy złotych.
 • Automaniak 14

  Kombi z silnikiem Diesla - Volkswagen Passat, Ford Mondeo czy Peugeot 508 SW? Rafał Jemielita, Patryk Mikiciuk i Jarek Maznas sprawdzą pojemność, ustawność i łatwość załadunku bagażników, podatność konstrukcji na silne boczne podmuchy, łatwość obsługi pokładowych systemów multimedialnych oraz odporność na ekstremalne zimowe warunki. W testach przydadzą się nam: elektryczny gokart, poduszkowiec i chłodnia.
 • Automaniak 13

  Duże SUV-y od dłuższego czasu robią w Europie furorę, ale niestety tego typu samochody nie należą do tanich. A może jednak? Sprawdzimy, jak na tle klasycznych SUV-ów, czyli BMW X5 i Jeepa Grand Cherokee wypadają ich koreańscy konkurenci – Hyundai Grand SantaFe i SsangYong Rexton. Przekonamy się, czy dalekowschodnie konstrukcje mogą równać się z klasykami na asfalcie i w ciężkim terenie.
dalej
Zobacz program innych kanałów: